Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bodrum Granfondo 23 Mayıs 2021

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.365
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba

Tüm hayatı olduğu gibi koronavirüs belası bisiklet sporunu da derinden etkiledi birçok yarış iptal oldu. Bodrum, 23 Mayıs'da bizim için önemli bir etkinlik olan Gran Fondo'ya ev sahipliği yapacak. Bu süreçte yarış için devreye giren bisiklet severleri kutluyorum ve bilgileri aşağıya bırakıyorum.

SİTE LİNKİ (link)

Gran Fondo, lisanslı ya da lisanssız, amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarina verilen isimdir. Bodrum Halikarnas Granfondo Muğla Valiliğimiz Himayelerinde Bodrum Belediyemizin destekleri ile Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü Organizasyonunda 23 Mayıs 20212 tarihinde Kısa ve Uzun Parkur şeklinde düzenlenecek uluslararası katılımlı Bisiklet Yol Yarışıdır.

Katılım Belgeleri

1) Kayıt ücretinin yatırıldığını belirten banka dekontu.
2) Katılımcının kimlik fotokopisi.
3) 2021 vizeli Lisans
4) Sağlık raporu (son altı ay) lisansı olmayan yarışmacılar için
Not: Yarışa girebilmeniz için yukarıda belirtilen evrakların orjinali ve ıslak imzalı muvafakatnamenin sporcu çantası dağıtımında dernek tarafından alınması mecburidir.
(görevli arkadaşlarımız, muvafakatnameyi imzalamanız için size sunacaklardır)
– Eksik belge teslim eden sporcular yarışmaya alınmaz.
– Sporcunun yarışmalara katılmaması halinde kayıt ücretinin iadesi yapılmayacaktır.
– Yarışmaya kayıt yaptıran ve mazereti sebebiyle katılamayan sporcuların yerine yerleştirme yapılmayacaktır.
*Hakkında hüküm bulunmayan durumlarda Karya Gençlik ve Spor Kulübünün belirlemiş olduğu “organizasyon komitesi” tam yetkilidir.

PROGRAM:

8 MAYIS 2021 CUMARTESİ

10:00 LANSMAN TOPLANTISI

Kahvaltı İkramı (Protokol-İlgili taraflar-Basın)

21 MAYIS 2021 CUMA

18:00 BASIN TOPLANTISI

(Bodrum Kalesi)

22 MAYIS 2021 CUMARTESİ

14:00 EXPO Açılış (Bodrum Merkez)

14:30 Yarış Ofisi Açılışı (Bodrum Merkez)

14:30 Uluslararası Bodrum Granfondo Bisiklet Yol Yarışı Kayıt ve Yarış Kiti Teslimi

19:00 Teknik Toplantı (Bodrum Kalesi) 20:00 Etkinlikler (Bodrum Merkez)

23 MAYIS 2021 PAZAR

08:30 Uluslararası Bodrum Granfondo Bisiklet Yol Yarışı Protokol Startı (Bodrum Merkez)

09:00 Uzun Parkur Resmi Start (OASİS Önü)

09:30 Kısa Parkur Resmi Start (OASİS Önü)

12:00/13:00 Finsih (OASİS Önü)

13:30 Aparatif İkram 14:00 Ödül Töreni (Bodrum Kalesi )

KISA PARKUR BİLGİLERİ :(link)
MESAFE 56.0 KM
YÜKSEKLİK 1.O49 M
(link)

UZUN PARKUR BİLGİLERİ : (link)
MESAFE 103.3 KM
YÜKSEKLİK 1.758 M
(link)

BODRUM HALİKARNAS GRANFONDO 2021

Katılım Ücretleri:

KISA PARKUR: 125 TL

UZUN PARKUR 175 TL

(30 Nisan 2021 tarihine kadar yapılacak başvurularda geçerlidir)

Not: Ücret iadesi hiçbir suretle yapılmayacaktır. Yarışa kayıt yaptıran sporcu bunu peşinen kabul etmiş sayılır. Yarışmacının yarışmaya katılmaması halinde yerine başka yarışmacı katılamaz.

Bununla beraber Coronavirüs başta olmak üzere herhangi bir nedenle org nin iptal edilmesi durumunda ücret tam olarak iade edilecektir.

