Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

b'Twin triban 100

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi
Flat bar modeli benimde ilgimi çekiyor. Aklıma takılan olay herkes gibi tekli aynakol. Rockrider 520 ile 3. vites ile çıkmaya başladığım yokuşları bunda 1. vites ile çıkabilir miyim? Pek fazla hız aramadığım için bu bisikletin tur ile yol arasında kalmış olması bana pek sorun olmayacak ama rr 520 ile 40km mesafe yaptığımda güzel yoruyordu. Bununla da aynı derecede yorulur muyum?

Scudo
(link)
Bugün ilk kez deneyimledim
Ne çok kolay ne de öyle bam bam bam bir sürüş oldu orta eforla gittim diyebilirim.(Bisiklette kondisyonum çok çok az)
Bundan önce mosso legarda 1621 şehir bisikleti kullanıyordum . Ona kıyasla epey hızlı geldi.
Megarange dişlisi yani 1. vitesle 2. vites arasında epey fark var .Yokuşlarda kadansı çok fazla düşürmeden çıkabildim ama rota üzerinde çok fazla eğim yoktu max %5-6 falandır .
Konforlu bir bisiklet vites geçişleri güzel , taytla birlikte sele çok rahatsız etmedi.
Frenler 'eh işte'.
Daha önce hiç yol bisikleti kullanmamıştım , gerçi triban 100 e de pek yol bisikleti denemez herhalde.
Neredeyse 12 kg ağırlığı var ,lastikleri ,kadro yapısı vs . Ama yine de yol bisikleti olarak geçiyor kağıt üstünde ,
demem o ki ; bütçem fazla yok , 2. ele de bulaşmak istemiyorum. Yol bisikletine yakın bir şey arıyorum ,
çilek yiyeyim ama muz tadı gelsin istiyorsanız alın gitsin.

@yankiaslan
şimdi abi alabilir miyim başlangıç icin öğrenciyim bide Sehir ici ne dersin?

@yankiaslan
şimdi abi alabilir miyim başlangıç icin öğrenciyim bide Sehir ici ne dersin?

@resulosman2301 Başlangıç için ben aldım. Dik yokuşlarda beni zorladı. Kendimi her ne kadar geliştirsem de, vites oranları dik ve uzun yokuşları çıkmaya uygun değil. Daha sonra satıp 50/34 12/28 oranlı bir yol bisikletine geçtim çok rahatladım. Şehir içi kullanım amacıyla alınacaksa çok pratik ve rahat bir bisiklet.

güzel bisiklet biraz daha hafif olsa tavsiye edilir

Peki ya Aynakol değiştirilse
50T veya 52T
Rubleye ve zincire etki edermi?
Değiştirmek gerekirmi ?

@Genco.
Genco aktif fotoğraf atabilir misin?

• Beğen
Tepkiler: BarkinD
Bahsettiğim aynakol için herhangi bir değişikliğe gerek olmadı. Tam olarak neyin fotosunu istiyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: BarkinD
@Genco.
bisikletinde değişiklik ne yaptın o nun fotosundan bahsetmiştim. :)

bende mart ayı içinde almayı düşünüyorum tiban 100'Ü sizce bu fiyata değer mi tekerleğin şeklini ve genişliğini sevdim ilk yol bisikletine geçişim olcak mtb bisikletle düz yolda en fazla 60km/h çıkabildim bunda kaç yparım birde mart ayında zam gelirmi belki martın sonuna doğru alacğım zamlanırsa yazın mı zamnlanır ilk bahardada zamlanma şansı var mı 1700tl hazır almaya gitmeyi bekliyorum ama değiceğini düşünyorum fakat kullanıpta memnum olmayan varsa nedeni yazabilir mi

@Ecmel55
Asla değmez!!! O fiyata ikinci el adam gibi bir bisiklet alınır en azından sora setli bir bisiklet alırsınız! Yine bir diğer alternatif triban 500 olur ikinci elden çekinmeyin...

