Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bagaj olarak ne tavsiye edersiniz?

Bende btwin 500 heybe çantalar var. 2 haftadır her türlü koşulda kullandım. Hiçbir sıkıntısı yok tavsiye ederim. 5 kg yoğurt,5 kg sıvı yağ. 4-5 çanta yiyecek, içecek hepsini bastım içine. Gayet kullanışlı.

Scudo
(link)

Bunu kullanıyorum . Mtbye taktım bunu , gravel ile deneyeceğim . Sağlamlık olarak çok iyi . 5 kg buğday unu , 1 5kg zeytin yağı , bir de ful dolu çantamı taşıdı . 30 km boyunca tık etmedi . Decathlon bagaj kullandım oda çok kaliteli tabi . Bu kolaylık sağladığı için bunu tercih ettim

Yakın zamanda Topeak bagaj ve Ortlieb çantaları yakından inceleme fırsatım oldu. Henüz tur tecrübem yok; ama çıkmayı düşünüyorum. Her ikisi de sağlamlık açısından iyi izlenim bırakıyor. Bunlara ek olarak bagaj konusunda "Tubus Racktime" çanta konusunda da "Vaude"ye bakmadan karar vermemenizi öneririm. İmkanınız varsa kaliteli markaların ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim, olmadık yerde bir vida bir cırt yüzünden turunuz rezil olmasın.
Arkayı öne göre çok yüklemenin sürüş dinamiklerini nasıl etkileyeceği konusunda ben de tecrübesizim, bir arkadaş cevap verirse öğrenmiş olurum.
Teşekkür ederim. Arka çantam Ortlieb ama eğer öne de çanta ve bagaj alacaksam kaliteden ödün vermem gerekir bütçeden dolayı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
:hrkbuya:
Daha önce başlık açabilmiştim ama şu an açamıyorum forum kuralları gereği sanırım tam anlayamadım o yüzden burdan soruyorum.
Uzun tura çıkmayı planlıyorum.
Disk frenli ön amortisörlü bisiklet için güncel uçuk fiyatlı olmayan ön-arka portbagaj öneriniz var mı?
Arka için OXC ve Decathlon B'twin Disc 500 dikkatimi çekti. Kullanan var mı?
Bir de fikrim var. Hem bagaj ve çanta fiyatlarından dolayı hem de yer açısından gerekli olmadığı için öne bagaj takma fikrine biraz soğuğum. Öne de portbagaj ve çanta almak yerine arkaya Topeak gibi güzel bir marka portbagaj alsam çantam da Ortlieb 40l zaten arka tarafı sağlam yapsam ön tarafa da sadece 5 kg sepet ve gidon çantası alsam dengeyi çok bozar mı?
İlerleyen sürelerde yine gerekirse alırım ama şu an hem kaliteli hem de ön arka bagaj bütçemi biraz aşıyor. Kalitesiz ekipman da uzun turda sıkıntıya sokar mutlaka. Fikirlerinizi bekliyorum
Cumartesi akşamı günceli
Özellikle ön bagaj olmazsa bisikletin dengesi ne kadar etkilenir sorusun için fikri olan yok mu

:hrkbuya:

Cumartesi akşamı günceli
Özellikle ön bagaj olmazsa bisikletin dengesi ne kadar etkilenir sorusun için fikri olan yok mu
Bunun cevabını ben de merak ediyorum da acaba konu hakkında bilgili kişiler bu başlığı takip etmiyor olabilirler mi? Sorunuzu turların paylaşıldığı başlıklara taşımayı denediniz mi?

IMG20220520102200.jpg
Son turumda yola çıkarken iki tane 30 litrelik heybe, uyku tulumu ve çadırı arkaya, matı da gidona bağlamıştım. Pedala azıcık yüklenince bile ön tekerlek havaya kalkıyordu. Sonra mat ve çadırın yerini değiştirince pek sorun yaşatmadı. Sorunuzun cevabı arkaya ne kadar ağırlık yükleyeceğinize ve yolun eğim durumuna göre değişir.

Bunun cevabını ben de merak ediyorum da acaba konu hakkında bilgili kişiler bu başlığı takip etmiyor olabilirler mi? Sorunuzu turların paylaşıldığı başlıklara taşımayı denediniz mi?
Hayır deneyim madem
290004 dosyayı görüntüle
Son turumda yola çıkarken iki tane 30 litrelik heybe, uyku tulumu ve çadırı arkaya, matı da gidona bağlamıştım. Pedala azıcık yüklenince bile ön tekerlek havaya kalkıyordu. Sonra mat ve çadırın yerini değiştirince pek sorun yaşatmadı. Sorunuzun cevabı arkaya ne kadar ağırlık yükleyeceğinize ve yolun eğim durumuna göre değişir.
Ben de sizinkine benzer bi yükleme tasarlamıştım kafamda. Teşekkürler cevabınız için.

• Beğen
Tepkiler: ModernOblomov
sele bağlantılı bagaj arayışındayım dostlar. xlc nin bu iki modeli arasında kaldım. ilk fotodaki biraz daha pahalı. sizce hangisi ve neden?
xlc-carrymore-arka-bagaj-sele-borusu-baglantili.jpg

875787877.png

Ben de Gravel için bagaj arıyorum. Şuan kullandığım modele çanta koyduğumda kısıtlı alan olması sebebiyle çok aşağıya iniyor ve pedal çevirirken çarpıyor. Her türlü çantaya uyabilecek ne tür bagaj alabilirim. Bir de kaç mm olanlara bakmam lazım standartları yakalayabilmek için. Bazı çantaların klipsleri daha dar oluyor bazıları daha geniş oluyor. Sitede 26-700cc demiş ama uyar mı gravele bilemedim.

