Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet alımına ve aksesuarına harcanan paralar

Resmen sömürüyorlar bizi. Bisikletin liste fiyatı şu anda 8-10 bin TL üstünde 3 göbek var eder 9 bin e nerede bunun gövdesi, frenleri, vitesi vsvsvs

Scudo
Bisiklet alırken bi kere para veriyoruz aman kaliteli bişey olsun aman donanımı iyi olsun dedim ve kaliteli bir MTB aldım. 4. Senesi
Dün vites ayarlarını yapan bisikletcim abi bunun arka göbek flibberı gitmiş değişmek lazım bulabilirsen değişeyim dedi. Nolcak dedim bulamazsak göbeği değişiriz komple ? flibber ı bildiğimde yok ya. Baktım marka dt swiss girdim internete 100-200 bekliyorum bu ne arkadaş ya bi höbek 2000-3000 TL oha. Arabamın tamirine bu parayı isteseler çüş derim. Bunu bi yere yazdım demekki kaliteli bisiklet alayım bi kere alıyorumla iie bitmiyormuş arıza yapınca da ona göre masrafı çıkıyormuş.

Resmen sömürüyorlar bizi. Bisikletin liste fiyatı şu anda 8-10 bin TL üstünde 3 göbek var eder 9 bin e nerede bunun gövdesi, frenleri, vitesi vsvsvs
DT Swissin altin 2000-3000TL'lik freehubunu altindanmi yapmislar aceba, onu aynen öyle o satis sitesine sorun. DT Swissin en pahali freehubu Ratchet sistem oda 70€ ve türkiyede olsa olsa hadi abartili bir sekilde 150€ olsun yani 900Tl, bu fiyat Ratchet sistem icin digerleri daha ucuz. Sizin göbeginizin modelini belirtirseniz daha iyi olur.

DT Swissin altin 2000-3000TL'lik freehubunu altindanmi yapmislar aceba, onu aynen öyle o satis sitesine sorun. DT Swissin en pahali freehubu Ratchet sistem oda 70€ ve türkiyede olsa olsa hadi abartili bir sekilde 150€ olsun yani 900Tl, bu fiyat Ratchet sistem icin digerleri daha ucuz. Sizin göbeginizin modelini belirtirseniz daha iyi olur.
2000-3000 TL göbek komple fiyatı olarak gözüküyor kaldı ki basit bir flebber için 1000 TL da çok yüksek fiyatlar. Bunun Türkiye piyasası ile ilgili olduğunu da düşünmüyorum. Bu direk bu piyasada tekelleşmiş üretici firmaların sömürüsü

2000-3000 TL göbek komple fiyatı olarak gözüküyor kaldı ki basit bir flebber için 1000 TL da çok yüksek fiyatlar. Bunun Türkiye piyasası ile ilgili olduğunu da düşünmüyorum. Bu direk bu piyasada tekelleşmiş üretici firmaların sömürüsü
Ben 900TL dedim onuda abartili bir sekilde söyledim ve dt swissin en üst kalitesi olarak söyledim. Komple göbek 2000-3000TL olmasi Türkiye ile alakali olmasi gerekiyor. Almanyada o benim dedigim üst seviye göbek komple 150€ civari buda eder 900Tl ve yine türkiyede vergi gümrük vs üzerine ekleseler benim tahminim 1500TL'yi gecmez. Yine söylüyorumalmanya fiyati üst seviye ratchet sistemi icin, digerleri daha ucuz.
bize o 2000-3000Tl lik sitelerin adresini yazarmisiniz birde biz bakalim ve yine söylüyorum ben size karsi degil satis sitesine karsi yaptim yorumumu. Sizin göbegin de gercekten modelini merak ettim, söylerseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
(link)

(link)

Bir kaç farklı sitede dt swiss MTB rear hub diye girdiğimde karşılaştıklarımdan bazıları bunlar. Benim göbeğin modeline bakıp ileteceğim. Uygun bir flebberı nerede bulabileceğim konusunda da yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
(link)

Bir kaç farklı sitede dt swiss MTB rear hub diye girdiğimde karşılaştıklarımdan birisi bu. Benim göbeğin modeline bakıp ileteceğim. Uygun bir flebberı nerede bulabileceğim konusunda da yardımcı olursanız sevinirim
Bu göbegi birincisi cok pahali sunmuslar ve ikincisi bu göbegin aynisi sizin bisiklette takili oldugunu tahmin etmiyorum.

DT Swiss göbek yazarsaniz tek bu fiyat degil 50$ fiyatta cikabilir. Mesela Shimano parcasi ararken siz sadece shimanomu yazarsaniz XTR Parcalarda cikar ve bunlar 1000TL ve üzeri olur ve Tourneyde cikar 100TL olur. Modelini bilmeden arastirma yapmaniz yanlis bence. Link verdiginiz Göbek DH FR icin ve normallerinden biraz daha pahali oluyor tabiki. 240S benim dedigim üst seviyesi olan modeli.

Göbeginizin modelini söylerseniz fliberi yaklasik 10 saniye icinde bulunur. Inanin 200-300TL de yetecektir diye tahmin ediyorum.

Buda sizin baktiginiz pahali olan göbegin bire bir aynisi ve almanya fiyati nerdeyse yarisi.
(link)

Bu göbegi birincisi cok pahali sunmuslar ve ikincisi bu göbegin aynisi sizin bisiklette takili oldugunu tahmin etmiyorum.

DT Swiss göbek yazarsaniz tek bu fiyat degil 50$ fiyatta cikabilir. Mesela Shimano parcasi ararken siz sadece shimanomu yazarsaniz XTR Parcalarda cikar ve bunlar 1000TL ve üzeri olur ve Tourneyde cikar 100TL olur. Modelini bilmeden arastirma yapmaniz yanlis bence. Link verdiginiz Göbek DH FR icin ve normallerinden biraz daha pahali oluyor tabiki. 240S benim dedigim üst seviyesi olan modeli.

