Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklete mecburi ara! Avasküler nekroz.

@Levent_K
Kullanılmalı anlamında yazdım.Tabi ki kesin olarak ölçülmüç bir tedavi sonucu elimizde yok.
@Duru Kırtasiye
Tek taraflı ve henüz başlangıç aşamasında olması güzel.Tek başına foraj(kemiğe delikler açma :) ) a prp ya da kök hücre ile destek vermek de etkili olabilir.Operasyon sonrası HBO da olumlu etki sağlayabilir.
Kemiğe delikler açmanın amacı,aslında o bölgelere kısmi hasarı bilerek verip vücudun onarıma geçmesini sağlayıp bu sayede nekrozlu bölgenin yeniden kanlanabilmesini tetiklemek.Delinen ve kısmen temizlenen bölgeye bir de prp ya da kök hücre de zerk edilirse vücudun bölgeyi tedavi etme sürecide bana göre farklı oluyor.En azından benim operasyonumda öyle olduğunu düşünüyorum.

Scudo
Anladım danışma ücreti talep ederseniz anlarım çok kıymetli verdiğiniz bilgiler ;):)

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs
@Duru Kırtasiye

Merhabalar. Ayni durum bende de var. Ancak 2.evrede benim. Once odem olarak basladi sonra da odemde gerileme oldu. Nasil iletisime gecebilirim sizle? Bazi noktalarda bilgi alisverisi yapmak isterim.

• Beğen
Tepkiler: Duru Kırtasiye
Abdullah Kurtuluş faceboktan ekleyebilirsiniz.

@Duru Kırtasiye

Size bir mesaj gonderdim ama arkadas ekleyemiyorum guvenlik ayarlarinizdan dolayi. Su profil sizin dogrudur degil mi?

(link)

Merhabalar.
Ōncelik ile bu AVN hastalığına yakalanmış herkese çok büyük geçmiş olsun.Dileklerimle insallal bir an önce eski sağlığınıza kavuşursunuz....

Benim de diz ağrıları ile başlayan tedavim Önce hafif kasık sonrasında şiddetli diz agrıları ile başladı.Sonrasında Dr. röntgen istedi.Daha sonra ilaçla & kremler ağrı kesiciler ile başladım. Ağrı’nın nedeni bulmak için sonrasında Başka bir Dr. İdrar testi istedi ? ağrı ile ne alakası olur hocam dedim prasödür gereği gerekli denildi ve yaptırmadım.
Baska bir Dr.muayne sonrası prp önerdi,sıvı kaybı olabilir..Sonrasın da soğuk buz masaj yapılmasını ve sabah akşam uygulamı ıstedi.Diz ağrım geçmedi. Sonrasın ağrı kremi bu da olmadı hocam Ağrı devam ediyordu yürümekte artık zorlanıyorum. Başka bir Dr 3 seas iğne tedavisi ArtiAid 20mg/2ml önerdi uygulamaya başladık.üç seas sonun da ağrılarım için eğzesiz e başladım.Sanki ağrı daha şiddetli bir hal alıyordu.
Dr.muayne Sonrasında hafif egzersiz uygulamaya başladı.Kötü haber yavaş,yavaş kaynağın nerden geldiğini bulmuş,gibi emin adımla ?daha emin olmak için diz ve kalça birleşik MR istedi.Sonucun da kendisini memnun etmemişti,femur başları kireçlenme neden olmuştur.Tanı Avasküler Nekroz (AVN) teşhisi konuldu.Çözüm Amaliyat protez denildi.Sonrasında Dr ve başka Dr. İzledi sonuç hüsrandı.Herkes Amaliyat önermişti.Bu, durum bende de var.11 aydın devam ediyor. Ancak 2.3 evrede benim. Araştırma hastanelerinde süreç daha da uzun sürüyor zaman kaybına neden oluyor.Şimdilerde başka bir Dr ile fizik ve ozon tedavisi uygulandı.Diz ağrım aksamam ile devam ediyorum.Önceki günler de olduğu gibi şiddtliağrı ve acı yok❗️
Bu hastalık ile nasıl baş ederiz. Bazi noktalarda bilgi alisverisi yapmak isterim. Olumlu sonuç alan arkadaşların bu konu da tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum.

AVN hastalığında bulunan kişi ve kişilerin yakınlarına çok büyük geçmiş olsun dileğimle insallah tedavisi bulunur..Sağlığımıza kavuşuruz.Biran önce sağlıcakla kalın.

Saygılarımla

Merhabalar.
Ōncelik ile bu AVN hastalığına yakalanmış herkese çok büyük geçmiş olsun.Dileklerimle insallal bir an önce eski sağlığınıza kavuşursunuz....

