Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Boşta giderken arkadan gelen sürtme sesi

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
125
Bisiklet
Salcano
Merhaba,

umarım başlığı doğru yere açmışımdır,
salcano astro 212 hd kullanıyorum sürüş esnasında pedal çevirmeyi bıraktığımda bisikletlere o meşhur gacırtıyı duyuyorum pedal basınca geçiyor.
Sorunun kaynağını bilen var mıdır?

Scudo
Göbekten kaynaklı gibi geldi bana . Sanki iç düzeninde anormallik var . Rulmanlı mı , bilyalı mı ? ( Değşiklik yapmışssınızdır belki)

• Beğen
Tepkiler: onur tuna
rublede sorun olabilir. çünkü diğer aksamlar pedal çevirsen de çevirmesen de aynı şekilde döner.

@MAERKEK hiç değişiklik yapmadım ama gerçekten bilmiyorum rulmanlı mı bilyalı mı olduğunu, sitesinden baktım cevap yazmadan önce ama net bilgi bulamadım

@efeozata rubleyede bakayım sizce bağlı olduğu yerdemi oynama yapıyor o gacırtıyı yapması için metal metale sürtmesi gerek gibi geldi bana, şimdi izmitte bakım için götürsem bisikleti malum izmit esnafı bir bisikletlik masraf çıkaracak

pedal basınca belki fark etmiyor olabilirsiniz, disk fren kaliperleri hafif sürtme yapabilir bir stand üzerinde dikkatlice bakın, bende öyle bir sorun vardı

• Beğen
@oflaz ona da bakarım ama disk frenin balatasının sürtme sesi ise dediğin o ses o kadar yüksek çıkmıyor bir ara benimde başıma geldi bu ses bildiğin gooooyyyyyyçççççççç şeklinde 5 yılını yağsız geçirmiş bisiklet sesi gibi

@efeozata nın dediğine destek veriyorum . Bisikletin arka tekerini kaldırıp rublenin dişli olmayan tarafına pedalı çevirip birde çevirmeyince bakın . Göbek ile ruble uyumlu çalışması lazım . Olmadı servisin yolunu tutun .

• Beğen
@MAERKEK en belirgin sorun bu gibi eve geldiğimde hava kararmaya başlamış oluyor yarın tatilde bakabilirsem bakacağım
@Şerif Feridun benim aklıma yatan bir sorunda bu , jant telleri gevşekte bir 8 durumumu var dikkatli bakacağım çünkü güç uyguladıkça düzleşip ses kesiyor.

@Şerif Feridun @MAERKEK @oflaz @efeozata disk yamulmuş inceden kör gözüm görmemiş :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: oflaz ve MAERKEK
@onur tuna değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz ?

@MAERKEK disk i mi? bisikleti mi? disk ise yok yamuğu düzeltirim, bisiklete gelince bilemiyorum açıkçası

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
@MAERKEK diski söküp düzeltmek çok zor iş değil youtube da var birkaç video tork tipi alyan varsa ve pense yetiyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Geri