Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Başlangıç bisikleti olarak katlanır bisiklet tavsiyesi

@benemder hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle kullanın. Kullandıktan sonra fotoğraflı bir inceleme yazarsanız bilgi için buraya bakanlara faydalı olur.

Scudo
Aman Seleyi alabildiğiniz kadar yukarı almayı unutmayın.

@angrist ben de km sayacı yerine strava kullanayım kafasındayım ama yine de bi tane lazım gibi duruyor .:) bu arada alıp da begendiğiniz ürünlerin linklerini atarsanız ben de bi bakmak isterim teşekkürler.

@erencaner bence de strava ya da runtastic kullanmak için cadanze miydi bi sensör var sonrasın da o da alınabilir daha sağlıklı veri için ama zaten gps den rotayı verdiği için yaptığınız mesafe doğru şekilde veriliyor uzun turlara çıkıp antrenman yapmayacaksanz katlanır için gerek yok aslında :) bende runtastic kullanıyorum memnunum

Bisikletten hiç anlamıyorum arkadaşlar. Aracın arkasına atıp, belki haftada 5-6km kullanır niyetiyle, eşime katlanır bir bisiklet alacağım. Bir iki haftadır forumun altını üstüne getirdim. Mosso Marine 20'yi gördüm.. Tipini, yapısını beğendim. Fiyatıda 700 TL (bu civarda haracamayı düşünüyorum). Ama Mosso satan bir satıcı Bianchi'ye bakın diyince ve bir arkadaşımda o Ümit'in üretimi, Salcano ya da Bianchi bak diyince kafam karıştı... Mosso Marine 20 kullanan ya da inceleyip, yorum yapabilecek olan var mı?

(link)

Mosso sitesindeki bu ürün sanırım Türkiyedeki
(link)

@retroturk Mosso marine 20 nin yabancı kaynaklı sitesindekiyle eğer aynıysa sadece kadrosu benzerliği var.Gerisi ümit katlanırdaki parçalar kullanılmış.Ümit bisikleti araştırıp karşılaştırma yapabilirsin.Fiyatı ona göre tabi.Bu fiyata diğer yerli firmalarda ortalama aynı fiyatı veriyorlar.Mosso da fena değil tabi.

Haklısın mavinehir. Gövde (kadro deniliyor sanırım) dışında geri kalanı Ümit 2036. Bir bisikletçiye sorduğumda Mosso için, Ümit katalnırdan 100 defa iyidir demişti (subjektif bir görüş olabilir). Gövde hariç diğer özelliklere bakıyorum, Salcano EasyLux, İzmir 'le aynı gibi.. Yani geri kalanda da SHIMANO SL-RS35, SHIMANO RD-TY21, SHIMANO MF-TZ-21 vs. yazıyor (hangisi iyidir anlamıyorum). Bir bisiklette önemli olan nedir? Yani neden Mosso değilde Salcano? mesela.. Servis? güven?

Çok saçma sorular olabilir. Kusura bakmayın. Mosso'nun tipi hoşuma gitti. Ondan biraz zorluyorum :(

Arkadaşlar bir tavsiye istemiştim seçeneğe yardım acilen,Dahon VYBE D7 ve ya C7A mı yoksa TERN LINK D8 mi????

@kagancevik tern link d8.. ben dahon vybe d7 kullanıyorum. c7a ise vybe d7'nin 2014 modeli. 2015 modellerde ismi d7 olarak değiştirildi ve biraz revizyona gitti. bisikletimden gerçekten çok memnunum. ama tern link d8 kategori olarak d7'nin bir üstü. dahon'da vitesse'ye karşılık gelir. buradaki en önemli fark tern d8'in 8 vites olması. zaten fiyat aralıklarına bakınca dahon vybe d7'ye tern b7 ve c7'ler karşılık gelir. yanlış hatırlamıyorsam tern link d8 1800 lira seviyelerinde, dahon vybe d7 ise 1200 lira. gerçi şu an stoklarda bulunabilir durumda möı bilmiyorum. dahonlar da genel olarak şu an stok sorunu var. bence eğer içine siniyorsa ve bütçen uygunsa tern link d8'e yönelmen daha mantıklı geliyor. tabii tern kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapabilir. ben tercihimi dahon'dan yana kullanmıştım.

@angrist tern ü 2.el buldum dahonun stoklara girmesini bekliyordum,Tern temiz baya,dahon VYBE7D stoklara bu hafta imgiricek sanırım haber bekliyorum, Link D8 görünce heveslendim üst model olduğu için bekleyip 1200 civarı dahon mu yoksa 1000tl ye link D8 mi kararsız kaldım.. Tern ile dahona ikiz deniliyor ne yapalım peki?

