Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Tilt 120 Kullanıcıları Kulübü

@avcioglu14 viteside düşünüyorum, arka ruble değişimi artı öne 2'li yada 3'lü aynakol :)

Arka rubleyi bu hafta sonu halledecktim olmadı, Maltepe de iki bisikletçidede bulamadım [emoji58]

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo
@cnmrtpkc
internette benzer bir işlemi 150 lira kadar yapan bir arkadaşın videosu var yokuş performansı için de ciddi bir değişimden bahsetmiyor acaba komple vites sistemini değiştirsek(10-14 artık ne kadar oluyorsa vites) ne kadar etkili olur ve de ne kadarlık masraf çıkar?

Uzun uzun aramalar yapmadan fiyatı, fiyatına gore kalitesi, ömür boyu kadro garantisi de olması sebebiyle çoğunlukla eşimin kullanacağı icin (bagajda sürekli duracak ben de binerim) tilt 120 serisinden aldım. Kızım içinde kask ve benim bisiklete bisiklet koltugu aldım. Ailecek bisikletli olduk[emoji467]‍♂️[emoji467]‍♂️[emoji467]‍♂️[emoji467]‍♂️
95bb17502e27204730e48276d371ff7f.jpg
c50175533c0349237f9f7259f4bea90b.jpg

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lütfen ama lütfen yardımcı olabilecek olan düşüncelerini yazsın.belki komik belki saçma gelecek ama 10 seneden fazladır Katlanır bisiklet araştırması içerisindeyim:kararsızlıklar içinde olmamın neden Hangi Katlanır Bisikleti almam gerekir ve isim yapmış olan(dahon) marka katlanır almazsam pişman mı olurum(alacağım düşük fiyatlı katlanırın kalitesi ) elbette madem pişman olacaksın Dahon al düşünceniz oluşabilir ama uzun yola gitmeyeceğim ,tura katılmayacağım .arabaya koyup etrafta gezinti amaçlı veya markete gitme olarak kullanma amacındayım."tamam ozaman dahon alma herkesin bahsettiği veya son zamanlarda almaya tamamen karar verdiğim(fazla para vermemek adına) tılt 120 al gitsin denilebilir .ama forumlarda veya yorumlarda ürünün bazı aksamlarında sele borusunun eğilmesi gibi kalitesizliğinden bahsedilmiş.eh bu olumsuzluklar içerisinde ne yapmak gerekir ne almak gerikir fikir ,yardımlarınızı bekliyorum.not bulunduğum ilde katlanır bisikletleri inceleme fırsatı bulma imkanım yok. yardımcı olanlara teşekkürler.

@HAPPY öncelikle selamlar

Bu iş biraz bütçe/biraz kullanım amacı/biraz görsellik/birazda hobi'ye bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik gösterir kanımca.Piyasada bir sürü marka model katlanır bisiklet var.
Kendimden örnek vermek gerekir ise tilt 120 almak için gittim tilt500 alarak çıktım.Tilt 500 yerine bianchi-flexi 121 yada 2.el dahonda alabilirdim fakat tercihim tilt 500'den yana oldu.Şimdi onu biraz daha değiştireyim kişiselleştireyim derken bir taraftan da 1985 model göbekten 3 vites dahon ile ilgilenmeye başladım

@cnmrtpkc verdiğiniz cevap ve ilginiz için teşekkürler.katlanırla ilgili değişik arayışlara girmiş olmanız sizin kullanım amacınız ve sıklığına göre değişiklik gösteriyor galiba.biraz bütce derken tamam dahon marka
Dahon Vybe D7 Katlanır Bisiklet alma imkanım olabilir ama kullanım sıklığım olmayacağını göz önünde bulundurarak almanın gerekliliğini ne olmalıdır TİLT 120 alıp kalitesizliğinden problem yaşayabilirim diye vazgeçmek mi gerekir?teşekkürler

@HAPPY merhaba, benim gördüğüm kadarıyla dahonda 7 vitesli. Bence şunu araştır:
-ön tarafa vites eklenebiliyormu (titt500'de bu imkan yok)
-katlanınca el arabası gibi sürlebiliyormu (til500'de evet)
bunlara ve kendi ihtiyacına göre göre karar ver.. Titl500'den daha kaliteli gibi duruyor bisiklet. Sadece katlama mekanizması tilt500'ünkü çok pratik..

@HAPPY Tilt 120 hiç kullanmadım,sele borusu eğiliyormuş ama garantisi var sonuç olarak,bu arada tilt 120 vites sistemi shimano değil.

Şahsen Dahon d7 almazdım,onun yerine 21 vites Bianchi yada Carraro alırdım(tabi bölgenizde yokuşlar var ise)

@avcioglu Tilt 500'e de eklenebiliyor:)

• Beğen
Tepkiler: appendix
@avcioglu teşekkürler sanırım kararsızlıklarıma kararsızlıklar ekleniyor :) marka model almamdaki kararsızlık daha çok (özür dileyerek) "ucuz etin yahnisi olmaz "diyip kaliteli bir marka mı almalı yoksa arabaya katlayıp koyacağım el arabası gibi sürülmesine gerek yok,dağ bayır tırmanma düşüncem yok (üniversiteye gittim düz ayak dolaştım veya pikniğe gittim şöyyyleee bir turladım) düşüncesi içerisinde ne yapmak gerekirlerdelim.

