Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bianchi SLR 200 mü? Carraro 012 mi?

Batu54

Üye
Tepki
46
İsim
Batuhan
Selamlar artık tamamen seçimimi yaptım yol bisikleti alacağım bisiklet üstünde yoğunlaştım teknik özelliklerden hiç anlamıyorum lütfen yardım edin artık bitsin şu tavsiye muhabbeti araştırma yaptım biraz fakat 1500 tl civarı yol bisikleri alındığında jant takımlarını mutlaka değiştirin diyorlar önerilenler 600 tl üstü bundan biraz çekiniyorum şunuda belirtiyim başlangıç olucak benim için, aldıktan sonra tahminen en az masraf çıkarıcak ve işime yarıyacak sizce hangisi. Kullanma amacım şehir için ulaşım, spor ve işe gitmek diyebilirim + yağmurda kullanmak istersem ince lastikler büyük sorun olurmu yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo
ikinci el bir salcano xrs040 niye olmasın hem gidonunu hem de jant setini değiştirirsin ya da linktekine bir göz at sıfıra fazladan para verme bence benim yaptığım gibi :)
(link)

Taksitli giricem o yüzden 2. el zor ayriyetten 2. el almak içime hiç bi zaman sinmiyor tavsiye için sağol 2. ellerede bi bakarım ama bu konuda çok endişemö oluyo ayrıca kadro boyuda bana büyük :/

• Beğen
Tepkiler: Yunus M.
Tabi taksit mecburiyetin varsa maalesef işin zor hele döviz bu kadar uçmuşken.. umarım gönlüne göre olanı bulursun. Sadece görünüm fikrimi söyliyim slr200 renk çok hoş..

@Yunus M. İlk gördüğümden bu güne kadar gönlümde benimde o yatıyo bende renk olayına kapıldım ama carraro alıcam gibi umarım hayırlısı olur cevapların için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Yunus M.
Selamünaleyküm.. Bu hafta içinde yol bisikleti alıcam kesin olarak fakat karasızım lütfen yardım edin carraro 012 mi yoksa bianchi slr 200 mü??

Buna dair bir suru konu var, arastirabilirsiniz sormaniza gerek yok yeni konu ile.
''Ne neden nasil'' detaylariyla anlatilmis tavsiye edilmis veya edilmemis. Bu sectiginiz bisikletlerin hemen herseyi ayni zaten (lastik markasi, jant markasi, vites, sele-seleborusu vb.)

Yine de yeni uye oldugunuz icin cevapsiz kalmasin.

Sectiginiz 2 bisiklet arasinda tek onemli fark:
carraro aynakol 2'li, bianchi aynakol 3'lu. Yol bisikletlerinde son trend 2'li aynakol. Ancak ''rampalarda zorlanirim cekis avantaji olsun'' diyorsaniz bianchi oncelikli olur.
Kisacasi hangisi daha uygun fiyata geliyorsa alin gecin bu ikisi arasinda kaldiysaniz.

Merhaba ben de ayni fiyata buldugum 2 bisiklet arasinda kaldim, bastan soyleyim kuru havalarda kullanmayi dusunuyorum :) acil yardim
Specialized sport 29 v fren vs mosso black edition 29

Specialized sport 29:
KADRO: Specialized A1 Premium Aluminum 29er, fully butted, 6061 alloy, ORE downtube, externally relieved headtube, forged dropouts and reinforced disc mount, alloy replaceable der. hanger
MAŞA: SR Suntour SF13-XCT-MLO 29", coil/MCU spring, 1-1/8" steel steerer, mechanical lock out w/ preload adj., 28mm stanchions, "V" brake only, 80mm travel
FURÇ TAKIMI: 1-1/8" threadless, loose ball
GİDON BOĞAZI: Alloy, 4 bolt clamp, 10º rise, 25.4mm
GİDON: Specialized flat bar, alloy, 640mm & 660mm wide, 8º backsweep, 4º upsweep, 25.4mm
ELCİKLER: Specialized Body Geometry XCT, Kraton w/ gel, 132mm
ÖN FREN: "V" brake, alloy linear pull, 1pc. pad
ARKA FREN: "V" brake, alloy linear pull, 1pc. pad
FREN KOLLARI: Tektro, alloy
ÖN ARTTIRICI: Shimano Altus, 8-speed, 34.9mm clamp, low mount, top-swing, dual-pull
ARKA ARTTIRICI: Shimano Acera, 9-speed, SGS Cage
VİTES KOLLARI: Shimano Altus, 8-speed Rapidfire plus, SL type w/ optical display
RUBLE: Sunrace, 8-speed cassette, 11-32
ZİNCİR: KMC X-8, 8-speed w/ reusable Missing Link
AYNAKOL: SR Suntour XCT, 8-speed, square taper spindle
ÖN DİŞLİLER: 42/32/22, steel
ORTA GÖBEK: Square taper, cartridge bearing, 68mm shell
PEDALLAR: Composite platform, w/ reflectors, 9/16"
ÇEMBERLER: HR "V" brake rim, 29", alloy double-wall, CNC braking surface, pin joint, 25mm, 36h
ÖN GÖBEK: Alloy "V" brake hub, sealed loose bearing, steel axle, QR, 32h
ARKA GÖBEK: Alloy "V" brake hub, sealed loose bearing, steel axle, QR, 32h
JANT TELLERİ: Stainless, 2.0mm (14g)
ÖN LASTİK: Specialized Fast Trak Sport, 29"x2.0", wire bead, 40TPI
ARKA LASTİK: Specialized Fast Trak Sport, 29"x2.0", wire bead, 40TPI
İÇ LASTİK: Schrader valve
SELE: Specialized Body Geometry Hardrock, steel rails, 143mm width
SELE BORUSU: Alloy two bolt, 12.5mm offset, micro adjust, 30.9mm, 350mm or 400mm