Benim de diz ağrıları ile başlayan tedavim Önce hafif kasık sonrasında şiddetli diz agrıları ile başladı.Sonrasında Dr. röntgen istedi.Daha sonra ilaçla & kremler ağrı kesiciler ile başladım. Ağrı’nın nedeni bulmak için sonrasında Başka bir Dr. İdrar testi istedi ? ağrı ile ne alakası olur hocam dedim prasödür gereği gerekli denildi ve yaptırmadım.
Baska bir Dr.muayne sonrası prp önerdi,sıvı kaybı olabilir..Sonrasın da soğuk buz masaj yapılmasını ve sabah akşam uygulamı ıstedi.Diz ağrım geçmedi. Sonrasın ağrı kremi bu da olmadı hocam Ağrı devam ediyordu yürümekte artık zorlanıyorum. Başka bir Dr 3 seas iğne tedavisi ArtiAid 20mg/2ml önerdi uygulamaya başladık.üç seas sonun da ağrılarım için eğzesiz e başladım.Sanki ağrı daha şiddetli bir hal alıyordu.
Dr.muayne Sonrasında hafif egzersiz uygulamaya başladı.Kötü haber yavaş,yavaş kaynağın nerden geldiğini bulmuş,gibi emin adımla ?daha emin olmak için diz ve kalça birleşik MR istedi.Sonucun da kendisini memnun etmemişti,femur başları kireçlenme neden olmuştur.Tanı Avasküler Nekroz (AVN) teşhisi konuldu.Çözüm Amaliyat protez denildi.Sonrasında Dr ve başka Dr. İzledi sonuç hüsrandı.Herkes Amaliyat önermişti.Bu, durum bende de var.11 aydın devam ediyor. Ancak 2.3 evrede benim. Araştırma hastanelerinde süreç daha da uzun sürüyor zaman kaybına neden oluyor.Şimdilerde başka bir Dr ile fizik ve ozon tedavisi uygulandı.Diz ağrım aksamam ile devam ediyorum.Önceki günler de olduğu gibi şiddtliağrı ve acı yok❗
Bu hastalık ile nasıl baş ederiz. Bazi noktalarda bilgi alisverisi yapmak isterim. Olumlu sonuç alan arkadaşların bu konu da tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum.

AVN hastalığında bulunan kişi ve kişilerin yakınlarına çok büyük geçmiş olsun dileğimle insallah tedavisi bulunur..Sağlığımıza kavuşuruz.Biran önce sağlıcakla kalın.

Saygılarımla

Geçmiş olsun ama büyütülecek bir hastalık değil. O bölgedeki kan dolaşımının iyi olmaması sebebiyse dokulardaki ölüm sebebiyle oluyor. O bölgeye kan götürüldüğünde yine canlanma oluyor. O yüzden diz egzersizleri önemli, yani fizik tedavi gerekli, bisiklete binmek gerekli. Kanlandırma ameliyatı denen bir ameliyat var onu da uygulatabilirsin. Kanlandırma ameliyatında o bölgedeki kemik dokusuna mikro delikler açılarak kan gitmesi sağlanıyor.

Bende de var ve ozon tedavisinin bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Akupunktur da kan dolaşımını arttırdığı için fayda sağlar. Ben denedim başarılı oldu.

Murat bey İyi akşamlar,
Teşekkür ederim. Diz egzersizleri şuan yeni başladım Şimdiye kadar hiç bir Dr. Önermedi! Ama suan ki fizik Dr, mecburi uygulamamı,öneriyor.Birde havuz da egzersiz önerdi,bağ ve kaslar için gerekli güçlenmsi gerekiyor.Akupuntur için işin ehli Dr, ile arayıştayız?
Ozonunda kandaki oksijeni artırıp kıkırdak dokusunu onardığını gittiğim bir çok Dr, önerdi,ilk aşama beşinci seas bakalım inşallah faydalı olur.Şuanki tedavim ilaç kullanmadan fizik+oksijen terapi + havuz ve alkalinli su bol,bol içmemi dengeli beslenmem ile devam ediyorum.Sağlıcakla kalın.

Saygılarımla

Ayrıca fitoterapi de yapabilirsin eklem sıvısı artırıp eklemin daha cabuk iyleşmesini etkiliyor bunun için glikozomin tabletleri zerdeçal bamya tohumu balık ceviz kireçlenme yi dindirmek için çınar yaprağı cayı tüketebilirsin

Öncelikle geçmiş olsun.Bir çok hastalıkda olduğu gibi kişiye özel gelişen bir durum avn.Durum diyorum çünkü bir sonuç aslında.
Nedeni hakkında bilgi verildi mi?(en sık neden ,kortizon kullanımı).
İlk iki evrede tedaviye yanıt oranları çok daha yüksek.Çünkü evre üçüncü evrede artık kıkırdak doku da incelmeye başladığı için işler zorlaşıyor.
Bende prp li kanlandırma ameliyatı ve arkasından aldığım hiperbarik oksijen tedavisi işe yaradı ve kanlanma yeniden oldu.6 yıldır sorunsuz yaşıyorum.
Güvendiğiniz bir dr. ile yola devam edin.Bu işte iyi olanlar zaten belli.
Psikolojik olarak çok zor bir süreç,biliyorum.Bende bir yılı aşkın koltuk değneği kullandım.Bisiklet bir hayaldi.
Sonrasında her şey yolunda gitti.(en baştan bakabilirsiniz,konu sahibiyim :) )
Umarım sizinde doğru bir şekilde ilerler.Kök hücre tedavisini de mutlaka araştırın!
Tekrar geçmiş olsun...

