BİSİKLET FEDERASYONU --> CAMİAMIZIN DİKKATİNE!

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.161
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Federasyon sitesinde bir form yayınlamış. Açıklaması şu şekilde:

"Federasyonumuz Eğitim Kurulu tarafından Bisiklet Branşında aktif role sahip olan bireylerin problem ve beklentilerinin belirlenmesine ilişkin bir çalışma amacıyla anket hazırlanmıştır. Anketin kısa sürede doldurulup gönderilmesi önemle rica olunur."

Sorun ve taleplerimizin duyurulması için fırsat olabilir. Forma şuradan ulaşabilirsiniz:

(link)

(link)

Scudo

ugur3458

Üye
Tepki
83
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Doldurdum bütün sorunları ayrı ayrı yazmaya özen gösterdim en fazla 10 dk sürer bence bu çalışmayı bir fırsat olarak görmek gerekir sonunda birileri birşeyleri en azından başlattı. Binler öneriden 1 i bile yapılsa en azından bir köşeden başlanmış olur

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.955
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kusura bakmayın ama acaba ben mi anlamadım, forumdaki federasyonda görevli sayısı tahminimden mi fazla yoksa görevli olmasak da doldurabilir miyiz? Eğer görevli olmadığınız halde dolduruyorsanız; ilk soruda daha görevimizi soruyor, "diğer"i seçip "görevli değilim" mi yazmak gerekir nasıl yaptınız? Bir de tabi görevli olmayanların formları dikkate alınacak mı acaba bir bilgi var mı bununla ilgili?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.728
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bana genel bir form gibi değil de başlık, "bisiklet branşında aktif role sahip olan bireylerin" tanımı ve o aktif rol seçimi listesinden dolayı bu gruba uyanların sorun ve önerilerini toplamayı amaçlayan bir form gibi geldi. Ben Antrenör, Hakem, İl Temsilcisi, Lisanslı Sporcu, Milli Sporcu, Parkur Sorumlusu/ Yarış Direktörü, Mekanisyen, Organizatör olmadığım gibi Amatör/Lisanslı Bisiklet Sporcusu da değilim. Sadece "bisikletli" olarak doldurulabiliyor mu, doldurulursa amaca uyuyor mu?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.432
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Amatör Bisiklet Sporcusu" olarak düşüncelerimizi ifade edebiliriz.
Önemli olan nicel ve nitel bir döküm oluşturmak...

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.955
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok süper problemlerim ve dahiyane çözümlerim / beklentilerimle formu doldurdum, şimdi bu formları okuyacak kişiler düşünsün :)

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.966
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Link olarak paylaşılabilir mi anket?

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet namına hiçbir şey yapmayan bir federasyonun gereksiz işleri gözüyle bakıp anketi umursamadım
Hocam siz yinede doldurun. Mesajınızda belirttiğiniz fikirleri fedarasyona bu anket vasıtasıyla bildirin.

Vay arkadaş ne kadar dertliymişim ben. Formu doldururken asker arkadaşımla dertleşir gibi yazdım. Geceye baskın yemezsek sabaha iki hafiye takarlar peşime. Bisiklet adına işlenen tüm günahları döktüm.
Katlediliyoruz.
Darbediliyoruz.
Taciz ediliyoruz.
Ağır vergiler ödüyoruz.
Yok sayılıyoruz.
Çocuk muamelesi görüyoruz ,adam yerine konmuyoruz.(Aslında bütün çocuklar masum ve günahsızdır. Çocukluk masumiyetini yitirmeyen bisiklet sevdalı Canlara selam olsun).
Isırılıyoruz veya hav havlar tarafından kovalanıyoruz. :)
Kafa rüzgarı yiyip, doğa tarafından bile hırpalanıyoruz.

Ha şimdi bu formu doldurdum diye birşeyler düzelecek mi sanki? En azından içimi döktüm rahatladım.
@cazci Cem Abi rahatlamanın ve ağlamanın faydalarını psikolojik olarak değerlendirmek sana düşer.
Kıymetli forumdaşlarım bu anketi fırsat olarak görün. İşe yaramazsa dahi işlenen günahları belirtin. Hatta bisiklet kullanmanın çevreye ve insana verdiği sevapları anlatın. En azından rahatlayın ve içinizi boşaltın.(O kadar yazdım hala çok doluyum. Kaskımla kafa atacak sorumsuzlar arıyorum.:acpsnr::acpsnr::acpsnr:):)

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu açılır açılmaz gördüm. Yazmayayım diyorum ama dayanamayıp yazacağım. Kimse de kusuruma bakmasın.

Federasyon bugüne kadar, anket’in diğer kategorisinde tuttuğu kişiler için, (bu kategori amatör kullanıcıları bence kapsamıyor ama neyse) ne yapmış yada yapıyor, zahmet olmazsa birisi yazabilir mi?

Daha adam akıllı yolumuz yok, her yıl bisiklet üzerinde insanlar ölüyor (azrail’in önünde dursunlar demiyorum ama), farkındalık için hangi konuya el atmışlar merak içerisindeyim!

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dolduracaktim, doldurmadim. Cunku bu sekilde acik uclu bir anket olmaz ki bu bir anket degil. Beklentiler, dusunceler seklinde bir anket olmaz, her kafadan farkli bir ses cikar ve net veriye ulasilamaz.
Coktan secmeli bir anket ile net analitik verilere ulasilirdi ve bu degerlerin referans alinmasi vasitasiyla sorunlar belirlenip aksiyon alinirdi.
Anketin nasil olmasi gerektigini ve analitik degerlerin onemini kavrayamamis bir federasyonun da "anket" diye ortaya koyacagi sey bu kadar oluyor demek ki. Lisedeki hatira defteri gibi birsey olmus.
Yani verilmis olan cevaplar ile hangi analitik veriye ulasmayi dusunuyorsunuz?

Bir de bisikletliler dernegi var ki evlere şenlik. Ne is yaptiklarini, neye faydali olduklarini kendileri dahil hic kimse cozemedi :D

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bu anket bizi kapsamıyor.

• Beğen
Tepkiler: LastikOsman

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.161
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar buraya yazdığınız eleştirileri o forma da yazıverin işte. Bizi kapsasa da kapsamasa da. Burayı okuyan yoktur belki ama o formları okuyan illaki birileri vardır federasyondan. Dikkate alırlar almazlar ayrı.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.432
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açık uçlu yanıtlar anketler içinde kullanılabilir.
Nokta atışı ve farklı bakış açıları için uygun bir yöntemdir. İş ki değerlendirme aşamasında benzer sorun ve çözüm önerileri havuzunda toplanıp dikkate alınabilsin..
Ayrıca hangi kurum ya da dernek kamuoyu araştırması yaparsa bizatihi bizleri ilgilendirdiği için kişisel deneyimlerimizi/gözlemlerimizi ifade etmeliyiz.
Üzüm yermiyiz yoksa sadece bağcı mı dövülmektedir zamanla göreceğiz..