bulunduğum bölge çok yol bisikletine uygun değil genellikle triban 100 gibi cycross bisikletlere uygun ve nedense 2 yıldır triban 100e içim çok ısınık ilk defe yol bisikletine geçceğim için olabilir ama ikinci el ürün istemiyorum bi tek sevmediğim yani vites sisteminin çok kötü yerde oluşu sahşen frenlerle birleşik olsa çok iyi olurmuş ama yinede amacım o kadar hız yapmak değil günlük 20-30 km yol yapıp eve gitmek zevk için ve ulaşım için kullanmak istiyorum bisikleti zam gelceğinden korkuyorum zam gelme olsalığı var mıdır mart ayında mart sonua doğru yada 2. 3. haftasında almış olaağım eğer fikrim değişmesse

@Ecmel55
İyide triban 100 cyclocross değil ki..! Sadece kadro biraz daha konfora yönelik onuda ağırlığı ortadan kaldırıyor zaten. Heves ettiyseniz bizim tavsiyelerimiz boş nasılsa gidip alacaksınız ancak 3-5 ay sonra memnun kalmayıp satmak isteyeceksiniz...

tekerleğinden dolayı ben cyclocross dediye fikrimi sundum ama evet hevesim var yaklaşık 3 yıldır bu bisikleti düşünüyorum 7 yıl mtb kullandım bu tür bisiklete geçmek istiyorum amacım yol bisikleti değil şehir içinde parkede bazende asfaltda hızlı giden beni daha az yorcak bsiiklet
ve bana göre size göre hangi bisiklettir bilmem ama triban 100 eğer triban 100 benzer öneriniziz varsa söylerseniz sevinirim

eğer bisikletten vazgeçcek olsaydım 7 yıl aynı mtbyi sürmezdim hemde ortadan amortisör yani çift amortisör bisikelt kullanmazdım bisikleti çok seviyorum en az günde 1 saat sürüyorum hergün triban 100 çok hoşuma gidiyor belkide ilk defa yol bisikleti tarzı bi bisiklete geçceğim içindirdir ama bence o kadar kötü bir bisiklet değil vites sistemi saçma olmuş evet ona katılıyorum fakat benim amacım o kadar fazla aslfatta sürmek değil günde 20-30km yapıyorsam en fazla 3-5 km asfaltta geir kalanı parke yollda yada kaldırım yolu gibi olan yerlerde

ne demeye çalıştığınızı tam anlamadım

birde triban 100 (link) bu pompa ile havasını şişirebilir miyim

Rahatlıkla sisirebilirsiniz. Bisiklette kalın lastik konforu artırır bu bisiklet sizi üzmez ancak ikinci el almanız daha doğru olur çünkü kullanmadan satan birçok kişi var

herkes aynısını diyor fakat benim içim 2.eli istemiyor bir başkası hiç kullanmasa bile sonuçta kendisine almış bir eşyayı başkasına satıyor ve bu bir bisikletse çok dikkat edilmesi gerekir adamın 1 kere bile düşmüş olması ilerde prbolemlere sebeb olabilir siz hangi bsiikleti kullanıyorusnuz acaba b'twin yazmışsınızda triban 100 mü yoksa 500 falan mı

@Ecmel55 Ben de bisiklet sürmeye triban 100 ile başladım. 1500 km kadar sürdüm. Vites sistemi kötü değil aslında pratik; ancak eğimli yollarda kullanmaya uygun değil. Lastikleri çok sık patlıyor. Adeta diken mıknatısı. Kaç defa patladığını unuttum. Şu an 23 mm lastikli yol bisikleti kullanıyorum 3000 km'dir sadece iki kere patladı. Arka tekerlek mandallı olmadığı için lastik patlamalarına karşı 13-14 anahtarı yanınızdan eksik etmeyin. Mtb den geçecekseniz eğimli yollar hariç sizi tatmin eder. Ama bu bisikleti, gidonu dropbar'lı olduğu için yol bisikleti niyetiyle almayın, beklentinizi karşılamaz.

@yankiaslan lastik o kadar çok patlıyor mu gerçekten mesala ben günde 30km falan sürüyorum genellikle kaç kez patlar günde veya haftada birde galiba dechatlonda 700x32 lastik yok galiba varsada ben göremedim varsa söylerseniz sevinirim birde dechatlonda yoksa nerden temin edebilirim veya siz nerden temin ediyordunuz ? cevabınız için teşşekür ederim amacım parke yolda hızlı giden bir bisiklet sürmek genellikle hatta %90 parke yolda ve şehir içinde kullanıyorum bazende asfalta çıkıyorum bi 4-5km asfaltta sürüyorum bence benim b eklentimi karşılar gibime geliyor

Geri