Sercan bey İyi akşamlar,
megajoit GLUCOSAMINE- 30 tablet 3 Ay kullanmaya başlamıştım.Dr. Sonrasında başka bir tablet önerdi Kartix GLUCOSAMINE 60 tablet üç kutu 6 ayındayım. Bitmek üzeredir.
Başka bir Öner’iniz varmı ?
Hangi GLUCOSAMINE daha fayda ve eklem içi sıvı artışına destek olur?
Bamya tohumu kullanıyorum.Sabahları sekiz adet!Aç mideye sonrasında Bir çay kaşığı limon suyu sıkma tuhaf ama bazıları ? yapsada ! Çinar yaprağını kullanıyorm. Sabah ve akşam inşallah faydası olur.

Sağlıcakla kalın, saygılarımla
Sercan bey, teşekkür ederim.
Tanı içi nedeni Hakkın da net bir bigi yok! Tıb da Antiseptikler olarak nitelendirilmektedir. ani olan bir durum eklem e kemik yapısın da birden gelişebilmesidir. Dr. Kortizon tedavisi gördün mü!Hayır,kaza,yaralanma yok! Kanlanmayı neyin sebep verdiği henüz bulunamadı.
Yapılan kan tahlilleri testler normal seyrinde lakin sonuç yok!
Hepimizin muzdarip olduğu bir durum gece ve hafta sonu gidilen Hastane ve Aciller de ağrımız için kullanılan iğneler ve serum içine konulan karışımlar kortizon içerdiğini öğrendim.Dr. Bunlar küçük dozlardadır.Siz normal bir kortizonlu ilaç yada tedavi oldunuzmu hayır,hocam!Bisiklet sürmek pedal çevirmek doğa ile iç içe olmayı özledim.
Şimdi ise Kalçada,Ağrım fizik ile minimize olsada diz deki ağrı şiddetlidir.Ne kullandıysam ilaç,kremler fay da sağlamadı.
Şimdilerde İşin ehli Dr. İçin foraj sistemine yatkın bakıyorum. Kök hücre için arayıştayım.. Tekrar teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın......

Saygılarımla

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Okan Örs
merhaba;
P.tesi günü mr için karar verilmiş olup alınan sonuç:(Dr'lar hayret için de neden bu safhada neyin tetiklediği ile ilgili bir kaynak yok!Spesifik/Antiseptik olan bir durum! Dün yapılan kurul kararı total protez kalça için onay verdiler.Ama son karar benimmiş!!!
Dr'um olmazsanız daha sonra leğen kemik duvarında tahriş olur.Buda oturman da ve çok daha acı ve sancı çekmene neden olacaktır.
Detayları sonrasın da paylaşacağım.

Sağlıcakla kalın;Bol pedallı günler dilerim.....

Dosyalar

• 1575141796353.png
    1575141796353.png
    190,5 KB · Okunma: 135
Son düzenleme:
@Bixekolik kaç yaşındasınız..? Tahminimce genç olduğunuzu düşünüyorum. Başka Dr Lara çık. Onlardan yorum al. Kalça Mr inin CD sini başkalarına okut.kalca protezi,??o kadar basit alınabilecek karar değil diye düşünüyorum

@Bixekolik Öncelikle tekrar geçmiş olsun.Bencede mutlaka farklı bir görüş alsanız iyi olur.
Sonuç kesin protez olsa bile en azından çaresi olan bir süreç.Bu evreleri de iyi araştırmış birisi olarak, İYİ ELLERDE yapılan bir protez,alışma süreci atlatıldıktan sonra geliştirilen yeni nesil protezlerle uzun yıllar normal bir yaşam sağlıyor.Ne kadar ileri yaşta yapılırsa elbette o kadar iyi ancak,leğen yapısı da bozulmamalı dedikleri gibi.
İşin ehli doktorlara bakın,hijyen koşulları çok önemli.Tekrar geçmiş olsun...

Geçmiş olsun bende dün sağ ve sol kasık fıtığı ameliyatı oldum iki taraftan bisiklet sporu yaptığım için eskiden beri allah yardımcımız olsun sporun kötü yanlarında var maalesef hepimize sağlık şifa versin inşallah

@Serpe bisiklet sporu yaptıgım için demişsiniz fıtığa yol açan olay neydi sizde? tam anlamadım bisiklette nasıl bir sürüş tekniği vardı solunumsal sıkıntılar karın solunumu çok zorlanma belki tetiklemiş olabilir ama bisiklet fıtığa yol açar yorumu çıkabilir o yüzden sordum sizin süreci ne tetikledi acaba

Geri