Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet seçiminde son nokta!

Ubeyd

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar uzun süreden beri sorularımla doğru bisikleti seçmeye çalışıyorum ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu yaşayanlar biliyo zaten

Son nokta ise şu dün gece rüyamda bir bisiklete bindim ve vites sistemlerinin geçişini denedim.

Ben daha fazla ne yaşanır bu konuda bilmiyorum :)

Scudo
fazla düşünmeden al hoşuna gideni

hangisi hoşuna giderse onu al bence, arkadaşa katılıyorum fazla düşünme detayları :)

Eski bir konu ama buraya yazabilirim diye düşündüm. Umarım yorum yapabilecek ustalar çıkar. Benim hali hazırda kullandığım bir yol bisikletim var. İleride yükseltmek istesem asgari olarak hangi bisiklete yönelmem gerekir anlamaya çalışıyorum. Bütçe ile ilgili bir sınır olmadığını varsaysak şu paraya şu seviyede bir bisiklet almak mantıklı sonrasında çok daha pahalı bisikletler var ama hissedilir olarak bir etkisi olmuyor diyeceğimiz sınır var mıdır? Örneğin 100k'ya şu bisiklet alınabilir sonrasında 140k'ya şu bisiklet var ama aralarındaki fark 40k vermeye değmez gibi. Bu sorum yol bisikleti için.

Eski bir konu ama buraya yazabilirim diye düşündüm. Umarım yorum yapabilecek ustalar çıkar. Benim hali hazırda kullandığım bir yol bisikletim var. İleride yükseltmek istesem asgari olarak hangi bisiklete yönelmem gerekir anlamaya çalışıyorum. Bütçe ile ilgili bir sınır olmadığını varsaysak şu paraya şu seviyede bir bisiklet almak mantıklı sonrasında çok daha pahalı bisikletler var ama hissedilir olarak bir etkisi olmuyor diyeceğimiz sınır var mıdır? Örneğin 100k'ya şu bisiklet alınabilir sonrasında 140k'ya şu bisiklet var ama aralarındaki fark 40k vermeye değmez gibi. Bu sorum yol bisikleti için.

Şu andakinin ne olduğunu bilmiyorum ama bence 105 set önemli bir seviye. Sonrasında fayda/maliyet oranı düşüyor, en azından mekanik tarafta.

Bence Ultegra setli (Di2 olmayan) karbon bir yol bisikleti aradığınız bisiklet.
Bunun üzerine ekleyebileceğiniz karbon jant seti ya da Di2 grup set, fiyat - yarar ilişkisinde fiyat yönünde ağır basan yükseltmeler olacaktır.

@Spartiat ‘ın dediği gibi grup seti 105 olarak da baz alabilirsiniz.

105 setli karbon gövdeli alu jantlı bisiklet bence idealdir, hem keseye uygun hem yollarımıza. Daha üst grup set veya aynı profilde karbon jant ile daha hızlı gideceğini düşünen varsa bir daha hesap etsin :) 2 saat sürüşte kaç saniye kazandırıyor o fark. Ve o farka değer mi amaçlar doğrultusunda?

Ha derse ki param var keyif benim alırım, respect ;)

Daha üst grup set veya aynı profilde karbon jant ile daha hızlı gideceğini düşünen varsa bir daha hesap etsin :) 2 saat sürüşte kaç saniye kazandırıyor o fark.
İki tekerin toplamda 500 gram hafif olması tırmanışta kendini epey hissettirir gibi. Tabi lafım ciddi tırmanış yapanlara.

105 set üstü bana göre fantazi sınırsız param olsa yine 105 kullanırım sanırım 😄
Di2 ye anlam veremiyorum zaten bisiklet bu elektronik ne iş

Değer verip cevaplayan ustalara selamlar. Peki karbon 105 setli parasına değer dediğimiz öneriniz olur mu

Bu soru MTB için sorulsaydı cevabınız ne olurdu? Benim bir fikrim yok, dağ bisikleti tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini öğrenmek için meraktan soruyorum.

Merhaba,

Kusura bakmayın yeni konu nasıl açacağımı bulamadım. Kardeşim için bisiklet almak istiyorum ancak pek fazla bilmiyorum.

Çayır çimen gezmeyi çok seviyor. Bu yüzden dağ bisikleti almayı düşündüm. Şehir içerisinde kullandığı bisikleti var. Birkaç intenet araştırması yaptım ama son noktayı koyamadım.

Aşağıdaki sitede yer alan 4-6 numaradaki bisikletler sizce nasıl? Alınabilir mi? Güzel inceleme yapmışlar ancak size de sormak istedim.

iyioneri.com.tr/en-iyi-dag-bisikleti/

Bisikletçiye gidip sormaktan çekiniyorum. Bilmediğim için hem pahalı hem de kötü bir tavsiyede bulunabileceğinden çekiniyorum.

Yorum yaparsanız eğer çok sevinirim. Bu arada ilk defa foruma bir şey yazıyorum. Eğer yanlışım olduysa özür dilerim, kusuruma bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Merhaba,

Kusura bakmayın yeni konu nasıl açacağımı bulamadım. Kardeşim için bisiklet almak istiyorum ancak pek fazla bilmiyorum.

Çayır çimen gezmeyi çok seviyor. Bu yüzden dağ bisikleti almayı düşündüm. Şehir içerisinde kullandığı bisikleti var. Birkaç intenet araştırması yaptım ama son noktayı koyamadım.

Aşağıdaki sitede yer alan 4-6 numaradaki bisikletler sizce nasıl? Alınabilir mi? Güzel inceleme yapmışlar ancak size de sormak istedim.

iyioneri.com.tr/en-iyi-dag-bisikleti/

Bisikletçiye gidip sormaktan çekiniyorum. Bilmediğim için hem pahalı hem de kötü bir tavsiyede bulunabileceğinden çekiniyorum.

Yorum yaparsanız eğer çok sevinirim. Bu arada ilk defa foruma bir şey yazıyorum. Eğer yanlışım olduysa özür dilerim, kusuruma bakmayın.
Bütçe belirtirseniz yardımcı olabiliriz. Kardeşinizin boyunu da.

Geri