Mosso black edition
KADRO 6061 ALLOY FRAME
MAŞA SUNTOUR SF15-XCM-DS-RL
AYNAKOL SHIMANO ALTUS FC-M371-L
RUBLE SHIMANO CS-HG300-9
VİTES KOLU SHIMANO ALTUS SL-M370-L
ARKA ATTIRICI SHIMANO ALTUS RD-M370-L
ÖN ATTIRICI SHIMANO ALTUS FD-M371
ZİNCİR KMC-Z99
FREN SHIMANO BL-M396L
ORTA GÖBEK SHIMANO BB-UN26
PEDAL HF893 ALLOY
HAZNE SHIMANO HB-M3050 FH-M3050
JANT
LASTİK STARRIMS J20S
AĞIRLIK 15,6 kg

• Beğen
Tepkiler: darthbatoo
Arkadaşlar sürekli aynı konu ortalama olarakta aynı bütce. hatta aynı yorumu yazan arkadaşlar bile var. copy paste :D düşünün artık konuların klişeliğini. :) 1.si forumda araştırma yapın. 2.si konularda sorular sorabilirsiniz. geri dönüş yaparlar. 3.sü armut piş ağzıma düş yapmayın :)

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Yarın bisiklet alıcam yarış bisikleti(bianchi slr 200) ama satış yerindeki abi bana yarış bisikleti Türkiye'de kullanılmaz malum yollar kötü amatisör yok jantlar yamulur bozulur vs vs..şehir bisikleti al dedi.. Bu olay böyle mi gerçekten abiler bi yardım edin aranızda yarış/yol bisikleti kullananlar varsa siz böyle sıkıntılar yaşadınız mı tavsiyeleriniz nelerdir ??....

Merhaba
Yarış bisikletini yol bisikleti olarak düşünerek cevaplıyorum. yol bisikleti bir tutkudur. Ayrı bir havası vardır. Normal bisikletlere göre daha hafif ve hızlıdır. Türkiye'de bir çok kişi spor amaçlı kullanmaktadır. Aldığın bisikletin modeline göre ağırlığı kalitesi, kullanılan ekipman değişir. Ancak Türkiye'de yollar bozuktur kullanılmaz diye bir şey yoktur. İstanbul'da bunca trafiğe ve riske rağmen birçok kullanıcı yol bisikleti tercih etmektedir. Bisikletin fiziki durumunun bozulması kullanım şekliyle de yakından ilgilidir. Benin sizin için tavsiyem önce kullanım amacınızı belirleyip o doğrultuda seçim yapmanız. Ayrıca yıllardır hizmet veren servis anlamında gelişmiş güvenilir bisikletçiler veya web sitelerinden alışveriş yapmanız. Servis hizmeti vermeyen tamamen satış odaklı, müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmayan ve fatura kesmeyen yerlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

@Aykan

Satıcının dediğine bakma. İçindeki sesi dinle. Yarış bisikleti çok doğru bir seçimdir.

slr 400'le girdiğim yerleri bir görsün o satıcı ondan sonra konuşsun hey allahım yaa!!!

Herkeze teşekküler amacım yolda kullanmak Türkiye yollarını biliyorsunuz hafif bozuk çukur vs eğer onlardan bir zarar gelmese inşallah yarın slr 200 alıcam

Kullanım amacınız ulaşımsa şehir bisikleti daha iyi olur ama yol bisikletinden de asla pişman olmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: Aykan
İnternetten bir videolara bakın road bike part adlı bi video serisi var. O videoyu o bisiklet dükkanı sahibine de izletin. Ve verdiği cevapları dikkate almayın çok uzatırsa sana necdeyip önünü kesin.
Çok dolandırıldım çok param gitti. Araştırın okuyun ondan sonra kendi kararınıza göre seçim yapın.
Aldığınız yol bisikleti değil de ferrari olsaydı galerici türkiye de yollar bozuk altı sürter filan mı diyecekti? Yoksa kazandığı para ile yapacaklarının hayalini mi anlatcaktı?

Adam o niyetle söylemiyo ama yanlış biliyo bence çünkü adamın vermek istediği bisiklet daha ucuz

Geri