Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bayana xc1000

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Eşime xc 1000 alacağım.Boyu 1.60 kadro 16'' uygun mudur.Tamamıyla şehirde kullanılacak.

• Beğen
Tepkiler: kingl0rd
Scudo
anladığım kadarıyla dağ bisikleti almak istiyorsunuz:

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=5191

buradaki tabloya göre 14-15" (35-38 cm) bir kadro uygun oluyor.

bunun tam hesabı da dağ bisikleti için:

eğer kadro C-T mesafesini ölçü olarak kullanıyorsa:
bacakici x 0,67 - 10cm

eğer kadro C-C mesafesini ölçü olarak kullanıyorsa:
bacakici x 0,65 - 10cm

C-C yukarıdaki bağlantıda A mesafesi bazı kadrolar C-T mesafesini ölçü olarak kullanıyorlar. bu da göbek milinden selenin kadroyla birleştiği noktaya kadar olan mesafe. yani C-T, C-C'den biraz daha uzun..

• Beğen
eğer hala almadıysanız xc 1000 imi satıyorum.ben de 168 boyunda bir bayanım bisikletim 16 inch. ilgilenirseniz *************** ilan no: 30825581

• Beğen
@silverfox

Bisikleti gördüm. Gayet güzel ve de temiz kullanılmış. Renk olarak da ilk kez rastladığım bir Kron rengi.

• Beğen
bence 1,60 boya 16" kadro uygundur enazından bisikleti sürerken daha da rahat hareket eder diye düşünüyorum.. çünkü bende x11 var 14.5 inç ve ben 1,90 ım neler çektiğimi anlatamam boy kadro orantısı açısından :)

• Beğen
@erayender.

İlginç bir mantık.. :D

Benim boyum da 1.60 ve 13" kadroyu 80mm boyun / Sıfır offset sele borusu ile kullanıyorum. Daha önceki kadrom 14"ti ve yeni kadromu kullanmaya başladıktan sonra eskisinin bana büyük olduğunu anladım; özellikle offroad'da 13" olağanüstü kullanım rahatlığı sağladı.
Benim erkek olduğumu düşünürsek, aynı boyda bir bayan için kadronun uzunluk/yükseklik oranının daha da küçük olması gerek (bayanların üst gövde boya oranla biraz daha kısadır)
Ama sözkonusu daha çok tur amaçlı bir kullanımsa biraz daha büyük bir kadro da uygun olabilir. Sonuçta kabaca 13"-14" kadro boyu en iyi seçim olacaktır.

• Beğen
Madem hep şehirde kullanıcak neden bunu almıyorsunuz? sahibinden sitesi 29713098 nolu ilan. kadrosu bayan tipi ayrca.

@burcak

13 inch bir kadroya bindim geçen gün kuzenime alacaktım. 10 km bana işkence oldu. alırken de çok araştırmıştım 16 inch benim boyumdaki birine çok uygun. 13 inch çocuk bisikleti gibi oluyor. uzun sele borusu tamam bir çözüm ama önerilen ölçülerin dışına çıkmışsınzız gibi geldi bana.

Geri