Bu özelliklerde eldiven bilen var mı?

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Hem bisiklete binerken kullanabileceğim, hem de spor salonunda ağırlık kaldırırken kullanabileceğim, fiyatı 20 ytl'yi aşmayacak eldiven var mıdır?

Bu ek gelenekleşmiş olarak ayrı yazılır ve kendisinden önceki kelimenin son ünlüsüne bağlı olarak ünlü uyumla*rına uyar: Kaldı mı? Sen de mi geldin? Olur mu? İnsanlık öldü mü?
Soru ekinden sonra gelen ekler, bu eke bitişik olarak yazılır: Verecek misin? Okuyor muyuz? Çocuk muyum? Gelecek miydi? Güler misin, ağlar mısın?
Bu ek sorudan başka görevlerde kullanıldığında da ayrı yazılır: Güzel mi güzel! Yağmur yağdı mı dışarı çıkamayız.
UYARI: Vazgeçmek birleşik fiili, mi soru ekiyle birlikte kullanıldığında iki ayrı biçimde yazılabilir: Vaz mı geçtin? Vazgeçtin mi?
in internet sitesinden aynen aldım, aşağı koydum.

Scudo

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Aynı koşullarda kullandığım bir eldiven var. Hem de 5 YTL'ye aldım. Spor salonunda bar tutmaktan dolayı oluşan ağrıları büyük oranda azalttı. Bisiklet sürerken de oldukça rahat. Ben Silivri Maxi alışveriş merkezinden almıştım. Bir markası yok. Nasıl tarif etsem, bilemiyorum. En iyisi resim eklemek.

http://img357.imageshack.us/img357/6662/photo0030jg4.jpg

http://img357.imageshack.us/img357/1440/photo0031xa8.jpg

[Fotoğrafların netlik problemi ve görüntü kalitesi için kusura bakmayın. Aceleyle telefon ile çektim.]

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Ben de işte böyle birşey arıyorum Sercan.Hem ellerimi terletmesin, hem de korusun.Ama bisiklet eldiveni, ağırlık kaldırmaya ne kadar dayanır acaba?Yine de şimdilik gidip herhangibir bisiklet eldiveni alayım en iyisi, çünkü ellerim çok kötü oldu.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Nike mağazasındaki eldivenlere bir göz atın derim sizlere işinizi görür sanırım ama fiyatı 30lira falan!

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Tek eldiveni iki farkli alanda kullanmanizi pek tavsiye etmem. Agirlik calisirken kullanmaniz gereken eldivenin onceligi avuc kisminda ekstra koruma saglayarak agirlik kaldirirken avcunuzu maksimum korumak olacaktir.

Genelde agirlik icin kullanilan eldivenler elin ust kismini korumak gibi bir gorev ustlenmezler. Bu da ayni eldiveni bisiklette kullandiginizda bir dezavantaj saglar.

Ayrica bu ekstra avuc korumali eldiven ile bisiklet elcigini tuttugunuz taktirde ister istemez eliniz elciken kayacaktir. Hele hele elciginiz sungerse iyice dezavantaj olur. Tecrubeyle sabittir :)

Kisacasi her dal icin ayri ayri amacina uygun eldiven kullanmanizi tavsiye ederim :)

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Tuğberk, Serkan'ın gösterdiği gibi bir eldiven bana yeter, iki eldiven düşünmüyorum, önerin için sağol.

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Bende nike var ağırlık kaldırırken kullanıyorum ve bisiklet için parmakları kısa kalıyor. Bir de ağırlık kaldırmak için olan eldivenlerin bilek kısımlarında destekleri var , bu destek bileğinizi sıkıca kavrıyor bu da uzun süreli kullanımda rahatsız edebilir.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Nike'ın eldivenlerinden memnun musun Andaç? Ben de almayı düşünüyorum salonda çalışırken kullanmak üzere. Bunlar çok uzun süreli çalışmalarda -bazen- rahatsız edebiliyor. Bisiklet için fotoğraftakileri kullanmaya devam edeceğim.