Vybe ile link d8'in farkı sadece vites değil. Daha modern ve geliştirilmeye müsait bir göbek ve kaset, lastikler, gidon, maşa ve şaşı de farklı. Bence katlanır en az 8 vites olmalı çünkü severseniz mutlaka geliştirmek isteyeceksiniz. .

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp
@kagancevik 1000 tl eğer temiz ve sıkıntısızsa tern d8 için çok çok iyi fiyat bence. ben değerlendir derim. dahon'ların gelişi muamma.

@Ozan K.Link D8 Schwalbe kullanıyor lastiklerde, 2014 Link D8 alınır mı temiz ise?

@kagancevik Ben de vybe kullanmaktayım. Esasen d8 alacaktım alım aşamasında iken satıcı bana vereceği d8 i satiş yaptığı siteden kaldırana kadar başka biri sipariş edince vybe aldım. Memnunum. Ancak d8 dahon ya da tern farketmez vites oranları daha geniş. 1 vites önemli bence. Aynakol d8 de 52 diş vybe de 46 diş. Demek istediğim vybe den memnun olsam da düz yoldaki hızı yetmemeye başladı. 30 km den sonra pedal boşa dönmeye başlıyor. Deli gibi pedal çevirerek 36 km yapabildim ama 10-15 saniye. Hız elbette o kadar önemli değil katlanırda ama bazen de olsa iyi olur diyorum içimden. 1000 tl'ye içinize sindiyse alın bence.

@angrist peki o zaman neye dikkat etmek gerekiyor katlanır alırken,gidon gidon borusu biaiklet çiziksiz görünüyor..kilit noktası neresi?

@kagancevik Ben çok titiz biriyim ama bugün anladım ki çiziklere takılmamak gerekiyormuş.Her şekilde çizik oluşuyor. Ne kadar korursanız koruyun. Katlanırda katlama noktaları yani menteşeler önemlidir diye düşünüyorum. İkinci elde daha deneyimli arkadaşların yorumları yerinde olacaktır.

@kagancevik @yusufclp bence de bu konuda daha deneyimli arkadaşların görüşleri önemli olacaktır. ben katlanır alırken modelleri detaylı incelediğim için genel bilgi sahibiyim. 1 aydırda büyük keyifle vybe d7 kullanmaktayım ve hiç pişman olmadım. @yusufclp belirttiği gibi 1 vites gerçekten fark yaratabiliyor. eğer deneme imkanın olursa vites geçişlerine, katlama mekanizmasına dikkat etmen yerinde olacaktır diye düşünüyorum. ama herşeyden öte alacağın bisikletin içine sinmesi. eğer takıntıların varsa ve ikinci el bu konuda kafanda soru işaretleri oluşturacak ve acabalarla keyfini kaçıracaksa sıfır dahon vybe d7'ye yönelebilirsin. onun dışında 1000 tl gibi bir fiyata bence tern d8 iyi seçim. eğer sıkıntısı yoksa memnun kalmadığın anda ikinci el piyasası hareketli olduğundan zararsız elden çıkarabilirsin.

• Beğen
@angrist @yusufclp valla görebileceğim durum yok ben Ankaradayım bisiklet istanbulda çok temiz görünüyor,hiç kullanılmamış kadar sıfırmış,kaçmazsa alayım o zaman :)

@kagancevik ayrıntılı reaim istedim whatsappdan ve get açmasını istedim en azından beklenildiği ve anlatıldığı gibi çıkmazsa iade ederim en kötü.. İhtiyacım da var,yaz sonu evlilik araba hanıma ben de bisiklet metro yapcam işe gidip gelirken o yüzden ihtiyacım var ve baya aktif kullanıcam hergün,aslında iki günde bir bisikletimle gidiyordum işe 40 km civarı ama kalp de yorulma ağır çalışma görüldü..sporcu kaşbi deniyormuş bende katlanıra yöneldim

• Beğen
@kagancevik kafa karıştırmak gibi olmasın ama dahonlar stoga girmiş sanırım:) hem de ankarada. Bir konuşun bence

(link)

• Beğen
Tepkiler: erencaner
Katlanma mekanizmalarınob açık ve kapalı fotoları, kaset, zincir ve ayna kol fotoları ve jantların fotosunı isterdim ben. Sorun yoksa gayet alınır ve gayet iyi fiyat

Geri