Göbeginizin modelini söylerseniz fliberi yaklasik 10 saniye icinde bulunur. Inanin 200-300TL de yetecektir diye tahmin ediyorum.

Buda sizin baktiginiz pahali olan göbegin bire bir aynisi ve almanya fiyati nerdeyse yarisi.
(link)
Bisikletime baktım MA CSW yazıyor göbekte. Bu yardımcı olabilirmi

Bisiklet 700 TL
bir çift lastik,gps km saati,vites ve fren sistemi yükseltilmesi,far sistemleri derken 2000 TL harcamışım
kıyafet işine girersem en azından 500 harcarım sanırım

Bisikletime baktım MA CSW yazıyor göbekte. Bu yardımcı olabilirmi
CWS MA Jant seti Cube icin tasarlanmis olan bir set. Ama MA 1.0 - 1,9 - 2,0 - 2,9 modelleri var. Bence sizdeki 1,9 modelidir. Arti Freehubunuz Eski tip schimao ve sram uyumlu olanlarmi, yoksa yeni tip XD vs olanlardanmi. Siz en iyisi bir fotograf yükleyin buraya, böylece daha iyi yardimci olma sansimiz var.

Bu arada size sunuda söyleye bilirimki CWS MA Jant seti komple ön arka olarak 200 ile 300€ arasi Freehub dahil. Yani göbegi komple yada sadece freehubu alsaniz sizin dediginiz 200-300TL rakami dogru. Tas catlasa 500TL olur türkiyede.

CWS MA Jant seti Cube icin tasarlanmis olan bir set. Ama MA 1.0 - 1,9 - 2,0 - 2,9 modelleri var. Bence sizdeki 1,9 modelidir. Arti Freehubunuz Eski tip schimao ve sram uyumlu olanlarmi, yoksa yeni tip XD vs olanlardanmi. Siz en iyisi bir fotograf yükleyin buraya, böylece daha iyi yardimci olma sansimiz var.

Bu arada size sunuda söyleye bilirimki CWS MA Jant seti komple ön arka olarak 200 ile 300€ arasi Freehub dahil. Yani göbegi komple yada sadece freehubu alsaniz sizin dediginiz 200-300TL rakami dogru. Tas catlasa 500TL olur türkiyede.
Özelden atıyorum Murat bey

İlk bisikletim Kron xc150 (700 TL)-Çalındı.
İkinci Bisikletim Fuji Sportif 1.3 Disk 2014 model (1250 TL) (Mavic Aksium Disk Jant Seti Aldım 1000 TL - Üzerindeki jantları sattım 350 TL) Bisikleti 2000 TL ye sattım. 100 TL kar.
Üçüncü Bisikletim. Lapierre Sensium 300 Karbon 2016 model (3000 TL) (Cole Rollen Jantlar 750 TL- Üzerindeki 250 TL ye satıldı.) (Karbon Gidon Alındı 100 TL) (105 Set alındı 1550 TL - Üzerindeki set Tiagra 4700 1300 TL ye satıldı) Toplam maliyet 3850. (Lastikler- gidon bandı toplam maliyet içerisine konulmadı) 5150 TL ye sattım. 1300 TL kar.
Dördüncü bisikletim Giant TCR Advanced 2 2019 model. 7500 TL alış fiyatı. Satmayı Düşünmüyorum. ?

Gelelim genel giderler, alet, kıyafet kısmına.
8 Adet kısa kol yazlık formaya sponsorlarda içinde olmak üzere toplam da 140 TL.
4 Adet Uzun Kol Forma sponsorlar dahil olmak üzere. 200 TL.
Kışlık Tayt Askılı Ve Normal Toplam 3 Adet. 90 TL.
Yazlık Tayt Askılı Ve Normal Toplam 4 Adet. 80 TL.
Kask. 100 TL.
Eldivenler 2 çift. 40 TL.
Pompa Ayak. 80 TL.
Pompa El. 40 TL.
Mont. 120 TL.
Yağmurluk 2 adet (Birisi hediye) 10 TL.
Yelek. 70 TL.
Ayakkabı. 220 TL.
Pedallar 150 TL.
Ön Işık Hediye.
Arka Işıklar. Çift 60 TL.
Sele Altı Çanta 40 TL.
Lastiklere bugüne kadar. 400 TL harcadım. Bisikletlerin üzerinde gelenlerin dışında.
Gidon Bantları toplamda 90 TL.
İç Lastikler. 150 TL.
İçlik 2 Adet Uzun Kol. 2 Adet Kısa Kol. 70 TL.
Makina Mühendisi olduğum için tamir aletleri kısmına çok para harcamadım. İşyerinden al, kullan geri getir mantığıyla gidiyorum. Ruble sökme anahtarı hediye geldi.

TOPLAM : 9650 TL. Karlarımı düşersem. Eksi 1400 TL toplamda 8250 TL harcamışım aklıma gelen olursa daha ekleme yaparım. Şöyle de bir dipnot düşmekte fayda var. Sigarayı bırakmış olduğum gün sayısı 815 gün x 16 TL = 13.040 TL. 4790 TL halen cebimde yani oğlana da bir karbon parası biriktirmişim.

Son düzenleme:
Bisiklete 2300 lira verdim.
Çantası, lambası, kaskı, eldiveni, gözlüğü, rüzgar kesecek üst kıyafeti kilitleri vs 2000 de oraya harcamışım. Ama sanırım bitti masraflar, artık sadece bakım masrafım olur.

Geri