Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

biraz kafam karıştı

A

Anonim

Silinmiş hesap
şimdi çoğu downhill bike ında görüyorum ön teker genelde kalın ve küçük oluyor galiba 24'' sanırsam yani ön tekerden küçük bu ne için yapılır ve street e uygulansa kar a mı geçirir zarara mı merak ettim

Scudo
güzel bi maşa ama ürgüpteki bile yarışlarına gittiysen blirsin profosyonel bunlar her bikeye olmaz ama güzeltavsiye ederim özellik olarak

teşkkür ederim düzeltmeniz için ama bisikletib bisiklet olduğunu bilmeyecek kadar kişiliyetsiz değilim ama siz bike ninde bisiklet yerine kullanılabileceğini bilmiyor iseniz bilemem...

ewet bende hep bike derim uzun uzun bisiklet yazmaktansa aynı işleve gelen bike yi kullanmak tercihimdir ve bunu şimdiye kardar anlamayan olmadı:D;)açıklama için saol qweasdzxc

Hadi o zaman evet yerine daha kısa olan "yes" i de kullanalım, araba yerine de daha kısa olan "car" kelimesini.. Ve daha bir çoğunu.. Ne de olsa daha kısalar ve Türkçe anlamlarını karşılıyorlar.. Bir yanlışlık var ama bunda: Türkçe değiller! Arkadaşlar lütfen dilimize biraz sahip çıkalım.. İsmail arkadaşımızın da eleştirdiği yön budur diye tahmin ediyorum.. Yoksa kimse sizin bisiklet kelimesini bilmediğinizi düşünemez ne de olsa bisikletforumdasınız........

Kısacası biraz dikkatle, uğraşla dilimizi güzel kullanıp onu korumamız gerekli... Yani biliyorum bisiklet de türkçe kökenli bir kelime değil ama bike dan daha türkçe en azından.. Son yıllarda internet kullanımının özellikle gençler üzerindeki artışı, yine aynı kişiler üzerinde dilimizi kirleten kötü bi sonuca yol açtı:( Hele şu msn dili dedikleri olay.. İnanın midem bulanıyor o şekilde konuşulduğunu gördüğümde..

Bize düşen en büyük görev dilimizi olabildiğince korumak, yabancı kelimelerin istilasından onu kurtarmaktır.. Çünkü dili olmayan bir topluluk olamaz...

Bu konuyu gereksiz başka mesajla doldurmayalım.. Bana bir şey söylemek isteyen varsa özel mesajla ulaşsın bana lütfen..

Selamlar...

konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum

not: dh ile ilgili olanı

sen hangi amaçla kullanacaksan bisikletini onun için araştırmanı yap ona göre hareket et bu daha karlı olur;) yeteri kadar yorum almışsındır umarım;)

Geri