Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletçi atasözü.

Scudo
Doğru, daha iyisi vardır diye kurcalayıp, bozup yalama yapmanın manası yok.

Bu topiğe cevap yazan can dostlarımın bu atasözüne hak verme sebepleri umarım bencileyin çalışan bir şeyi durdukyere bozmalarından kaynaklanmıyordur.
Eğer öyleyse cümleten geçmiş olsun. :)

Abi diğer arkadasları bilmemde, benim için tecrübeyle sabit bir laf kendisi :D

bu sözün getirdigi sonuçlar hep başıma geliyor ama bunu cümleye dökemiyordum şimdi öğrenmiş oldum
bisikletle ilgilenen herkesin başına gelmiştir çok yerinde bir tespit
diğer atasözlerinide bekleriz

bnce çoğu bisikletsevern ortak özelliğidr bunu tecrübe etmek :)

"Bisiklet kullanmak iki yönlü bir iştir, binmeyi bilmek kadar düşmeyi de bilmek gerekir".

Kaynak: Yaşanmış acı olaylardan çıkarılan dersler.

@Mesut Girgiç

kurcalamak deyince :)

Bilmiyorsan hiç kurcalama.

Bilmiyorsan kursuna git,

bimiyorsan bir saati bile kurma

bilmiyorsan kurtarmaya çalışma

bilmiyorsan ava giderken avlanan kurt sen olursun, ( bu olmadı ama :) )

derme çatma kurmaca fikirler bir gün mutlaka açık verir

kurşun döktürmek bir işe yaramaz

:)

"kurcalarsan kurtlanır" diye bir söz anımsıyorum;bu söz bisikletçi için "kurcalarsan çamurlanır" halini alabilir. Kurcalamak geleneksel kültürde kabulsüz bir davranış sayılıyor,günümüzde ne mutlu hakim değil, konuyu açan arkadaşımın başta belirttiği "iyi çalışıyorsa" ifadesi bu görüşü modernize ediyor.

Kurcalamak ne demek önce onu bilelim de: Bisiklet kurcalamak; parçanın işlevini ve prensibini tam olarak bilmeden, hata yapıp o parçayı kaybetmek pahasına bilinçsiz yapılan ayar ve eklemelere denir.

Sonuçta kişi bir işi biliyorsa, o işi yapmasına kimse mani olamaz bu durum atasözümüzde geçmiyor.Çürütemezsiniz öyle kolay kolay atasözlerini,hele bisiklet atasözleriniiiii.:)

ama bizler genellikle en olmadık yer ve zamanda kurcaladığımız için bu söz istisnalar(yani normal insanlarda) dışında oldukça geçerli. :D

@Tech. Türk

Sen şimdi böyle bir soru soruyorsan, her an bir sakarlık yapmak üzeresin... çok dikkatli olmalısın :) (şaka, şaka ;) )

@selçuk sezer
Doğru, kurcalamadan iyi çalışan bir şeyin nasıl bozulacağı öğrenilemez. ;)

@selçuk sezer

Zaten öğrenemesinler diye ustanın tekinin söylediği bir söz bu:D

harika vallaya acayip tuttum bu sözü paylaşana çooook tşk.

Geri