Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Hoptown

Bende 320 aldım

Scudo
@azizakgn Merakımı mazur görün vitessiz bir model almışsınız şimdi vites takmayı düşünüyorsunuz sanırım neden en başta vitesli bir model almadınız özel bir sebebi mi vardı ?

@hidromek

Merhaba hocam,

Aslında ilk başta maksadım uzun zaman sonra tekrar bisiklete binmek istememdi. Bu sebepten çok aşırıya kaçmadan ve bütçeyi de çok sarsmadan Btwin modellerini gördüm ve vitessiz olanını tercih ettim. Birinci sebebi ağırlıklı olarak düz yolda kullanacak olmam ikincisi de vitesli modellerin renkleri nedense hoşuma gitmedi. Tercih eden arkadaşlara sonsuz saygım var.

Bazen düz yol da olsa vites olsa iyi olurdu diyorum. O bakımdan belki ucuz ya da belki ileriye dönük bir yatırım yapabilirim. Şu an bisikletimden çok memnunum ama insanoğlu bazen daha iyisini istiyor, o bakımdan şimdi mevcut kompanentleri elverdiğince yükseltmeye bakıyorum. Belki bisiklet fiyatını geçecektir ama o parçaları daha sonra da kullanmak istiyorum. :)

@mudo77

Bu arada yeni bisikletiniz hayırlı olsun. Vites sisteminden memnun musunuz? Geçişleri, oranları vs.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
bi aksilik olmazsa eğer yarın bende katılmış olucam 300 modeliyle :hhhhhh:

bu bisikletin en sevmedigim yani katlandiktan sonra hareket ettirememek. resmen hareket ettirmek efor istiyor. esime aldik da ne zaman bi yere gitsek benim bisikleti ona veriyorum bavul gibi suruklesin diye, bende 320yi kucagima alip oyle giriyoruz mekana :(

Merhaba,

Hoptown 320 kullanıcısıyım ve bisiklet ilk geldiğinden beri ön tekerde bir akmama (seri dönmeme) sorunu var. Elimle çeviriyorum ve 2 sn sonra tak duruyor. Kesinlikle pabuçlara sürtme gibi bir durum söz konusu değil. Ön tekerin aksine arka teker gayet akıcı. Acaba göbekte mi bir sıkıntı var yoksa durum sizlerde de aynı mı?

Teşekkürler.

Merhaba arkadaslar,

Dun Brooks B17 sele almistim montajini yapip kremleyip biraktim.

Bugun ilk kez binmek nasip oldu. İlk bakista kutuk gibi sert bir sele yani ben bunda nasil rahat ederim diyorsunuz ama hem kendi selesinden hem jel dolgulu kiliflar ile kesinlikle kiyaslanamaz.

İlk surusumde selenin burnu hafiften yukari kalkik olmasina ragmen pruruzsuz yuzey oldugundan one kaydigimi hissettim ve cok kaygan geldi. Sonra bu duruma alistim tabii ve inanirmisiniz hayatimda bu kadar rahat ettigim sele hatirlamiyorum. 40 kilometreyi ilk defa agrisiz sizisiz tamamladim ve seleden inince binince ayaktayken hicbir uyusma olmadi ilk binisim olmasina ragmen. Gercekten tabiri caizse "Mercedes koltugu" gibi simdiden. Biraz pahaliya almama ragmen fiyatini hakettigini dusunuyorum hem konfor hem estetik iscilik olarak.

Bugunden kareler...

Dosyalar

• IMG_0100.JPG
    IMG_0100.JPG
    115,1 KB · Okunma: 76
  • IMG_0102.JPG
    IMG_0102.JPG
    236,8 KB · Okunma: 78
  • Beğen
Tepkiler: maydingurkan
@azizakgn bende bugün ht300 ü almış bulunuyorum mağazadan evime yarım saatlik sürüşte direk belli etti sele çok rahatsız nerden ne kadara aldınız acaba bende şimdiden araştırmaya başalayayım

Tekrardan hayırlı olsun hocam. Seleyi yatırım amaçlı aldım, aldığım yerde fiyatı 290 liraydı ama internette 260 lira civarına bulunabiliyor.

Bisiklette yaptığım değişikler ilk önce elcikleri sünger elçiklerle değiştirdim. Ayarlanabilir park ayağı taktım. Katlanır pedallar taktım ki benim için ve bisiklet için bir eksiydi bence. Bunların dışında aydınlatma ürünü aldım 2 adet. En son da malum sele...

Bu arada söylemeyi unuttum arkadaşlar. Bisikleti sürerken ya göbekten ya da ruble/zincir bölümünden çok hafiften ses gelmesine rağmen ve bu kadar ucuz bir modele rağmen yine de kalitesiz olduğunu düşünmüyorum çünkü benim diğer MTB bisikletimin konforundan kat kat daha iyi. Yumaşak bir sürtünmesi var ki dün nedense bunu daha iyi anladım. Belki iyi bir göbek ruble ya da zincir takılsa ne olur bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: maydingurkan
Vay be €ya yatırım yapıyorum. 3 5 sene sonra iyi para yapacaksa bende iki üç tane alıp atayım kenara şu bırıkslardan

• Beğen
Tepkiler: Tortiyum
Gidon borusundaki (maşanın devamı olan yer, gidon boğazı diyemem oraya) küçük vida deliğinin ne işe yaradığını çözen var mı? Bazı fotoğraflarda oraya matara kafesi takanlar gördüm ama matara kafesi vidaları biraz büyük kaçar gibi oraya. Bir de, matara kafesni sabitleyebileceğimiz bir yer var mı kadroda? Ben bulamadım da.

Suluk için Decathlon'da tutucu aparatlar var. Delik olmasa da kafesi sabitleyebiliyorsunuz istediğiniz yere. Hatta keşke alsaydım diyorum görmüşken.

Ürün şu

(link)

• Beğen
Tepkiler: Guleryuz
@Guleryuz Hayal meyal hatırlıyorum hocam tekli olması lazım. Eve geçince tekrar bakarım. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Guleryuz
bende önceki gün inceledim güzel hoşuma gitti (vitessiz) öndeki far boşluğuna kendi lambasını mı takıp veriyorlar ?

@DKN Hayır hocam. Eğer indirimde denk gelmezseniz oraya 30 liralık Vioo Clip almanız gerekiyor. Kendi verdikleri farlar sele altı ve gidon için. Yuvarlak saat pilinden biraz büyük piller ile çalışıyorlar ve çakar modları yok.

• Beğen
Tepkiler: DKN
@Guleryuz bilgi için teşekkürler. kendi orjinal vio clibi bu oluyor sanırımhttp://media.decathlon.in/223884/hoptown-320-c1-20quote.jpg

@Guleryuz Hocam dayanamadim is cikisi yol ustunde ugradim aldim bahsettigim aparati. :)

Dosyalar

• IMG_0106.JPG
    IMG_0106.JPG
    111,2 KB · Okunma: 98
  • IMG_0108.JPG
    IMG_0108.JPG
    108,4 KB · Okunma: 92
Geri