Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Binlerce bakla tek bir soru: Hangi zincir yağı?

Sizce hangisi?

• Nanoprotech

• Petrochem

• Chain-L

• Toplam katılım
    49
@Yağız Gökmen çok teşekkürler,
siparişi verdim bakalım, kullanınca yorumları yazarım.
Aslında amacım yağmurlu çamurlu günlerde sürekli temizlik-yağlama döngüsünden kurtulmak:) efsaneye göre 6 ay falan hiç yağlamadan kullananlar varmış, ama kac km yaptığı belli değil tabi , 6 ay evde yatmadı umarım:)
bu arada, bunda sürüşe cıkmadan 4 saat once uygulayın diyor, haberiniz olsun, belki sizinki de o sebepten akıp gidiyordur

• Beğen
Tepkiler: Yağız Gökmen
Scudo
@Kazuya hayırlı olsun :) genelde geceden yaparım ama sizinde yorumlar önemli :) gelince bekliyorum haber selamlar

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
Tamamdır haber vericem:)

Bu arada şu da şurda dursun merak eden için

• Beğen
Tepkiler: Hayrettin
Bisikletimi ikinci el almıstım ben, uzun bir süre garajda kullanılmadan kalmıs. Satan kisi rahatsızlığından dolayı fazla kullanmamıs. Bakıma götürdüğümde bisikletcimde çok temiz olduğunu söyledi.
Biraz önce chain L yağ siparisi geçtim bende, küçük bir sise. Sirket Doktorumuzdanda 4 tane enjektör aldım. Damla damla zincire yedirmek için. Zinciri yağlamadan önce, sökmeden temizlemenin en azından tozunu kirini almanın bir yolu var mı arkadaslar. Aklıma evde eski dis fırçalarını kullanmak geliyor. Faydası olur mu sizce. Veya fikriniz varsa çok sevinirim.
Tesekkürler.

Chain-L de son yağlamamdan bu yana tam 3.5 ay geçti.
Zincirde kalan fazla yağı temizlemediğimden oluştuğunu sandığım siyahlıklar oluşmaya başladı.
Sürüş esnasında ses seviyesi hala duyulmuyor denecek kadar düşük.
Vites geçişlerinde bile eskisi kadar ses duyulmuyor. (Shimano 105 5800 set)

Herkese keyifli sürüşler. Bi dahaki yağlama zamanımda buraları yeşillendiririm.

E: ~370 km dir aynı yağ.

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu
@Üye Adı ucuz yolu mazot. güzelce temizlersiniz sonra da yağlarsınız. aralara giren yapışkan kirleri temizlemek için diş fırçası ya da kadınların kullandığı tırnak temizleyiciler çok kullanışlı(ymış). Ya da yağ sökücüler var. Her halukarda temizledikten sonra suyla durulayın ve en son kurulayın

Şu vidyo işinizi görebilir.

@Kazuya videoya daldım tesekkür etmeyi unuttum. çok tesekkür ederim. gayet açıklayıcı zinciri sökmeye gerek kalmıyor. bol gazete sererim yerlere. aksamdan sulu temizliği yapıp sabahta yağlarım zinciri. bulurum heralde bimilyoncularda şu tırnak fırcalarından.

• Beğen
@Üye Adı ben teşekkğr ederim.
Bu arada bir hatırlatma daha yapayım, vidyodaki vatandaşın bisikleti çok kirli değildi bir de acık alanda yapmış. Siz evde yaparken, örneğin rublenin yagını sokerken rublenin, aynakolunkini sökerken de aynakolun altına kullanmadığınız bir kova tutun derim. Baya pislik akıyor. Öyle gazete falan karetmeyebilir. Ama o kovayı bi daha kullanamzzsınız unutmayın:)

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
@Kazuya teşekkür ederim. İki tane dikdörtgen temizlik kovası alırım, bu işler için kullanırım ;)

• Beğen
Chain-L Zincir Yağı Uygulaması
Yazdığım girdinin tamamı üstteki linkte.

...Yalnız makina yağına devam ederken bir farklılık yarattım ve buradaki bahsi geçen ürünün uygulandığı gibi uygulamaya karar verdim. Hatta zinciri sökme zahmetine de girmedim. Benim zincirimde 116 bakla var. Şırıngaya makina yağını çektim ve ayna kolu çevire çevire ve sayaraktan her bir baklanın dönen kısmına birer damla damlattım. Yağın, baklanın yan kısımlarına gelmemesine sadece ortadaki dönen kısma gelmesine özen göstererek o yuvarlak bilyelerin üzerine teker teker 116 damla damlattım.

O zaman 800 km yi gösteriyordu yol bilgisayarım bu gün itibarı ile 1120 km yi gösteriyor. 320 km olmuş ve zincirim tertemiz. Geçem cumartesi gecesi yağmur yediğim için zincirin üzerindeki yağ azaldı o yüzden bu gün tekrar 116 damlayı aynı şekilde damlattım. Kabaca temizlensin diye de yağlamadan önce kolonya damlattığım bir çaput parçası ile ayna kolu çevire çevire zinciri kabaca sildim.

Arkadaşlar anladığım kadarı ile bu chain-l adlı yağın asıl numarası uygulanış biçiminden kaynaklanıyor. Tabi ben makina yağından farksızdır diyemem ama almak pek gerekli değil diyebilirim.

Dediğim şekilde yağlama yaparken şırınganın iğnesine makina yağı su gibi girmiyor biraz daha yavaş giriyor bilginiz olsun. Makine yağı ucuz diye çok damlatmayın şırınganın arkasını hafifçe ittiğinizde iğnenin ucundan damlayan o küçücük damla yeterli.

Enjektörü saymazsak yağlama maliyeti 5 kuruş falan sanırım.:)

Buraya zincir temizliği zamanım geldiğinde toplamda kaç kilometre yol yapmış olduğumu da yazacağım. Ama tahmin ediyorum toplamda bir 600-700 km olacak. Çünkü şu an zincirim oldukça temiz.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
Dün siparis ettiğim Chain L 10ml yağım hediyeleriyle birlikte geldi. çok sasırdım açıkcası.
20161026_135047.jpg
20161026_135118.jpg
20161026_135220.jpg

Çakmakta mı hediye

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Taxonera hangi amaçla orda olduğu belli çakmağın.
açıkça söylemek gerekirse ürünlerin orjinalliğinden şüpheliyim. Yağ şişesinin üzerinde kağıt sonradan yapıştırılmış orjinal küçük şişeleri böyle değil.

chainLorginal.jpg

ford yedek parçası satan 1 adamdan normal araba motorsiklet ağaç motoru içinde kullanabilinen 5tllik yağ aldım bugün bisikleti yıkadım tabi 50ml pet şişede kapağını delerek aynakola zincire rubleye döktüm :D 15tlye bisiklet yağı mı olur ya :D

@Taxonera çakmak yerine 1TL koymuş olsaydım daha mı anlaşılır olurdu?

Ben chainL diyorum. Bende kararma falan yapmadı hiç. Hatta uygulama videomda burada :)

Ben ince motor yağı kullanıyorum gayette pırıl pırıl çalışıyor :D

Yağmurun iyice yüzünü gösterdiği şu günlerde tam da aradığım konu buydu. Konuyu açan arkadaşa ve ek bilgiler ile zenginleştirenlere teşekkürler...

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri