Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

BUNNY HOP yardımmm :)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
469
slmlar bugun bu hareket uzerınde bayaa ugrastım ama ters gıden bıseyler vardı:)
bısıkletım bianchi orion. ben de bıraz agırımdır ama genede en ufak bı ılerleme bıle olmadı.
zıplayayım derken agırlıgım arka tekere bınıyor ve hıc bı kalkıs olmuyor.(oldugum yerde on tekerı kaldırmaya calısıyormusum gıbı bısey oluyor) bu arka tekerı nsl kaldıracagım
top. agırlıgın fazla oldugunu bılıyorum ama teknıgı duzelterek bunu basaracagıma ınanıyorum tabı sızlerın yardımıyla :)

bana ne onerırsınız

Scudo
benim vereciğim fazla bir bilgi yok ama arama butonuna bunny-hop yazarsan yeterli bilgiye uluşarsın iyi akşamlar.

eklemeyı unuttum bu arada forumda arastırma yaptım hatta hala yapıyorum.
forumdakıler genelde daha iyi nsl yaparım seklınde bende ise hıc bı bılgı yok bu konu da:eek:

@Alican

bunu görmemmişsin galiba sitede yapılan en iyi bunny hop açıklaması
Alican arkadaşımıza teşekkürler bu açıklaması için :)

Paylaşımlar için sağol alican arkadaş bunny hop yapmamış resmen kanat takmış uçmuş :) Tebrikler...

tesekkurler arkadaslar
bu oturma grubu hıç yabancı gelmedı ama sanırım gozumden kactı :) bırde youtube dan bakmak aklıma gelmedı dogrusu:)

mehaba arkadaşlar,walla 2 gün önce youtube dan ve bisikletforum dan bunny hop açıklamalarını ve videolarını kafama yükledim (neo'nun kung-fu biliyorum repliği gibi oldu :p ) ve o gün ilk bunny-hop umu yaptım,çok mutlu oldum.şimdi bir sorum var: bunny-hop yüksekliği nelere bağlıdır? yani şu anda 2.el modelini bilmediğim bir bisana(mtb) biniyorum(benim deil kiraladım),çok ağır olduğu için 10-15cm den fazla kaldıramadığımı(arka tekeri) düşünüyorum,ne kadar doğru bir düşünce acaba? tabi ki pratik yapmak temel bir gereklilik.

Gayret edip yapmış olman büyük bi başarı tabiki.Ama yeni başlamayı düşünüyorsan 14" civarı hafif yani alüminyum alaşımlı bir kadro tercih edersen kendini çok daha fazla geliştirebilirsin ve daha az zorlanırsın.(hem hayatında tehlikede olmaz:D)

ben 20 kg bianchiyle yapyorum .demek ağırlık fazla önemli değilmiş bir yere kadar tabii.bu arada yükseklik nelere bağlıdır demişsin;
zannımca bisikleti ne kadar yukarı çekip gidonu ileri ittirdiğin mesameye bağlı çok fazla çekip gidonu ne kadar itersen o kadar yükselirsin gibime geliyo en azından bende öyle oluyor ve zıplarken çok az ayağını pedallardan çekmeye çalış daha iyi yükseleceğini göreceksin...

saolun king ve gürkan,daha hafif bir bisikletle de denemek lazım tabi,ve evet gidonu az çekiyorum galiba,muhtemelen hamladım,neyse, çalışmak lazım çalışmak lazım çalışmak lazım :))

ya arkadaşlar böyle öğretmekle olcak iş değil bn ilk bu hareketi bi abimden görmüştüm yapmak bnim için imkansızdı o zmn hareketi beynimle yapmaya çalıştığım için olmuyordu ama çok pratik yaptıktan sora hareket oturdu sende yuotube fln ordan izle sürekli çalış 1 hfta sonra gel teşekkür et:D

ben hayalimde hep yaparım diodum ama iş pratiğe gelince biras daha zor gibi geldi.tabi bu işi daha önce hiç yapmamış olmamın da etkisi var.bikaç kere denersem kaldırımdan rahatça çıkacağıma inanıyorum:D

@judith

hep kaldırım soylenıyor da kaldırımdan cıkmak ıcın arkanın kalkması gerekmezkı agırlıgı one ver yeter:) :rolleyes:

ben arkayı kaldırmaktan bahsetmiorum,şimdilik ön kalksın yeter benim için.

@judith

bunny hop bundan cok farklı bısey:D
on kaldırmak ıcınse agırlıgı arkaya atıp dusuk vıteste pedal atmak yeterli:)
verılen lınktekı vıdeo yu bır ızleyın derım

hehehe :p judith adım adım bunny-hop a doğru gidecek bence,önce ön tekerlek sonra arka veeeee bunları bunny-hop videolarıyla bütünleyip başaracak, judith i hepimiz güzel bunny-hop lar yaparken göreceğiz ;)

Geri