Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin hakkında görüşleriniz?

Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda ben de bu triban serisinden bir bisiklet alacağım. Yeni konu açacaktım ancak yeni bir üye olduğum için olmadı :)

An itibariyle Salcano City Fun 60 kullanıcısıyım. Başlangıç seviyesi olmasına rağmen gerçekten akıcı ve rahat bir bisiklet. Ancak bu hobi ile ilgili daha ciddi bir bisiklete geçmek istiyorum. Aynı zamanda biraz daha road bike dediğimiz katagoride birşeyler sürmek istiyorum biraz daha antreman ve hız aradığımdan dolayı. Bu doğrultuda Btwin Triban 500 fb ve 520 fb arasında kaldım. 520 serisi sora ile gelirken 500ler sram ile geliyor. Aynı zamanda 520de ön maşa karbon ancak 500de aluminyum malzeme. ağırlık farkı da var 1 buçuk kilo civarı. Ama ikisi de oldukça hafifler.

Triban 500 1129lira Triban 520 ise 1499 lira. Sizce hangisini almalıyım? Değer mi sizce aradaki fiyat farkına?

Aynı zamanda kafamda bir soru işareti de var. Şuan kullandığım bisiklet 700x38 lastiklere sahip ancak tribanlar 700x25. Biraz deneme fırsatım oldu ve çok çok rahat geldi. Sizce şehir içi asfalt kullanımında bana sıkıntı yaratır mı? Malum bazen asfalt yollarımız dahi özellikle ara sokaklarda oldukça bozuk oluyor. Bu tip durumlarda şimdiki kullandığım lastik setine nazaran çok çok büyük bir denge farkı yaratır mı? Kullanan arkadaşların yorumuna çok ihtiyacım var.

Şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için :)

Scudo
yaklaşık 1-2 haftadır hoprider 500 tur bisikleti kullanıyorum gayet memnunum süper akıcı

@Rusengrgnl başlangıç olarak sora set ile başlamanız iyi olacaktır.Tercih olarak tiagra daha iyi tabi ki.Karbon maşa deyip geçmeyin yolun sarsıntısını az da olsa alüminyuma göre daha çok emecektir.Benim tercihim 520 olurdu fakat biraz daha bütçeniz var ise forumda satılan bazı 2. el bisikletlere de bakabilirsiniz.

Yorumlar için çok teşekkürler öncelikle.

Sram ve sora arasında ne gibi bir fark yaşarım öncelikle onu öğrenmek isterim. Ayrıca ne yazıkki fiyat olarak kafamda max 1500 gibi bir rakam var ve ikinci ele çok da güvenemiyorum. Daha önce kullandığım bisiklet hybrid bir bisiklet olduğu için lastiklerinde rahat eder miyim diye de düşünüyorum 700x23 lastikler ile.

@Rusengrgnl

Merhaba, bende Alur700 ve bir çok arkadaşımda Triban 500 var, geçenlerde de başka bir arkadaş 520 aldı. 500 serisi, yuvarlak boruları tasarımı ile daha hoş görünüyor ve aynı zamanda çok daha kıvrak.
520 ise oldukça ağır ve hantal bir görünüm sundu bana, sanki yol bisikleti olarak tasarlanmamış, sonradan drop takılmış gibiydi. Daha pahalı olmasına rağmen ben beğenmedim. Açıklamasında yazdığı gibi daha çok şehit kullanımına yönelik tasarlamış bir kadro.
İkisi arasında daha ucuz olmasına rağmen hiç tereddütsüz 500 öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Rusengrgnl
@ilker Evet tasarım olarak da biraz fark var. Ancak zevk meselesi derler ya ben de o kadrodaki köşeli hatlara nedense bayıldım 520 serisindeki. Bu arada belirtmeyi unutmuşum ben drop değil flat bar olan versiyonu düşünüyorum. Drop bar hiç kullanmadım ama decathlonda dendiğimde ya bisikletin kendisinde problem vardı ya da ben alışık olmadığım için de olabilir sağa sola yalpaladım dengeli gidemedim. O yüzden flata karar verdim. Hem belki geçiş aşamasında şehir kullanımı için daha rahat olabilir bana. Çok teşekkürler bu arada cevabın için.

@cYclopath Bisikletin mükemmel gözüküyor tekerine taş değmesin :) elcikler oldukça rahat gözüküyor

Arkadaşlar Triban 520 haala f/p ürünü olarak değerlendirilebilirmi. 2000tl olan diğer bisikletler alu maşalı ve clarisli 520 karbon maşa ve sora ?

@AliMurat
Öncelikle merhabalar o fiyata dpnanım vs güzel ama btwinin kendi ürünlerinin kalitesiz olduğu söyleniyor(gidon boğazı sele borusu jant sele vs) bu sebeple fiyatı düşük sora ile claris arasında pek bir hissedilen fark olmaz yeni başlayan için önerim ikinci elden tiagra setli shimano jantlı karbon maşalı güzel hafif bir alü bisiklettir.

• Beğen
Tepkiler: AliMurat
@bacobaba39 öncelikle yorumubuz için teşekkürler. Arkadaşimda RR 500 var btwinin kendi masasi gidounu vs. var çok kalitesiz gelmedi bana.

@AliMurat Hiçbir şeyinden memnun değilim. Bisikletin kalitesizliği, yoldan geçenin atölye çalışanı diye alınması ve bisikletleri tamir edeceklerine iyice bozması, mağaza çalışanlarının kaba tavrı. Eğer bisikletten soğumak istemiyorsanız B'TWIN kesinlikle almayın.

B'twin düşünüyorum ucuz olduğu için.Şehir bisikletleri nasıldır?

@AliMurat
Kullanıcılar memnun ama Decathlondan ürün alırken çok dikkat etmek lazım, Memleketimizde "teşhir" ürün satışı yasak olduğu halde bu firma orada teşhirde müşterilerin hor kullanmalarına maruz kalan bisikletleride sıfır diye satıyor.
Ben 520 almış olsam mutlu olurdum ama asla bakım için dekathlona gitmezdim, yoldan geçen gençleri alıp, atölyede usta gibi çalıştırıyorlar, tamir edeceklerine bence daha çok zarar veriyorlar.

Bence 520 yerine 500 f/p oranı daha yüksek bir bisiklet. şu sıralar carraro bisikletler güzel fiyatlara satılmakta.

Geri