34567_tortec_epic_alloy_rear_pannier_rack.jpg
(link)

Youtube dan tanıtım videosunu izleyip Procycle pc 420 satın aldım. Memnunum tavsiye ederim.

Dosyalar

• 20220626_095931.jpg
    20220626_095931.jpg
    67,9 KB · Okunma: 37
Merhaba Arkadaşlar,

XLC RP-R11 bagaj aldım (XLC RP-R10 ile aynı) ve onu monte etmeye çalışıyorum. Vidaları yerine oturttum, V frenine engel olmayacak şekilde de ayarladım. Vidaları henüz sıkmadım.

Bagajın kadroya tutturma aparatı (delikli alüminyum çubuk) var ya, çok uzun. Ölçtüm 32-33cm civarında ve uç kısmı bagajdan biraz yukarı çıkıyor, biraz daha aşağıya indirsem bu sefer de V frene temas ediyor.

Sormak istediğim. Bu çubuğu 8cm kadar kıl testere ile kısaltsam, gelecekte keşke kesmeseydim dediğim bir durum oluşacak mı acaba? 8cm kısalttıktan sonra bile hala 10cm boşta ve gelecekte başka bisiklete takma durumu oluşsa bile 25cm bağlantı aparatı her bisiklete yeter herhalde?

Garantisi muhtemelen geçersiz olur?

Merhaba Arkadaşlar,

XLC RP-R11 bagaj aldım (XLC RP-R10 ile aynı) ve onu monte etmeye çalışıyorum. Vidaları yerine oturttum, V frenine engel olmayacak şekilde de ayarladım. Vidaları henüz sıkmadım.

Bagajın kadroya tutturma aparatı (delikli alüminyum çubuk) var ya, çok uzun. Ölçtüm 32-33cm civarında ve uç kısmı bagajdan biraz yukarı çıkıyor, biraz daha aşağıya indirsem bu sefer de V frene temas ediyor.

Sormak istediğim. Bu çubuğu 8cm kadar kıl testere ile kısaltsam, gelecekte keşke kesmeseydim dediğim bir durum oluşacak mı acaba? 8cm kısalttıktan sonra bile hala 10cm boşta ve gelecekte başka bisiklete takma durumu oluşsa bile 25cm bağlantı aparatı her bisiklete yeter herhalde?

Garantisi muhtemelen geçersiz olur?
s-l1600.jpg

Resimde sol alttaki çubuklar mı çok uzun?

Üstteki resimde sağ altta görünen, alttaki resimde de işaretli olan parçalarla bagajın yüksekliği değiştirilince de uzun kalıyor mu?

image.png

Üst resimdeki soldaki kadro bağlantı çubukları... (edit: sağ-sol karıştırdım :) )

20221208_191919_(2).jpg

Resim ile göstereyim. Tek tarafını V freni kurtaracak şekilde sabitledim. Diğerini takmadım ama o da aynısı olacak. Yukarıda da dediğim gibi bagajı sabitledim ama vidaları tam sıkmadım.

Bagajın yükseklik ayarını daha yukarı alırsam çubuğun açısı arttığından çubuk daha çok yukarı çıkıyor, aşağı indirince de bu sefer V frene değiyor. Bence en iyi çözüm kesmek. Başındaki o plastik tıpa zaten çıkıyor.

Bu arada bagaj beklediğimden daha iyi ve sağlam duruyor.

Üst resimdeki soldaki kadro bağlantı çubukları... (edit: sağ-sol karıştırdım :) )

298219 dosyayı görüntüle

Resim ile göstereyim. Tek tarafını V freni kurtaracak şekilde sabitledim. Diğerini takmadım ama o da aynısı olacak. Yukarıda da dediğim gibi bagajı sabitledim ama vidaları tam sıkmadım.

Bagajın yükseklik ayarını daha yukarı alırsam çubuğun açısı arttığından çubuk daha çok yukarı çıkıyor, aşağı indirince de bu sefer V frene değiyor. Bence en iyi çözüm kesmek. Başındaki o plastik tıpa zaten çıkıyor.

Bu arada bagaj beklediğimden daha iyi ve sağlam duruyor.

Çubuğun bisiklete bağlandığı kısmın fotoğrafını da paylaşabilir misiniz? Uçlara hiç aşağı doğru eğim vermemişler mi?

Eğimi göstermek için beyaz bir çizgi çizdim.

20221208_212010.jpg

Eğimi göstermek için beyaz bir çizgi çizdim.

298221 dosyayı görüntüle

Bisikletin ne kadar uzun olabileceğini düşünmüşler de bu kadar uzun boru yapmışlar anlamadım. Benimkilerde selenin altındaki montaj yerinden 1 cm kadar fazlalık var sadece. Kesmek, kadroya yakın tarafı biraz daha ya da selenin altındaki kısmı eğmek, satıcıya "nasıl takacağız buu" diye sormak 3 seçenek.

Muhtemelen keseceğim. Pek eğmek taraftarı değilim. Kırılır, filan sonra elimde kalır.

V frene de temas etmediğine göre eğmeye gerek yok.

Bu aralar pek zaman ayıramıyorum, haftaya kalabilir.

Sele altı çanta ne önerirsiniz kadro için de olur?
yol bisikleti için.

Merhaba arkadaşlar benim de bisikletim Mosso Black Edition 29 disk frenli. Kısa günlük gezilerde arkaya çanta, kamp buzluğu gibi ekipmanlar yükleyebileceğim uygun ama kaliteli bir bagaj arıyorum. Bütçem 1000-1500 TL civarı, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim, iyi sürüşler.

Şu andaki fiyatını bilmiyorum, Tubus Racktime kullanıyorum memnunum. Bike Outdoor’dan almıştım.

• Beğen
Tepkiler: newbierider
Geri