Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Başlangıç İçin Bisiklet Tavsiyesi

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar ben Karabük'te üniversite okuyorum.Karabük'te doğa olarak gezecek yer epeyce fazla bizde 2-3 arkadaş bisiklet işine merak saldık.Açıkça söylemem gerekirse bisikletten anlamıyorum yeni yeni araştırmalar yapmaya başladım.İşte bu yüzden sizlerden yardım almak istedim.Malumunuz öğrenci olduğumuz için bütçemiz olabildiğince düşük.Yani 600-800 lira arası.Ufak çaplı yaptığım araştırmada bu segmentte Kron-Sedona-Salcano gibi markalar var ama biz Karabük'te sadece Salcano servisi olduğu için salcanoya daha sıcak bakıyoruz.

Benim gözüme şunlar takıldı

Astro 26 V : 829 TL
(link)

NG450 V : 679 TL
(link)

Siz hangisini veya başka hangi bisikleti tavsiye edersiniz.Birde bu iki bisiklet arasında 150 TL edecek ne fark vardır.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Scudo
1 Aylık Kullandığım Astro 270 SV 'mi dilerseniz uygun fiyattan bırakırım size.

Salcano almayınız. Rezil bir marka.

@Abdullah Yücel kadro boyu ve lastik ebatları nedir?

@BerkayGürakın o fiyat seviyesinde başka bi marka önerir misiniz? Salcano niçin rezil bi marka ?

sorum güncel

Sedona 701 güzeldir ilerde yükseltirsiniz hem görünüm de iyi

Blade III cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Salcano bianchi alma ytr :)

26'' V fren için Sedona 701 in güncel fiyatı nedir?

Birde Sedona 701 de kilitli maşa var mı?

Bu soruyu sedona 701 sahibi biri olarak ben cevaplıyayım:) 2013 model sıfır fiyatları 700-750 civarı, kilitli maşa yok maşa üzerinde sertlik ayarı var. kadro ve maşa disk fren uyumlu fakat jant göbekleri disk uyumlu değil. Fiyatına göre iyi bisiklet denilebilir. 900 lira civarı Borla bulabilirsen tavsiye ederim. Göbekler shimano disk fren uyumludur. 24 vites ve arka vites 701 den 1 tık daha iyidir. 701 in vites fren kolları komple plastiktir, borlada fren kolları alüminyum ve vites kısmı daha kaliteli.

özet olara 16" borla bulabilirsen (2014 leri üretilmedi sanırım) tavsiye ederim.

@mfe02

Dediğim gibi bisikletten fazla anlamıyorum.Bilmeyen biri için toplama yapmak ne kadar sağlıklı olur birde fiyat olarak daha fazla artmaz mı? Benim aradığım 600-800 lira arasında hafta sonları orta mesafe gezi yapabileceğim bir bisiklet.Salcano bakmamamın sebebi diğer markaların Karabük'te servisinin olmaması.Servis konusu sizcede problem olmaz mı?

@Hakan Boz

Hımm şimdi sedona al ztn ucuzlar hangi ilde isen bisiklet grubuna kaydol faceden sor birine sedonada ki sistemi iyi ise al derim yada netten bak özellikleri yaz bn fiyat söyleyeyim uygun ise al ama unutma BUGÜN SEDONA YARIN MADONA :)
BN SEDONA 701 kullanıyorum

Yok sorun olmaz ztn hergün bozulmaz lastik patlar oda her bisikletçi yapar

Arkadaşlar almışken kilitlemeli maşalı almaya karar verdim.Birde Karabük'te Kron servisi olduğunu öğrendim.Bu durumda başka iki marka arasında kaldım.Öncelikli sorum Kron xc250 de kilitlemeli maşa var mı?

İkinci sorum Salcano Astro mu yoksa Kron xc 250 mi?

Astro 26 V : 829 TL
(link)

Kron xc 250 : Kesin fiyat bulamadım bu konudada bilgilendirirseniz sevinirim.

(link)
(link)

(İki kron arasında ne fark var?)

kron xc250 ler de çok sorun çıktığını duydum etraftan ama salcano astrolarda pek bir şikayet takılmadı gözüme.

Arkadaşlar şu 3 bisiklet arasında ne fark var? (bu farklar aradaki fiyat farklarına değer mi?)

Astro 30 : 682 TL
(link)

Astro 50 : 740 TL
(link)

2014 Model Astro : 830 TL
(link)

Sorum güncel arkadaşlar şu 3 model hakkında bi yardımcı olur musunuz?

@Hakan Boz

Forumu biraz kirletiyormuş gibi olacağım ama sorum hala güncel :)

Hiçbir salcanoyu alma :) telefonda olmasam öneririm ama

SEDONA candır... GERİSİ heyecan....

Geri