Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletlilerin alabileceği trafik cezaları nelerdir?

Scudo
Bomboş çevre yolunda emniyet şeridinde peşime takılıp hızını benle sabitleyip 1 km kadar arkadan geldiler desem, sanırım hız aşımında ceza yazabileceklerini göstermek için yeterli olur. Gerçi ceza yemedim, hızım 30 km/h civarıydı o ara...
Çevreyolunda hız sınırı zaten 80 değil mi? 80'e çıkmanı mı beklediler anlamadım..
selamlar..

Çevreyolunda hız sınırı zaten 80 değil mi? 80'e çıkmanı mı beklediler anlamadım..
selamlar..

Kanuna göre bisiklet için şehir içinde 30 kms şehirlerarası yollarda 45 kms hız sınırı vardır. Araçların hız sınırının 80 olması muhim değildir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Ozaman downhillciler neyapacak saçma bence türkiyede bisiklet sürün diyolar ama cezalar var bu nasıl iş Bilecik'te bir şey yok parkur desen yok kaldırımda yayalarlan az kavga etmedim yolda sürmeye izin yok bisiklet yolu yok rampa yapıyoruz zabıtalar yıkıyor bisiklet sürelim manuel yapalım yok bune ya geçen gün polisin yanında bitane jeep var onun önündeyim kırmızı yanıyo adam korna çalıp duruyo bende nevarlan dedim sonra arabaylan jantı ezdi bende aynasını kırdım bak o benim jantımı ezdi polis öyle bakıyo ben aynasına tekme attım hemen polis devreye giriyo onlara ceza yokmu jantı ezdi ceza yok onlara adamda gelmiş naaptım diyo şimdi Türkiye'nin yetkililerine söylüyorum bisiklet sürün diyolar çevreyi kirlenmesin diyorlar ama ceza var lütfen bisiklet cezaları kalksın. haksızmıyım
Kusura bakmayın ama siz de hakkinızi bilmiyormuşsunuz. Yollarin sağ şeritlerini kullanabiliyoruz. Bu bizim kanuni hakkımız.
Eğer bir araba sürücüsü sizin jantinızi ezdiyse şikayetçi olmalıydınız, arabanın aynasını kırmanız sizi haksız konuma düşürmüş.

Polis evet ilgilenmeyebilir ancak ısrarcı olmalı ve kanuni haklarınızı bildiğinizi belirterek polisten tutanak tutmasını talep etmeliydiniz. Velhasıl olay yerinde polis var ise kamera da vardır; Aracın plakasını, olayın geçtiği konum ve saat bilgilerini, ayrıca polisin yaka numarasını alıp şikâyetçi olabilir dava açabilirdiniz.
Bunları yapmamışsınız ama aynayı kırmışsınız.
Biliniz ki kaldırımda, zorunlu hâller dışında bisiklete binmek kanuna aykırıdır. Yayalar ile boşuna kavga etmeyiniz.

@Caner Geyik Kesinlikle iki eli bıraktığı içindir. Tek elimizi bırakmak serbest. Ama yine de bırakmayalım tabi :)

Şu bisiklet yollarında yürüyenlere de ceza kesilse keşke trafiğin düzenini bozan bisikletçilere de
Altına imzamı atarım :)

Son düzenleme:
Trafik kurallarına uymayan bir bisikletlinin karşılaşabileceği durumlar ve cezalar nelerdir?

(link)

Yukarıdaki linki dikkatlice incelemenizi tavsiye ederim.Oldukça ağır para cezaları var.

Dün akşam İstanbul da bir bisiklet gurubuna 42 bin TL ceza yazılmış ! Haberin doğruluğu nedir? Bilen var mı?
ben olsam kaçardım bisikletle :D sokağa çıkma 900 tl değil mi 42 bin neyden kesilmiş acaba

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
ben olsam kaçardım bisikletle :D sokağa çıkma 900 tl değil mi 42 bin neyden kesilmiş acaba
Ben de bilemedim.watsup gruplarında yazmışlar.İstanbuldan gelen bir arkadaş var takımda o yazdı şimdi.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
@Metehanr 3150 TL sokağa çıkma yasağı cezası. 900 TL de maskesiz gezme cezası. 4050 kişi başı ceza 10 kişilik bir grupsa. Hatta 11 kişilik bir grupsa ve aralarından 2 kişi de Buff varsa hesap aşağı yukarı tutuyor.

@Metehanr 3150 TL sokağa çıkma yasağı cezası. 900 TL de maskesiz gezme cezası. 4050 kişi başı ceza 10 kişilik bir grupsa. Hatta 11 kişilik bir grupsa ve aralarından 2 kişi de Buff varsa hesap aşağı yukarı tutuyor.
900 tl sokaga çıkma? 3150 karantina ıhlalı diye biliyorum

Olay cezanın bedeli değil arkadaşlar ! Kim yedi ? Nasıl yediler ? Eksik neleri vardı ?

Dün akşam İstanbul da bir bisiklet gurubuna 42 bin TL ceza yazılmış ! Haberin doğruluğu nedir? Bilen var mı?
Kitapçıktaki her maddeden ceza yazdılar herhalde; zincir ve çekme halatı bulundurmama, fren lambasının yanmaması, emniyet kemeri takmama...

Geri