Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bodrum Granfondo 23 Mayıs 2021

Kısa tur için kaydımı yaptırdım.
Bodrum'da inanılmaz trafik var.Güzergah da tam yoğun olan yerleri kapsıyor.
Umarım sabah da olsa bir problem olmaz .
Herkese şimdiden başarılar diliyorum .
instagram : @mybikelife2000

İzmir'den selamlar

Scudo
İnstagram adresinden oteller ile ilgili şöyle bir paylaşım yapıldı. Start noktasına ne kadar yakındır oteller bilen varsa yazabilir.
Screenshot_20210329-084913_Gallery.jpg

İnstagram adresinden oteller ile ilgili şöyle bir paylaşım yapıldı. Start noktasına ne kadar yakındır oteller bilen varsa yazabilir.
259786 dosyayı görüntüle
Sorunuzun cevabı şu şekilde (mesafeler yürüyüş yollarına göre hesaplanmıştır. Arac arterleri ile cok fazla olmasa da biraz uzayabilir):

Otel AdıMevkiiBodrum Kalesi Mesafe (Teknik Toplantı)Oasis AVM Mesafe (Start)
Kosta Maya OtelMerkez0,7 KM2 KM
Kriss OtelOrtakent10 KM8 KM
Smart Holiday HotelGumbet/Bitez4,5 KM2,5 KM

Ben de kısaya kaydımı yaptırdım , inşallah o zaman acil bir işim olmaz rahat rahat katılabilirim... Şimdi bol bol sürüş yapıp hazırlanmak lazım :)

Bilgi için çok teşekkür ederim @sadi imren

Son düzenleme:
Elli km de 1000 metre, 100 km de nerdeyse 2000 metre irtifa kazanımı. Çok zorlayıcı rotalar. Bodrum olsun diye seçilmiş ama ortalama, kondisyonsuz bisiklet sürücüsünün zorlanacağı belli.

@mehmetsunu katılıyorum , yapmadan epey düşündüm - taşındım zor olacağı belli .. Strava linkinden de baktım kısa mesafede çok dik çıkışlar var , %13 civarı olan yerler var .. Şahsen baştan söylemem gerekirse benim hiçbir iddiam yok herhangi bir derece/sıralamayla ilgili.. Maksat katılıp yarışma heyecanı olsun ama en önemlisi bir hedef koyup önüme ona göre antrenman yapayım.. Katılbilirsem; yarışma esnasında gerekirse iner yürürüm hiç de gocunmam :)

Arkadaşlar gözü korkanlar var sanırım. Yuruyebilecegini soyleyende olmuş. Eger iddiali degilseniz ve 100 km. cikaracak kondisyona sahipseniz inanılmaz derecede zorlayici cikişlar yok. Kısa mesafeli dik çıkışlarin arkasi rahat inişlere sahip. Çıkış segmentinde kendinizi parcalarcasina enerji tuketmezseniz, inişlerde kendinizi dengeleyecek şekilde surerek tum rotayı yapabilirsiniz. Ben yarışa girmeyecegim ama bu rotayı MTB ile yaptigım icin fikir sahibiyim.

ben daha önce hiç granfondoya katılmadım.
Bu ilk olacak .

56 km lik performansta molalar nasıl verilmeli sizce ?

Hiç mola vermeden geçemeyeceğini düşünüyorum .

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
@TatanQa_tr Önemli olan katılmak ve tamamlayabilmek.

@TatanQa_tr amac eglenmek , insan tanimak , guzel bir antreman yapmak ve ve kazasiz belasiz bitirebilmek, gerisi hic onemli degil bence de.

Kesinlikle sizlerle aynı düşüncedeyim ; maksadımız bu bahaneler ile tanışmak , muhabbet kurmak ve tatlı bir rekabette sportmence bitirebilmek.

Arkadaşlar gözü korkanlar var sanırım. Yuruyebilecegini soyleyende olmuş. Eger iddiali degilseniz ve 100 km. cikaracak kondisyona sahipseniz inanılmaz derecede zorlayici cikişlar yok. Kısa mesafeli dik çıkışlarin arkasi rahat inişlere sahip. Çıkış segmentinde kendinizi parcalarcasina enerji tuketmezseniz, inişlerde kendinizi dengeleyecek şekilde surerek tum rotayı yapabilirsiniz. Ben yarışa girmeyecegim ama bu rotayı MTB ile yaptigım icin fikir sahibiyim.
Teşekkürler bu bilgi iyi oldu gerçekten de 👍🏻

ben daha önce hiç granfondoya katılmadım.
Bu ilk olacak .

56 km lik performansta molalar nasıl verilmeli sizce ?

Hiç mola vermeden geçemeyeceğini düşünüyorum .
Bence molaya gerek kalmaz , enerjiyi ve vitesleri doğru ayarlayıp dengeli sürülürse sorun olmayacak gibi. Ama antrenmanlara devam , özellikle yokuşlu rotalar belirliyorum şimdiden.

Bodrum granfondo 2021 kısa ve uzun parkur birincilerinin ortalama hız ve süreleri aşağı yukarı ne olur?
Etapları bilen tecrübeli arkadaşlar bir tahminde bulunursa ne kadar geride kalacağımı hesaplayıp ona göre katılıp katılmayacağıma karar vereceğim :)

Ozellikle anaerobic gucune guvenenlere goz kirpan bir rota. Surekli kisa ve patlayici yokuslar. Vo2max antremani yapin bol bol😇

Ozellikle anaerobic gucune guvenenlere goz kirpan bir rota. Surekli kisa ve patlayici yokuslar. Vo2max antremani yapin bol bol😇

Sanki tam sizlik gibi ? Yokuş antrenmanlarınızı görüyorum strava’dan :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Sanki tam sizlik gibi ? Yokuş antrenmanlarınızı görüyorum strava’dan :)
Ben anerobic calismaya cok yakin zamanda başladım. Parkuru tamamlamak sikinti degil ama 2. 3. Yokusta dökerler beni😆

Bodrum granfondo 2021 kısa ve uzun parkur birincilerinin ortalama hız ve süreleri aşağı yukarı ne olur?
Etapları bilen tecrübeli arkadaşlar bir tahminde bulunursa ne kadar geride kalacağımı hesaplayıp ona göre katılıp katılmayacağıma karar vereceğim :)
Kısa 30 31 km/s ortalama civarı uzun da 29 ortalama civarı olur diye düşünüyorum. Kısa parkurun tersini 3w/kg civarı ftp ile zone 3 nabzımın alt sınırında 24 ortalama yapmıştım, çok bilimsel olmasa da veri olsun 😅

Geri