Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Binlerce bakla tek bir soru: Hangi zincir yağı?

Sizce hangisi?

• Nanoprotech

• Petrochem

• Chain-L

• Toplam katılım
    49

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
648
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
Öncelikle ülke çapında içler acısı olayların yaşandığı bu günlerde son Ankara olayında şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm yakınlarının başı sağolsun, Allah hepimizi bu tür olaylardan korusun.

ikinci olarak son günlerde açığa çıkan zincir yağı ihtiyacım üzerine bazı araştırmalar yaptım bikaç yağ markası hakkında bilgi topladım ve sonuç olarak bu yağlara ulaştım. Zincir üzerinde uzun süre kalabilmesi, hava koşullarından kolay etkilenmemesi, zincire sıkıldığında vizkozitesi düşük olup zamanla koyu bir kıvam alması vb. bir sürü özellik çıktı karşıma. Size de danışmak istedim. Ayrıca tecrübeli yorum ve oylamalarınız, ben ve benim gibi olan tüm bisikletlilere yardımcı olacaktır.

E: Chain-L de karar kılınıp iki ya da 3 kişi daha almak isterse birlikte alabiliriz.

Scudo
başlığın ismi güzel olmuş :)

Ben bunu attım sepete bunu deneyeceğim team sky kullanıyorsa vardır bir bildiği :)

(link)

Berner marka motorsiklet zincir yağı var. Krema gibi bir kıvamı var böyle acayip bir şey, bu marka kullanan var mı ? Ben dükkanda kapı kilidi için kullandım da, bisiklette nasıl performansı var bilmiyorum :D Koca bir şişe 20 tl gibi bir rakam çünkü gayet avantajlı gibi.

Ben 15 güne kadar zincir yağı alacağım; Nanoprotek ile Chain-L arasında kararsızım, tüm forumları takip ediyorum :)

Her iki yağıda aynı firma satıyor anlaşılan.

• Beğen
Tepkiler: Hayrettin
@Hayrettin Türkiyede satılıyor, n11'de Formulax mağazası satıyor her iki yağı da. Siz ABD'den getirtmeyi düşünüyordunuz sanırım :)

Linki de bu: (link)

@Hayrettin Ben henüz kararımı vermedim, Geziniyo Fırat beyin Nano protec testinin sonucuna göre kararımı vereceğim :)

• Beğen
Tepkiler: Hayrettin
Motor yagiyla yaglarsak bir sorun olurmu. Sonucta cok hizli ve sert calisan bir mekanik aksamda kullaniliyor.

@Hayrettin Tabikide Yeşil Bursa'mın Gemlik zeytinyağını önereceğim:D Geleneksel sıkma olacakki Omegası kaçmasın zincirde pisiklette mutlu olsun:)Şifa niyetine;)

@Hayrettin

kardeşim aynı konuyu bende 3 gündür araştırıyordum nanoprotech ile chain -L arasında kaldım birde şu motorsiklet zincir yağı kullanan arkadaşın detaylı yorumunu bekliyorum dört gözle heydi beyler eller klavye bilgi paylaşalım

Geri