Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet alımına ve aksesuarına harcanan paralar

emrejon

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Merhabalar arkadaşlar hiç gözüme de gelmiyor ama bisiklete ve aksesuarina harcadığım parayı hesapladım ve sonuç 7200 TL gibi bir rakam vay be dedim nerdeyse bir araba parası. 1 yıl içinde harcamışım. Acaba sizler biliyo musunuz bisikletinize ne kadar para harcamışsınız...

Scudo
Benim de çok ya :kötü: tam olarak hesaplamadım ama kıyafettir, aksesuardır, ekipman değişimidir vs. derken anlamadan gidiveriyor paralar :naslyany:

@emrejon
Ben hiç yazmak istemiyorum

Evde dahon katlanır, strida katlanır, scott derken sadece bisikletler bi 10 bin TL ye yakın. Kıyafet aksesuar vs derken uçmuştur ama hesap yapmaya gerek yok tadı kalmaz. Şuana kadar tüm bisikletlerim bakınca ciddi para olur en iyisi hiç hesap etmemek ve keyifle binmek

Ben oncekilerini saymadim son 1 yili saydim :)

geçen sene hesap yaptığımda binlirayı geçiyordu aksesuarlar. tekrar hesap yapamam şimdi :islik:

bisiklet1629
tayt85
rüzgarlık45
kask50
şort30
gözlük20
bagaj üstü çanta108
matara65
matara tutucu34
ayna45
zincir yağı30
balata temizleyici14
yama seti20
iç lastik13
alyan seti18
duvar askısı25
sele altı çanta15
forma 150
forma 235
arka lamba 10
powerbank20
çorap6
BİSİKLET HARİÇ TOPLAM 738 TL
Daha sırada pedal ve ayakkabı var. O zaman 1000TL'yi geçer

@soneryen benim aldıklarım aklıma gelmiyo ki yoksa bende yapardım :D

@soneryen
Bütün masrafları tek tek yazınca da hoşuna gidecek mi bakalım :)

@Bahadır ÖZEL
Spor ve hobi olarak düşünmek gerek. Masraf olarak bakınca çok görünür. Gün içinde çok stresli yoğun çalışıyorum üzerimde bir sürü sorumluluk var. Kendimi ödüllendirmeyi hak ettiğimi düşünüyorum

benim bisikletle çıkınca harcadığım paralar gözüme batıyo ya, bi tura çıkıyoz yeme içme tatlı su derken bi ekipman parası çıkıyo :D

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Aslinda hic hesap yapmazdim ne lazimsa alirim bihesapladimki oda ne onun icin dedim bakalim butun bisikletciler aynimi

4 Yıldır bu yıl 5 olcak aktif olarak profosyonel anlamda bisiklet sürüyorum harcadığım paraya 2015 bi wolksvagen passat alırdım okadar net :)

Sadece bisiklet değil tüm hobiler için aynı durum var bence. Eskiden bu kadar bol seçenek yoktu ve yurtdışından ürün getirtmek imkansız veya şanslıysanız zordu. Şimdi yurtdışından ürün getirtmeye bile gerek yok, her şey Türkiye'de satılıyor.

Bir de kimse üzerine alınmasın (ya da alınması gerekenler alınsın) ama tüketim çılgınlığı ve harcayarak mutlu olma son yıllarda çok arttı. Ayda yılda bir iki kez koşan arkadaş gidip 400-500 liralık ayakkabı alıyor, senede bir iki kere benim zorumla bisiklete binen adam gidip 2500-3000 liralık bisikletlere bakıyor. Elbette herkes durumu yetiyorsa istediği kadar kaliteli ürünleri kullanmakta özgür ama yine de bana biraz servetin (milli veya kişisel de değil dünya serveti) çöpe atılması gibi geliyor bu saçma durum.

Geri