Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bugüne kadar kaç kilometre bisiklet sürdünüz?

Scudo
benim için cevaplaması zor bir soru bu,yaşım 40 yanılmıyorsam 7 yaşımdan beri bisiklete binerim ve belki 15 belki 20 tane bisiklet değiştirdim onuda hatırlamam imkansız.cevap veriyorum;pas...:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin
6 aydır biniyorum. 700 km oldu.

2018 yıl içinde 94 günde 355 saat 4.789 km. 37.306 metre tırmanmışım. Nisan 2015 yılından bu güne 522 günde 22.818 km. Pedal çevirmişim. Bu sürede en uzun gün 155 km. Olmuş. Kayıtlar STRAVA dan Screenshot_20181229-130717~3.png

Şubat 2017'de bisiklete başladım. Bisiklete başladığımda Cateye'nin km saatini taktım, Haziran 2018'e kadar kullandım, GPS'li cihaza geçtiğimde 12.300 km'de idi. O zamana kadar bir kaç etkinlik dışında Strava açmamıştım. Hazirandan beri Strava ile entegre kayıt tutuyorum. Her gün 8 km işe gidiş geliş hariç tüm turlarımı kaydediyorum. Şu an Strava 6.160 km. 24 saatte 400 km maraton denemem en uzun sürüsüm. 1077 m en yüksek tırmanışım. İns bu sene Uludağ yapıp en yüksek tırmanışı, 24 saatte Eskişehir Alanya yapıp en uzun sürüşü artıracağım.

herkesi bisiklet üzerinde yaptığı km'den dolayı tebrik edip alkışlıyorum

Ben turdayken son gün 117 km yapmıştım yola 9 km lik %10 tırmanışlabaşlamıştım ve nerdeyse o gün yolun yarısını hep tırmandım.

9 ay 6 gün, 2049 km, kaç km yol yaptığınızı bilmek bisiklet sporunda motivasyonu artırır, sayaç olarak sigma veya giant axact 6 tavsiye ederim

eylül 2019 da başladım 2850 km oldu. lastik yüzünden 4 gündür binemiyorum, yoksa 3000 i geçmiştik 😐. bu işi yıllardır yapan ve 10 binlerce km sürmüş insanlara çok saygı ve muhabbet duyuyorum..bisiklet, bedenen ve ruhen sınırları zorlamak...👍...eminim ilk icat edenle bizim duygularımız neredeyse aynı..

Km. saatini aldıktan sonra 41000 oldu 4 sene.

Dünyanın çevresi 40.000 k.m. civarı ise kaç kere dünya turu yaptığımı söylersem seyyah/turculara haksızlık etmiş olurum...
Aslına bakılırsa istatistik bilgileri öne çıkaran "en ..kadar , toplam , en yüksek , en fazla gibi" skor odaklı söylemler, okuyanlarda ya hayranlık ya da kıskançlık yaratacağı için pek önemsememek gerektiği kanısındayım.
Her kayıt kişiseldir, madem amatörüz ( pahalı bisiklet ve ekipman alıp kendini Sagan sananlara da bıyık altından gülerek ) kendi sürdürülebilir , disiplinli , keyif ve mutlulukla yaptığımız bu sporu ömür boyu yapabilmek benim temel felsefemdir...
Bir önceki yıldan daha fazla, daha tırmanışlı yolu , en yüksek wattı, ortalama kadansı, yeni rotaları, farklı grup sürüşleri, fondo ya da festivalleri takip eden v.b. konulara duyarlı/titiz arkadaşları takdir edip destekliyorum elbette. Bunu ego böbürlenmesine dönüştürmeden, mütevazi ve olgun biçimde yapabiliyorlarsa ne ala...
Amatörlük naif, alçakgönüllü, birleştirici, gelişime açık olduğu sürece zaten yaşamımıza olumlu olarak yansımakta...

Şu son 2 yıldır rahat 6-7.000 km yaptım ... :harika:

Ben her gün 4-5 kere köye gittiğim için rahat bi 100 km olmuştur

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn
Yaklaşık on yıldır kullanıyorum, toplamda yirmi bin km civarı oldu. en uzun binişim 230 km civarı..42 yaşındayım, kışları sürekli dağlarda tur kayağı yapıyorum, bisiklet beni hem mental hem fiziki manada daha güçlü kılıyor. Bu nedenle çok yağışlı havalar dışında sürekli bisiklet kullanmaya devam ediyorum.

Geri