Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bütçeye göre bisiklet seçmek..

IamJoe

Üye
Tepki
17
Merhaba..ben mtb almak yani aldığım bisikletle hoplamak zıplamak istiyorum..alcağım bisiklet 2.el olabilir..ne önerirsiniz?Bisan batus nasıl acaba?teşekkürler..(Bütçem 250-300 ytl)

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar
Scudo
sizden bana bu bütçeye hoplamak ve zıplamak için bisiklet onermenizi istiyorum..tesekkürler

• Beğen
250-300 ytl bütceyle en fazla hoplama zıplama kadrosu alınır :)

350-400 YTL anca xc kadrolu bisiklet alıp haraket yaparsınız.En uygunu 900$ dan başlıyor X-11 dediğimiz bisiklet.

O fiyata 100-200ytl ekleyerek ikinci el küçük xc kadrolu bi hareket bisikleti bulabilirsin anca.Bu yüzden sürekli ilanları takip et bence.

2.el güzel bi 16" Amoeba Hussar bulabilirsen güzel olur idare edersin..

• Beğen
Adanadan İsmail diye bir arkadaş Hussar jump kadro satıyor. Fiyatı uygun, güzelce de yeşil renge boyatmışlar. Ama senin bahsettiğin bütçenin en az yarısı bu kadro için gider. Bütçene 150-200lira daha ekleyerek, hafifliği ikinci plana atacağın parçalarla, idare eder sağlam bir bisiklet toplayabilirsin.

@koraymalkoc

Koray neden ezdinki x 11 i ondan daha düşük bide mosso dj m2 ve x11 ile aynı kalitede drag climmber midir nedir öle bişey var. tabii bu karşılaştırmalar sadece kadrolar ilgili.üzerindeki donanım önemli tabi.

mesela chase 1 kadro üzerine alex rims dc19,acera mekanik disc,tx aynakol,xcm maşa ile toplarsak x11 kadro üzerine sunrims DT jantlar,shimano saint göbekler,hayes stroker trail hidrolik discler,truviativ howitzer set , RS domain maşa ile toplarsak chase 1 ezik kalır :D

@IamJoe

Noldu sana hani nicolai bisiklet geliyodu Amerikadan?Ki Amerikada satılmıyo o ayrı mevzu... yani yuhh artık insan kendini bu kadar da küçük düşürmez!!!

@tektekerali

Ali ;arkadaş bu konuyu 17 mayısta açmış ;) diğer nicolai konusu ise 25 mayısta açılmış ;)arkadaş 350 ytlye ne alabilirim diye sorarken 1 hafta sonra nicolai getirttiriyo ki bu ayrı konu :D bu mesajdan IamJoe nickli arkadaşı savunduğum anlamı çıkmasın hala geleceğine inanmıyorum ben o bisikletin bu da ayrı konu sen keyfine bak arkadaş takılıyo kafasına göre ;)

ayrıca chase karşılaştırmasıda biraz saçma olmuş slalom m2 vede x11 le hiç bi zaman aynı kategoride olamaz (gerek kalite gerek açı gerek kompenant ne derseniz artık ;) )...

• Beğen
Tepkiler: tektekerali
@hsrv_khy

evet kadro olarak asla aynı katagoride olamazlar fakat işin içine kompenant girdiği zaman bnce iş değişir.x11 tamamen street/DJ için üretilmiş parçalarla toplansa ve chase düşük-orta seviye parçalarla toplansa tabiiki x11 seçerim.ama tabiiki şimdiki x11 kadromun chase olmasını isterdim :D

@tektekerali

valla çok merak ettim chaseyi ne bu bisikleti bu kadar üstün yapan :)açılar,kalite bu kadar fark edermi ?

valla chase ile slalom m2 ve X11 karşılaştırmasına girmiorum bile çünkü kıyas bile götürmez ama şunu sölemeliyim ki gurkankas arkadaş için özellikle; kardeş bi kadronun açıları o kadar önemlidir ki anlatamam sna çok basit bi örnek, önceki kadromla çektiğim bunny max:81cm iken yeni kadromu kullanmaya başladığım ikinci gün bu rakam bianda max:95 e yükseldi:D bide bu şimdilik gerisini sn düşün....;)

Niye fark etmesinki.zaten en başta gelen en önemli şeylerden biride kadronun açısıdır :) chase...;)

Geri