Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletçilerin bira kültürü...

@Serkan Mıstınoğlu

Tiye almak için beğendi yazmıyor orda, anlamak zor haliyle.

Scudo
@oys14 kesinlikle haklısın hepi topu 110 liralık set ) biliyorum ama bende bir huy var ikinci el çok seviyorum. takas-atmaver-alımsatım seviyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Serkan.Sezer
@rknsycck Seti bulamazsınız da illa takas birşeyler bulayım filan diyorsanız seti alın sonra şişe arayın.Bizim arkadaşlar şişe bulmakta sorun çekiyordu. O setle gelmiyor ve yaklaşık 46 şişe filan çıkıyor bir seferde. Bizim arkadaşlar içenlerden topluyordu depozito alan yerlerle pazarlık filan yapıp almaya çalışıyorlardı :)

• Beğen
Tepkiler: CyclistAntalya
@oys14 bende de tam tersi şişe sorunu yok. tanıdık tekel var ayrıca kendi içtiiğim biraların şişelerini biriktirdim. şuan yıkanmış temizlenmiş 200 şişem evde hazır :)

Ben ömrüm boyunca hiç içmemiştim, şimdi niye içmemişim ki, diyorum. Önyargı çok yanlış birşey sarhoş olup sağa sola sataşacağımı düşünüyordum, hiç de o duruma düşmedim, üstelik araştırdığım kadarıyla katkısıda var, keyif birası kadar güzel bir içeçek sanırım yok :asik:

Gözlemlediğim kadarıyla bira bikepackingcilerin vazgeçilmezi :)

• Beğen
Bira göbeği denilen şey her gece yatmadan 4-5 şişe devirmekle alakalı, yoksa haftada 1-2 bir kaç şişenin sağlığa zararı filan yok eğer olsa avrupa yaş ortalamasının yerlerde olması gerekirdi ancak bizden hem yaş ortalamaları yüksek hemde hastalık vb oranları az.

• Beğen
Tepkiler: Haluk Eke
@Serdaryildiz uzun bir süre (15-24 saat kadar) su içmeyin sonra en güzel içeceğin ne olabileceğini tekrar düşünün bence:D

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Heineken için berbat diyorlar ancak çok seviyorum.Herhalde zevk yok bende. :D Yaş biraz daha olsun, kit alıp evde yapmak istiyorum.Sürüş sonrası (recovery) iyileşme birası gibisi yok.Bisiklet kültüründe yeri kesin olan iki şey varsa birisi kahve birisi bira sonuçta. :D

• Beğen
ağız tadı istiyorsanız hamallıktan kaçının, efes, tuborg, bomonti, carlsberg vs. boşverin bunları, weihenstephaner, paulaner, amstel, erdinger, leffe vb. için, az için ama daha çok keyif alarak için.

En güzel bira evde yapılan biradır. yaklaşık 2 yıldır biralarımı evde yapıyorum. Yer sıkıntısı olduğu için tam tahıl yöntemiyle yapma şansım olmadı. Hazır kitlerden yapıyorum sadece ve 2 yıldır market birası almıyorum ve biryerde içmek zorunda kalırsam aradaki uçurumu farkedip iyi ki ev biracılığına başlamışım diyorum. bu arada en sevdiğim bira tipi stout, bock ve lager.

Geçtiğimiz haftalarda forumda siyasi, dini vb. ayrımcı ve tartışma yaratacak içerikteki mesajlarla ilgili yaptırımlar ve cezalara dair bir mesaj yayınlanmıştı; Admin ve mod arkadaşları gerekli bir durum varsa uygulamalarını rica ediyorum.

Bu bira türünün Türkiye'de satışı var mı? Baktım fakat göremedim, bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Valla başlığı gördüm direk anılarım depreşti. Buğday birası candır, gerisi heyecan. En güzel bira evde yapılan biradır ancak bende de yer sıkıntısı var.

16832317_10155097423909156_1539569632787109067_n.jpg 19429694_10155449748124156_5240153092775439704_n.jpg 19756603_10155496832969156_2078103958139892402_n.jpg Untitled-1.jpg

@Kerem Özbayrak Şu Weihenstephaner Türkiye'de satılıyor mu acaba? Nasıl bulabiliriz tam olarak? Teşekkür ederim. :srnsml:

@I am the Uptown R. Carrefour, migros ve bunun gibi marketlerde satılıyor. Özellikle bunların büyük olanlarına giderseniz bu ve benzeri bir kaç marka daha buğday birası bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
O değil de, Admin'in kayıt tarihi 05 Eylül 2004, biralı mesajın tarihi 14 Eylül 2004.

Demek bisiklet/bira ikilisi o kadar önemliymiş, ki önemlidir. Zira (içenler için) zorlu bir sürüşün ardından lüpletilen soğuk bir biradan daha keyifli az şey biliyorum şu hayatta.

@I am the Uptown R. Migros larda özellikle bulabilirsiniz, öte yandan donamlı büyük tekellerde de bulunuyor. amma 33 lüğü 10 liradan satılıyor. açıkcası kendimi şımartmak istediğim zaman ayda bir tanecik falan içiyorum. mükemmel biradır.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Geri