Son düzenleme:
Scudo
Ben bir süredir hayalini kuruyordum ama parkuru gördükten sonra bir sene daha hayal kurmaya devam edeceğim sanırım. 😂 Düz yol yok. Benim seviyem için çok fazla.
Zaten Bodrum coğrafyasından ne bekliyordum ki? 🤣

Sürekli paranızı geri vermeyiz denmesi hoş değil. Ben katılmam buna.

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
Umarım zamanım olur da katılabilirim. Parkur bol tırmanışlı olmuş, yediğimize dikkat etmemiz gerekecek. :)

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
İnşallah Bodrum'a yakışan bir organizasyon olur, insanlar hata yapabilir ancak hatalardan ders çıkarılarak her sene daha güzeli yapılabilir. Hata yapmamış insan zaten hiç yaşamamış, denememiş demektir.

Granfondo açıklamasında ''lisanslı yada lisanssız'' demişsiniz ve fakat istenen belgelerde lisansı şart koşmuşsunuz @sadi imren.

Orası ufak bir dokunuş istiyor gibi :)

Kisaya kaydimi yaptim , kesinlikle yarisin kosulacagini dusunuyorum. herhangi bir sekilde corona nedeniyle iptal olmayacaktir.
UCI Antalya , Bodrum fondo , UCI Dnipro ve Cesme Fondo olarak bu seneyi kapatmayi dusunuyorum .

@Serrchi
4) Sağlık raporu (son altı ay) lisansı olmayan yarışmacılar için denmiş 👍

Benim bu maddeden anladığım 2021 yılı itibariyle ilk kez lisans çıkrtmış kullanıcılardan sağlık raporu istediği yönünde oldu. Malum bu sene sağlık beyanı ile çıkartılabildiğinden yarış kendisi bu sene ilk kez lisans çıkartanlardan rapor istiyor.

Aynı organizasyon ekibinin düzenlemiş olduğu Eylül ayındaki Patara Granfondo'ya katılmıştım. 2 gün üst üstte 2 ayrı etaplı granfondo güzel bir fikirdi bana göre. İlk günkü etapta finiş noktasının virajın hemen bitimine konulması ve startın % 3-4 gibi bir eğimle başlaması (aslında bu konuda organizasyonun yapabileceği pek bir şey yoktu, çünkü Kaş merkezden gidilecek her yer yokuşla başlıyor) ve bir anda nabızların 180'lere vurması dışında organizasyonun gayet iyi niyetli olduğu ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıkları belliydi.

Bodrum bana çok uzak ama bir şekilde katılmak isterim. Ancak organizasyon start noktasına çok uzak olmayan bir kaç otel ile anlaşmalı ve sitelerinde bu otellerin bilgilerini paylaşmalı. Yoksa oteller kahvaltı saatlerini erkene çekmiyorlar. Aynı şekilde otelden çıkış saatlerini de ileri saate almıyorlar. Kaş'ta bu sorunu yaşamıştık. Sitelerine baktım, konaklama ile ilgili hiç bir bilgi ve tavsiye yok.

@a.valverde şehir bisikleti ile katılabiliyor muyuz bu yarışlara?

@Emirhan.k granfondolar , tum amator bisiklet kullanicilarina acik organizasyonlardir ve elektrikli bisiklet haric her tur bisiklet ile katilabilirsiniz . Ancak , her fondo'nun kendi ic dinamikleri ve kurallari oldugu icin , yine de organizatorlerden bu konuda bilgi almanizi tavsiye ederim.

@a.valverde Aman hocam yanlış bilgi vermeyelim. @Emirhan.k
4.4. Özel Kurallar

Aşağıda listelenen komponent ve parçaların yarışta kullanımı yasaktır.
– Triatlon tipi gidon ve aero barlar
– Single-speed, fixie bisikletler
– El bisikleti
– Taşıyıcılı herhangi bir bisiklet

Şehir bisikletini bağlamıyor bu maddelerden hiçbiri :snzdglsn:
Mtb, fatbike, şehir bisikleti, bunları yasaklayıcı bir ibare yok arkadaşlar :harika:

• Beğen
Tepkiler: sadi imren
Geri