Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet ve Kamp ilişkisi

@bisiklethobimiz Çadırınızın markası nedir ? Bende almayı düşünüyorum da bir türlü karar veremedim. :D

Scudo
Kamp yapan arkadaşlar tecrübelerini paylaştığı içinin ve bu konuyu açtığı icin @caner1405 beye teşekkür ediyorum.. okumaktan çok keyif aldım saygilarimla..

• Beğen
Tepkiler: caner1405
Silvertree (Ontario 2 kişilik çadır ) Antalya'da 3 sene önce 80 tl ye almıştım 2.1 kg ağırlığında 153x225x107 cm. Kışlık değil hala kullaniyorum

@serdarkoc Merhaba Serdar Bey TOPEAK BIKAMPER BİSİKLET ÇADIRI . Fiyat sorun olmazsa çalınmara karşı çözüm olabilir. (link)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
@Kürşat Tanır Teşekkür ederim yalnız bir öğrenci için çok pahalı :bsmagryr: :eek:

@serdarkoc haklısın kardeşim ☺ bilemedim derslerinde başarılar

İlçrmizin bisiklet kulübüyle kanpa gideceğim.Çadır tulum ve mat hariç neler almalıyım?

İlçrmizin bisiklet kulübüyle kanpa gideceğim.Çadır tulum ve mat hariç neler almalıyım?
Ben kamp hazırlığı yaparken çadır,mat, ufak bir tencere,kamp tüpü,tüpün başlığı,tabak vs,yedek kıyafet, duruma göre yağmurluk,termos, ayakkabı, 4 adet powerbank, el feneri.. birde ne olur olmaz diye yanıma hazır konserve yemeklerden aldım. a 101de konserve yemek haricinde paketler halinde satılan bulgur pilavı tarzında yemekler gelmiş sadece ısıtıp yiyorsunuz. yedek olarak mutlaka almanızı öneririm. şuanlık aklıma bu kadar geldi. kalacağınız gün sayısına göre eşyalarda ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz

Ben kamp hazırlığı yaparken çadır,mat, ufak bir tencere,kamp tüpü,tüpün başlığı,tabak vs,yedek kıyafet, duruma göre yağmurluk,termos, ayakkabı, 4 adet powerbank, el feneri.. birde ne olur olmaz diye yanıma hazır konserve yemeklerden aldım. a 101de konserve yemek haricinde paketler halinde satılan bulgur pilavı tarzında yemekler gelmiş sadece ısıtıp yiyorsunuz. yedek olarak mutlaka almanızı öneririm. şuanlık aklıma bu kadar geldi. kalacağınız gün sayısına göre eşyalarda ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz
Teşekkürler bu benim için önemli bi konuydu. Plan 3 günlük imiş.

Screenshot_20191007-183444.jpgScreenshot_20191007-183444.jpgarkadaşlar böyle bişey düşünüyorum ama çok yazlık duruyor fikirleriniz? ( düzen için kusra bakmayın siteye alışmaya çalışıyorum)

Tur bisikletçiliği hakkında aklıma takılan bir konu var, güvenlik konusu. Tek başına gezen bir kişi nereye çadır atmalı? nelere dikkat etmeli? Yavaştan bu işleri öğrenmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
Tur bisikletçiliği hakkında aklıma takılan bir konu var, güvenlik konusu. Tek başına gezen bir kişi nereye çadır atmalı? nelere dikkat etmeli? Yavaştan bu işleri öğrenmek istiyorum.

en güvenli yerler kamp alanları ve benzinlikler. ıssız bir yerde kurulacaksa da kamufle olmak(yeşil tonlarında çadır kullanmak) ve ortalıkla yemek bırakmamak yaban hayvanları için dikkat edilmesi gereken şeyler.

en çok karşılaşılan konu bisikletin çalınması, onun için de bisiklet çadıra yakın konumda ve kilitli bulunmalı, mümkünse çadıra veya çadırın dibindeki bir nesneye kilitlenmeli.

şehir merkezinde çadır kurulacaksa riskli olacağı için biber gazı ve çakı taşınabilir.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve krank
Tek başına gezen bir kişi nereye çadır atmalı? nelere dikkat etmeli? Yavaştan bu işleri öğrenmek istiyorum.

Şu ana kadar dağ, orman ve kamp alanı dışında çadır kurmadım. Dağda ve ormanlık alanlarda sizden önceki ziyaretçilerin nerelere çadır kurduğunu az çok kestirebiliyorsunuz. Düzlenmiş alanlar belli oluyor.

Hem bisiklet, hem de motosiklet ile gezen macera severlerin videolarını takip ederim. Çoğunun ortak noktası, hava kararmadan ana yoldan biraz içeride bir yeri gözlerine kestiriyorlar ve oraya kamp atıyorlar. Mümkünse zemini düz ve ağaç yada çalı ile biraz kamufle edilmiş olması tercih edilir.

Benzinlik, çiftlik, vs gibi yerlerde çadır kurmadan önce izin isteyin derim.

Yukarıda arkadaşın bahsettiği yemek ve bisiklet güvenliği de önemli konular. Yemek kokusu ister istemez köpekleri çeker.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Efe ÇEPEL
Geri