Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ben mi yanlış görüyorum yoksa bu bisikletler gerçekten 50 dolar mı?

aliexpress.com ve dx.com dan alışveriş yaparken satıcının not gorunumune bakın.profilinde kaç yıldız var.tek elmastan elmasa kadar rutbeleri var.elmas rutbeli satıcılardan gozu kapalı al.fake urunler aliexpress.com da özellikle çoğunlukta.dedigim gibi yaparsan sıkıntı yaşamazsın.

Scudo
dx.com ve aliexpress.com ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz.alışveriş yapa yapa uzman oldum.

ürünü satın aldıktan snr birkaç güne posta takip kodunu indexlerler.profilim.ürünlerim(my orders)ordan aldıgınız urunu gorursuz.detaya tıkladıgınızda sol tarafta gorunur r ile başlayan takip kodu.bunu çin posta servisinin sitesine yapıştırdıgınızda urun nerde gorunur.ptt dış sorgulama yaptıgında da satıcıdan alındıgını gorebilirsiniz ürünün

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul
mesela bu satıcının 3 elması var mağaza profilinde.gözün kapalı alışveriş yap.
örnek link

(link)

@sedat saraç

Madalya neyi simgeliyor, 3 altın madalyalı var. Bir de lankelesi'lerin satıcısında ne elmas ne madalya boş...

bir haftadır kimse bişey yazmamış acaba ne durumda alanlar kargoda vs gelişme var mı? Fixed gearı almadığıma pişman gibiyim şuan. gelişmeleri yazında merakım gitsin:)

@sedat saraç

Dx.com'da satıcı profili diye birşey söz konusu mu? Dx.com hepsiburada gibi çalışırken, aliexpress.com sanalpazar/gittigidiyor gibi çalışır. Yanılıyor muyum?..

• Beğen
Tepkiler: enzo
@Ahsen Okyay

Ben 9 Ağustos'ta fixed olanından almıştım. 3 gün sonra kargoya verildi, ama takip kodu hala çalışmıyor. Bu şekilde gözünüyor.

75 tl verdiğim için beklentim çok düşük zaten, gelsin yeter. Gelmezse de Aliexpress paramı iade edeceğini söylüyor. Bilemiyorum nasıl olur :confused:
Benim alış amacım yol bisikletimi güvenip hiç bir yere kitleyemediğim için sağa sola gidecek bir bisikletimin olması.

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay
dx de oyle bir sıkıntı yok.diledigin gibi alışveriş yapabilirsin.ama dx aliexpress e gore daha pahalı ve kargo biraz daha geç geliyor

@Hasan Çabuk
Turkiye ye giris yaptiktan sonra ptt nin sitesinden takip edebilirsiniz. Eger Cin de yada yoldaysa kargo farkli sitelerden bakmaniz gerekiyor. Cin den gelen kargo takip diye aratirsaniz forumlarda o sitelerin linkleri var. Aliexpress den aldigim telefon kilifimi ben (link) takip etmistim bi bakin isterseniz.

@Hasan Çabuk

bende de aynen böyle, takip numarasında sonuç yok. o zaman genel bi durum bu

@Halil EROĞLU

hepsiburada mantığında işliyor. açıkartırma sitesi değil yani. bugüne kadar çok alışverişim oldu, hepsi de geldi. aliexpresten alışveriş yapasım var. ama açıkartırma sitesi olduğu için temkinliyim. zira yhurtdışı açıkartırma sitelerinden alışveriş pek mantıklı gelmiyor.

@Süha Çağrı Özbakışlar

Haha, çok güldüm. Fizik hakkında tek bildiğiniz momentum sanırım :D

@mert temiz

Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT'den takip edilir diye bir şey yok, aşağıdaki resimden de görülebileceği gibi ürün henüz yurt içine girişi olmadığı halde kargolamanın yurt dışı işlemleri açıkça görülebiliyor. Büyük olasılıkla PTT henüz gerekli işlemlere başlamadığından, sorgulama sayfasında güncel veriler gözükmüyordur.

Not: Barkod numarasını, benim adıma olmayan bir gönderi olduğu için sansürlemek durumunda kaldım.

http://img571.imageshack.us/img571/39/sndn.png

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çabuk
@Sefa.

(link) ve (link) sitelerinde de kontrol ettiğimde kayıt bulunamadı gibi bir sonuç çıkıyor. Daha önce Çin'den birkaç defa alışveriş yapmıştım. Gelmesi uzun sürse de en azından gönderi müşteriden alındı gibi bir sonuç çıkıyordu.
10 gündür kayıt bulunamadı yazması takip kodunun sahte olduğu anlamına gelir mi? Daha önce benze bir durumla karşılaşan oldu mu?

Takip numaranızı 17track.net adresinde arattığımda da bir sonuç göremiyorum.

Verilen kargo numarası fason bir numara olabilir. Adi posta denen bazı gönderimlerde takip imkanı olmuyor ve bu tür alışveriş sitelerinde formalite gereği öylesine bir takip kodu giriliyor. Bir arkadaşımın başına gelmişti bu durum, olmayacak şey değil yani böyle örnekler var ama sizin durumunuz tam olarak nedir ne değildir bilemiyorum. Kesin sonucu alışveriş yaptığınız site (ya da satıcı) ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

• Beğen
Satıcı neredeyse hiç İngilizce bilmiyor. Ne sorsam aynı şeyi söylüyor :) Bu durumu sorduğumda alakasız standart cevaplarından birini vermişti. Neyse 40 günlük süre dolana kadar beklerim, gelmezse iade talep ederim. Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyormuş :)

@Gökhan Toros

İnsanlara saygı duymayı öğren atlayıp İstanbul'a getirtme beni, anlaşılsın diye basit örnek olması için momentumu örnek verdim, herkes bir laf çakma zorunluluğunu kendinde hissetmek zorunda mı, sen o resmin gerçek olduğunu düşünüyorsan git lise yıllarındaki fizikçiyi bul ve söv. Ben sana sen şundan şu kadar anlıyorsun diyormuyum? Düzgün konuşmayı öğren. Ha öğrenemiyorsan özel mesajla ver telefonunu, zaten beylikdüzünde oturuyormuşsun atlayıp geleyim.

@Hasan Çabuk

daha önce e-bay'den aldığım bir ürün için kargo takip numarası neredeyse iki hafta sonra sisteme girmişti. o dönemde ben de çok kıllanmıştım ama neticede ürün geldi... umarım sizin durumunuz da aynı olur ve sorun sadece kargo firmasının sisteminden kaynaklanıyordur.

• Beğen
@Süha Çağrı Özbakışlar

Sakin ol şampiyon :)

Madem bu kadar eminsin doğru olmadığına, neden olmadığını açıklarsın. Böyle sağa sola saldırarak, yok gelirim, asarım, keserim diyerek hiç bir yere varamazsın. Ki yaptığın da suç :)

Geri