Bugüne kadar iç lastiğe kaç tane yama yaptınız?

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.165
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Hiç ihtiyaç olmadı çok şükür :harika::harika:

Scudo

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Allah'a şükürler olsun siftah yapmadım daha :D

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.909
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ön lastikte 9 yamaya kadar ciktim sonra sibop kesti :p
Su an arka dış lastigim icten caktigim yama ile yarım santimlik yarigina ragmen yaklasik 2000 km. dir gidiyor...

Maliyet hesabi yapanlara ekonomik tavsiye:
Begendiginiz bir cift dış lastik (zırhlı olmasa da olur maliyet avantaji icin)
1 cift ic lastik decathlondan 15 TL
Coklu yama seti ve yapistirici 5-10 TL (minimum 20 yama)
Pompa 15 TL den baslayan fiyatlarla
3 lu Lastik levyesi 10-15 TL
1 cift lastik zırhı (serit seklinde olan ve iç-dış lastik degisse de defalarca kullanilabilen) 40-50 TL

Bir kere bu masrafı yapin, cooook uzun sure baska masraf cikmaz ;)

Tepki
9
İsim
Emir Özkaya
Bisiklet
Salcano
ön lastiğimin markası cst. Bisikletin orjinal iç lastiği. 6-7 yıldır üzerinde. 13 tane yama vardı. 2 tane de bugün yaptık. Sonra hava vururkenki bir hatadan dolayı lastik içeride balon gibi patladı parça parça oldu. İyi dayanmıştı oysa:harika::harika:

Birde arkadaşlar lastik çok önemli bugün 45 ile giderken ön lastiğim patladı. dış lastiğin temas yüzeyi geniş olduğundan ve patlayınca lastiğin neredeyse tamamı yola değdiği için düşmedim. Kontrolü zor da olsa elime aldım. Yani kesinlikle yabana atılacak bir konu değil lastik.

B

BF Okuru

Misafir
Merhaba arkadaşlar
Bugün ormanda patika yolda giderken farketmeden kıymıklı ve kurumuş diken dolu bir alana girmişim.Durduğumda tekerin üzerindeki kıymıkları farkettim. Patlamasın diye çekmedim.Ön teker 2 km gitmeden hava kaçırdı, arka teker eve kadar dayandı.Ön tekerde 7 8 tane kıymık iç lastiğe girmiştir diye düşünüyorum.Arka tekerde de 3 4 tanesi. Konuda okuduğum kadarıyla çok fazla yama yapılıp kullanılan lastikler oluyor ama tek seferde 8 yama yapmak mantıklı mı? Yoksa iç lastikler çöp mü oldu? En azından arka iç lastiği kurtarabilirim gibi düşünüyorum.

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
bugüne kadarı bilmem ama bir iç lastiğe maksimum 20 yapmıştım.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.984
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar
Bugün ormanda patika yolda giderken farketmeden kıymıklı ve kurumuş diken dolu bir alana girmişim.Durduğumda tekerin üzerindeki kıymıkları farkettim. Patlamasın diye çekmedim.Ön teker 2 km gitmeden hava kaçırdı, arka teker eve kadar dayandı.Ön tekerde 7 8 tane kıymık iç lastiğe girmiştir diye düşünüyorum.Arka tekerde de 3 4 tanesi. Konuda okuduğum kadarıyla çok fazla yama yapılıp kullanılan lastikler oluyor ama tek seferde 8 yama yapmak mantıklı mı? Yoksa iç lastikler çöp mü oldu? En azından arka iç lastiği kurtarabilirim gibi düşünüyorum.
Benim bisiklette artık iç lastik yok. Sadece yama var. Gerisini sen düşün.