@cnmrtpkc tilt 120 vites sistemi shimano olmaması neyi etkilemiş oluyor ?kalitesi mi iyi olmamış oluyor SHIMANO olması neyi etkilemiş olur?teşekkürler

@HAPPY düzelteyim arka ruble ve aynakol shimano,attırıcılar shimano değildi,tabiki kaliteyi etkiler

@HAPPY size ayrıca şöyle bir tavsiyede bulunayım

bütçe 1000 tl altı ise tilt 120
1000-1500 tl arası ise Tilt500(ömür boyu kadro garantili) yada bianchi/carraro flexi 121 (21 vitesli)
1500 tl üzeri ise kesinlikle dahon

@cnmrtpkc daha düne kadar kron marka katlanmayan bir bisikletim vardı ama katlanır dünyasını ilk üye olduğum yorumda belirttiğim gibi 10 yıldan fazladır biliyorum.kron bisikleti de alırken ilk hevesle sürdüm ama bu 1/2 hafta oldu sonra merdiven boşluğunda yerini aldı ve geçen hafta arkadaşa katlanır alma iştahım arttığından sattım ve araştırmalara tekrardan başladım ve kararsızlıklara :) bütçe olarak 1500 tl üstü bir dahon almaya imkanım var şükür(memurum) ama başına gelen kron bisiklet gibi olacaksa .....ne anlamı var ... mı demeliyim yoksa alayım tilt 120 mi demeliyim (ama kalite farkından dolayı pişmanlıklar olurmular içindeyim tabi)

Önceki mesajlara çok bakmadım ama boy kilo nedir @HAPPY ?

Eğer 85 kg den fazla ve boyunuz 1.80 den yüksekse Tilt 120 size gelmez. Baştan söyliyeyim.

Neredeyse 1 aydır Tilt 120 kullanıyorum. Sabah işe servisle geliyorum bisikleti de katlayarak koyuyorum. akşam bisikletle dönüyorum. Bu zamana kadar yaklaşık 100 km yol yaptım bu şekilde.

Katlama mekanizması iyi ancak iki tekerin kilit olayı kötü, arada bi lastik var, vidasına geçiriyorsun ama durmuyor sürekli açılıyor.
Bisiklete binerken özellikle taşlı yollarda vs bisikletten gıcırtı şeklinde ses geliyor. Biraz rahatsız edici.
Selesi rahatsız edici, kuyruk sokumu acıyor. Bisikletten sonra normal koltuğa geçtiğinizde de biraz zorluyor.

Bunların haricinde başka bir sıkıntı görmedim. Ben kendime ve eşime aldım. eşim çok fazla binme fırsatı bulamadı.

İki tane aldığım için mecbur en ucuz olanını seçtim. Tabi gönül isterdi Dahon falan ama maalesef.

İşin özü bu iş biraz konfor birazda bütçeye bakar. Bana kalırsa çok fazla para vermeye gerek yok.. Fazla kullanmayacaksanız orta bütçe de bir model bakın derim.

@bsalih teşekkürler evet kılo sınırındayım galiba 85 ve üstündünü görmedim şimdiye kadar 82/83 - boy 175 evet herne kadar bir dahona bütcem yetse de fazla kullanmayacağımdan-kullanamayacağımdan dolayı tilt 120 almaktan yanayım evet selesin hakkında yormla hep o şekilde mecbur onda bir değişiklik yapmak gerekecek.fazla aç kapa yapılmamasına rağmen katlama aksamında problem yaşama endişesi içerisindeyim zira bulunduğum yerde decatlon olmamasından dolayı garanti kapsamı dahi olsa mağazanın olmaması o açıdan sıkıntı olacaktır.yarın arabanın bakıma var bugun en son kararı verip TİLT 120 siparişi verme vaktidir :)

@HAPPY Dahon sağlamlık konusunda sanıyorum hepsinden 1 tık önde sanırım,Ekte ilgilendiğim 1985 dahon var

Tilt500'den de gayet memnunum ama/yokuşlar hariç :)

@HAPPY bu arada tilt 500'de boy 1,78 kilo 93 no sıkıntı :)

Dosyalar

• 20180507_210716_HDR.jpg
    20180507_210716_HDR.jpg
    80,7 KB · Okunma: 31
@cnmrtpkc sizin katlanırlan aranızdaki ilişki biraz hastalık boyutunda galiba:) benim gibi başlangıç kararsızlıklarını çoktaaan aşmışsınız

@HAPPY genel olarak bir şey satın alırken tasarım-işlevsellik ve kullanım kolaylığına bakarım,bü yüzden katlanır seçtim zaten,dahonları daha önceden hiç test etmedim,klasik olan ise aslına bakarsan şansa karşıma çıktı

bu arada tilt 500 için 90-110 kg taşıma yapabilir dendi.linkteki videoki arkadaş tahminimce 110+'dır
:)

• Beğen
Tepkiler: avcioglu
@cnmrtpkc thank you :)

upload_2018-5-8_16-45-19.png

@HAPPY yine ben kararsız(nici boyle değiştereceğim galiba )bir forumda böyle bir yorum yapılmış 1-gerçekten katlama kısmı çok basit mi ,2- mosso marka bisikletle fazla bir fark yok - hemde shımano vites - mosso alınır mı (link)

@HAPPY Katlama mekanizmasında bir sıkıntı yok. Sadece iki tekerin kilitlenmesi sıkıntılı. Bu arada DH de ki yorumlara çok takılma. Geneli ergen ve bilip bilmeden her şeyi eleştirmeye bayılırlar.

Bence siz Tilt 120 almayın. Alacaksanız Tilt500 al. Tilt120 sizi tatmin etmeyecektir. Çünkü anladığım kadarıyla biraz takıntılık var sizde. Bu da malzemeyi kullanırken en ufak sıkıntıda moralinizi bozacak ve al işte keşke diğer markayı alsaydım diyeceksiniz. :D

Geri