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Salon da memnunum. Oldukça dayanıklı ve iyi de hava alıyor , terletmiyor. Ama çok ağır çalışmıyorsan nike al. Çok ağır çalışacaksan bilek kısmı daha destekli bir model al derim. Bence 40 50 kg gibi ağırlıklara çıkmıyorsan nikelar iyi. Bu ağırlıklara çıktığında bilegi iyice destekli bir eldiven kullanmazsan bileklerin baya ağrır.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
40-50 kg. Ama hangi tutuş pozisyonunda? Mesela bench press yaparken çıkıyorum bu ağırlığın üzerine. Sanırım demek istediğin ''(biceps, dumbbell, barbell) curl yaparken bu ağırlığın üzerine çıkıyorsan alma''. Doğru anlamış mıyım?

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
benim eldiven aslında salonlarda gym için olanlardanmıs aldıktan sonra farkettim ama bisiklete de baya uyum saglıyo ama usttede solendiği gibi bisiklete binince ust kısımları pek koruma saglamıyo ama yinede kullanılabilir

linki (link)

resmi:

http://img517.imageshack.us/img517/1262/eldivenkr3.jpg

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
@Sercan

Bench press pozisyonunda bile (ki o ağırlıklara en kolay çıkılabilen pozisyon odur) bileklerin ağrıyabilir. Sen bence nike yerine bilek kısmı destekli bir eldiven al. Geçen yaz çok zorladığımda benim bileklerim bazen ağrı yapıyordu.
Kadıköy çarşısında alt katta bu tür eşyaların satıldığı bir mağaza var ama sana uzak kalır herhalde.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Barı ellerinde hisset, bence mecburi değil eldiven.

Bisiklet için sedonanın gel'li eldiveni var, fiyatı da uygun.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Anladım Andaç, sağol. Gerçi uzun zamandır eldivensiz çalışıyorum. Bu belki bilek gücüyle de alakalı birşey. Bir dönem çok fazla bilek çalışması yapmıştım, bilek güreşleri için :)

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@Sercan
Sercan
mevcutdurumun için belli bir problem çıkarcağını sanmıyorum ancak bu sporda belli bi seviyeye geldiğin takdirde ki 80-100 kilo sınırı olarak söyleyebilirim bunu bench press ve türevleri pozisyonda bileklerine normalde binen yükten fazlası biner hatta bileklerin için en tehlikeli pozisyon budur bileğin 90 derecenin üstünde geriye kırılma isteği gösterir..ve kalıcı hasar bırakır kendim çektiğiminden bir örnek vermek gerekirse uzman bir hekimin bana 1.5 yıl önce koyduğu tespit bileklerde 'ganglion' oluşumu gibi bişi dedi yanlış hatırlama ihtimalim oldukça yüksek.. destekli eldiven kullanman bu noktada zorunlu hale gelir hatta zorunluluktur ben ektra bileklikte kullanıyorum.. Son olarak Bench Press dambell Curl gibi hareketlerde bileklerini sakatlıycak pozisyonlara girmen hareketi doğru yapman takdirde oldukça zordur.. Eldivenin pozitif bir faydasıda çekiş hareklerinin tümünde avuç içlerinin kalın nasır katmanıyla kaplanmasını engeller.. kısa vadede su toplamasını önler..

bisiklet içinde farklı eldiven kullanılmasını öneririm;) herkese bol sporlu bol pedallı günler dilerim..

nadir

Aktif Üye
Tepki
54
@KÂMİL

Türkçe kurallarını yazmana sonuna kadar katılıyorum. Yok sevimli olmak için diyen, yok bu internet dili diyen ve kelimeleri çarpıtanlar çok çoğaldı. Türkçe'mize sahip çıkalım.
Teşekkürler...

ceyhunozcelik

Aktif Üye
Tepki
184
Nike Profit.Her iki sporlada yakından ilgilendiğim için eldiven sorunu yaşamıştım.Taa ki Nike mağazasına girene kadar.Şiddetle tavsiye ederim indirimdeyken 25 ytl ye aldım.Sezon fiyatı 45 ytl idi....