Bağdat Caddesindeki bisiklet yolu

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.457
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar, dün işten çıkıp eve doğru giderken Bağdat Caddesindeki bisiklet yolunda arabaların tuhaf davranmaya başladığını gördüm. Bisiklet yolundan gelenler, dönmek için bisiklet yolunda bekleyenler falan vardı. Ben de bir tanesine neden burayı kapatarak bekliyorsunuz burası bisiklet yolu dedim. Bu arada oradan geçen bir kurye burası artık bisiklet yolu değil deyince sinirlendim. Sonra eve gidince hemen internetten araştırdım. Kurye maalesef haklıymış. Mahkeme kararıyla bu bisiklet yolunu iptal etmişler. Yenileneceği yazıyor ama ne zaman olduğunu bilemiyorum. Bu yolu kullanacak arkadaşları da buradan uyarmak istedim.

bisiklet yolu.jpg

Scudo

EmreCavusoglu

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trde hicbirsey gecici olarak kaldirilmaz. Insallah dedikleri gibi olur.

mcanerg

Forum Bağımlısı
Tepki
1.367
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bunu daha önce de paylaşamıştı birisi, konuşmuştuk. Acaba kim neden dava açmış, o kadar işgal varken.

• Beğen
Tepkiler: Esatesat

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sahil yolundaki bisiklet yolu diğer asfalt yola göre daha tehlikeliydi. Bisikletten çok motorlar ve scooter'lar kullanıyordu.
Bisiklet yolunu ise asfalt yola taşıyacakları için kapattılar diye biliyorum.

sinann

Üye
Tepki
120
İsim
sinan
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Şimdi arabalar "bisiklet yolu var orada, oradan gitsene" diyemeyecekler.
bisiklet yolunda bisikletle gitmek mümkün değilki heryer yaya dolu, scooterlar, motorlar. Hornit korna var yüksek sesli adamın yarım metre arkasından çalıyorsun yanındakine bu ses nerden geliyor diyor. Köpekler, kediler daha duyarlı hemen kaçıyorlar. Bu insanları alıp sokağa davarları salsalar daha rahat bisiklete binilir.

• Beğen
Tepkiler: Jingim

Jingim

Aktif Üye
Tepki
209
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Şimdi arabalar "bisiklet yolu var orada, oradan gitsene" diyemeyecekler.
bisiklet yolunda bisikletle gitmek mümkün değilki heryer yaya dolu, scooterlar, motorlar. Hornit korna var yüksek sesli adamın yarım metre arkasından çalıyorsun yanındakine bu ses nerden geliyor diyor. Köpekler, kediler daha duyarlı hemen kaçıyorlar. Bu insanları alıp sokağa davarları salsalar daha rahat bisiklete binilir.
Şu sıralar en çok sinir olduğum şey, bisiklet yolunda benim geldiğimi göre göre hala yolda salına salına yürüyenler. Onlar bana bakıyor, ben onlara bakıyorum ama hala çekilmiyorlar. Kendime ya da bisiklete zarar gelmeyeceğini bilsem, dümdüz üstlerine çıkacağım ki bir daha yüzüme davar gibi bakmasınlar. Maalesef otoyollar bisiklet yollarından daha güvenli.

• Beğen
Tepkiler: Alazarhus

mcanerg

Forum Bağımlısı
Tepki
1.367
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu sıralar en çok sinir olduğum şey, bisiklet yolunda benim geldiğimi göre göre hala yolda salına salına yürüyenler. Onlar bana bakıyor, ben onlara bakıyorum ama hala çekilmiyorlar. Kendime ya da bisiklete zarar gelmeyeceğini bilsem, dümdüz üstlerine çıkacağım ki bir daha yüzüme davar gibi bakmasınlar. Maalesef otoyollar bisiklet yollarından daha güvenli.
Ona ben de çok sinir oluyorum ama çok iletişim kurmamaya çalışıyorum çünkü adamlar bela kavgaya dönüşecek, o yüzden zil aldım ama sürekli yavaşlamak zorunda kalıyorum, tur olmmuyor. Havlar da ısındı sanırım artık erken saatlerde çıkacağım ama haftaiçi yoruluyorum bir de haftasonu kalkmak istemiyorum ama başka bir çare de yok gibi.

Jingim

Aktif Üye
Tepki
209
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Ona ben de çok sinir oluyorum ama çok iletişim kurmamaya çalışıyorum çünkü adamlar bela kavgaya dönüşecek, o yüzden zil aldım ama sürekli yavaşlamak zorunda kalıyorum, tur olmmuyor. Havlar da ısındı sanırım artık erken saatlerde çıkacağım ama haftaiçi yoruluyorum bir de haftasonu kalkmak istemiyorum ama başka bir çare de yok gibi.
hafta sonu ben de erken çıkıyorum ama hafta içi işten gelip çıkıyorum. Belirli bir saatten sonra da ana yolları çok kullanmak istemiyorum, cins cins sürücüler doluşuyor. Bisiklet yoluna gidiyorsun orası daha beter. Sinir bozucu...

• Beğen
Tepkiler: mcanerg