Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

aynakol göbeği kapağı kırıldı

bymelih6

Üye
Tepki
14
İsim
Peloton
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_1931.jpegIMG_1932.jpeg
kare mil orta göbek sökerken kırıldı tek tarafı söktüm tek taraf böyle kaldı nasıl çıkarabilirim

Scudo
Plastik mi o kırılan parça?

Bir tornavida yada benzeri bir alet ile kenardan esneterek, yada vidalı olarak takılmış ise yine benzer şekilde çevirmeye çalışarak çıkabilir. Göbeği zaten değişecekseniz komple, yada bu noktada değişmeyi göze alırsanız kadroya zarar vermeden bir murç ile o parçayı komple parçalayarak çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Çok sıkıntılı bir yerde kırılmış ama, işiniz zor. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Sanırım kaset tip denen göbeklerden bu. Aynakol tarafı ters diştir, siz sanırım standart civata dişi gibi düşünüp saatin tersi yönünde çevirmeye çalıştınız ve kafayı kopardınız. Matkaba iyi bileylenmiş bir uç takarak karşılıklı iki çukur oluşturun kalan parça üstünde. Sonra sivri uçlu keskiyi bu iki çukura sırasıyla dayayarak çekiçle vura vura çıkarırsınız. Saat yönünde vurmanız gerekiyor.

Sanırım kaset tip denen göbeklerden bu. Aynakol tarafı ters diştir, siz sanırım standart civata dişi gibi düşünüp saatin tersi yönünde çevirmeye çalıştınız ve kafayı kopardınız. Matkaba iyi bileylenmiş bir uç takarak karşılıklı iki çukur oluşturun kalan parça üstünde. Sonra sivri uçlu keskiyi bu iki çukura sırasıyla dayayarak çekiçle vura vura çıkarırsınız. Saat yönünde vurmanız gerekiyor.
hayır doğru yöne çeviriyordum ilk başta zorda olsa 1 tur döndü ve kırıldı 7-8 senede hiç sökülmediğinden olsa gerek

Sonuç olarak plastik parçayı keski mantığı kullanarak parçalayıp çıkardım kadroya bir zarar gelmedi sonuç başarılı :)

Merhaba.
Konu sahibi forumdaşımız umarım tepki göstermez. :) Bir sorum olacak.
Bisikletimi bir kaç gün önce aldım (model yükselttim) az önce dikkatimi görseldeki alan çekti. Görseldeki yerde ayna kol kapağı olmalı mı? Acaba servis bisikleti toplarken takmayı mı unuttu?

Dosyalar

• IMG_20210822_130332.jpg
    IMG_20210822_130332.jpg
    111,2 KB · Okunma: 26
Teşekkür ederim. Yarın tekrar uğrayacağım servise.

Geri