Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletçilere (aklıma gelen) Kısa bilgiler 2 (Arşiv)

bana bisiklet tasarımı hakkında yardımcı olacak arkadaş arıyorum güzel bi fikrim var ama arkadaşın mekanikten anlaması lazım bu sart hatta hidrolikten anlaması lazım yoksa yardım edemez :) çok güzel bir fikrim var ama hayata geçirmeden önce yardım almak istiyorum. msn adresim oguz_atagan41@hotmail.com buraya da yazabilirler

Scudo
lutfen yardim :(

sanirim buradaki havanin neminden, eh ne de olsa evcimen sehir bisikleti olan benim yepyeni trek parcalarinda hafif pas izleri gostermeye basladi.. kadroda problem yok, ancak gidon ve sele demirlerinde zincirlerken tasa temas edilmis bir iki nokta hafif kahverengiye donmeye basladi..

simdi benim normalde metallerde paslanma icin kullandigim malzeme wd40. ancak bisiklette bir problem var, o da bu sıvının aynı zamanda boya cozer bir ozelligi olmasi..

dolayisiyla ustat kisiler, biriniz bana bisiklet parca ve kadrosu soz konusu oldugu zaman pasa karsi ne kullandiginizi soylerseniz, bu zat-ı muhteremi cok memnun edersiniz :)

Selam Bikergrrl.
WD40 boyaya bir şey yapmaz.. WD 40' a bulanmış bir bezle paslı yerleri sil.. Pas gitmiyorsa mekanik yol dene, sonra tekrar WD 40'lı bez sür.Ama geldiğin zaman o gidonu aluminyuma çevirelim. Fiyatı 5 USD!! WD 40 la falan uğraşmaya değmez..

Zincirde ve rublede pas varsa demek yağsız kalmış bu parçalar.. Yağla ve pedal çevir (bir süre) pas mas kalmaz..Bir de allen vidaların içi pas olabilir. (Deniz kıyısı sendromu) Bunların içine de uygun bir renk oje :) sürebilirsin..

Selamlar..
Gürsel

• Beğen
Tepkiler: bikergrrl
kirmizi! :D

Cok cok tesekkurler Gursel, TREKi getirir getirmez sendeyim, o kadar makul olucagini dusunmedim gidonun :)

BEN DE İLK GİYDİİMDE İÇ çamaşırla giymiştim ama hemen anladım çamaşırla giyilmeyeceğini we sonrasında çamaşırsız giydim hep ama destekli tayt nasıl bişiy bilmiom anlatırsanız sewinirim ayrıca tahriş kaçınılmaz gerçekten de o zaman giymemek mi lazım acaba bi de tayt testis zararını we cinsel sağlığı ilgilendirdiği için mi tercih edilmeli?

Vohhh...Cümlenin sonunda nefessiz kaldım, kusura bakmayın. Klavyede "noktalama işaretleri modülü" bozulmuş olsa gerek.. Ama yukarıdaki metni düzelttim; anlaşılır olsun diye..(Yine de bir cümleyi anlamadım)

Tayt giymenin testislerle veya cinsellikle bir ilgisi yok.. Poponuzun altında iç çamaşırın dikişleri, katları yerine düz, ter emen ve tahriş etmeyen bir yüzey olması önemli..

e tabi arkadaslara tayt gibi ürünleri satanlar fazla bilgili olmadıkları için tüketiciye önceden bilgilendirmiyor tayt ın iç çamaşırsız giyileceği konusun da. bilgiler için teşkler gürsel bey. bi şey sorucam size; su gecirmez diye satılan kışlık ceketler ne kadar su gecirmez ve teri ne kadar dısa atar. bunda da beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim...

@bikerboy

abi benim soruyda cevaplandırırsan sevnirim yani gercekten sugecirmez özelliği ne kadar su gecirmez. bunda beni aydınlatabileceğinizi düşünüyorum.
(yoksa yanılıyormuyum?!)

@bikerboy

Selam, geciktim galiba kusura bakma..

Bu özellik ürüne göre değişiyor. Bazıları bir süre geçirmez sonra geçirir. Bazıları baştan geçirir. (Bazı rüzgarlıklar böyledir.Terletmez ama su geçirir) Terletmeyip de kumaşı apreli (bir çeşit yüzey kaplama, suyun kaymasını sağlıyor) olanlar bir süre yağmur geçirmez.. Ama yağmur uzun sürerse dikişler de lamine (bantla yapışık) değilse en başta dikişlerden su sızar) Apreli kumaşlar eskimişse su kaydırma özelliği azalır veya yok olur.

Bir de "harbiden " su geçirmeyen ama az terleten kumaşlar vardır. En eskisi Gore-tex'dir. Sonra bir sürü benzer ürün çıkmıştır. Gore-tex ılıman iklimlere uygun değildir, ılık havada su geçirmez ama ter buharını da zor geçirir. Bu tür kumaştan yağmurluk varsa yoğun aktivite sırasında terlemeniz kaçınılmazdır. Sympatex de buna benzer bir kumaştır ama terletmesi daha azdır. (Bizde şu an Asics marka olarak var. Su geçirmezliği ve konforu bir çok arkadaş tarafından kanıtlandı) Az terleten diğer bir kumaş da Zephyr (Pearl Izumi kullanıyor) 3M firmasının yaptığı "Propore" kumaş da (kağıt gibidir) en az terletendir.Ama kısa ömürlüdür. Tabii bu kumaşların tümü rüzgar da geçirmiyor.
Sattığımız Asics rüzgarlıklar terletmez ama yağmur uzun sürerse su geçirir.Genellikle çoğu koşulda idare ederler. (Devamlı içten ıslanmak yerine (muşamba gibi olan yağmurluklar için söylüyorum) bir süre sonra dıştan ıslanmayı yeğlerim:))

Sonuç olarak su geçirmezlik karmaşık bir konudur.. Her su geçirmez denene de inanmayın:)

Selamlar

cevabınız için teşekkür ederim.bayağı bir ürün çeşidi var anlasılan ama neyse şimdilik bunla kafamı yormayayım...

gursel abi cok guzel detaylar, tesekkurler bilgilerin icin :) gorusmek uzere

@Gürsel A. ben tekstilciyim bisiklet giysisi dikip üretmeyi düşünüyorum. hangi kumaşı kullanmamı tavsiye edersiniz?

Geri