Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Büyük balık peşinde :)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.487
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Antalya Adrasan 5 adalar mevkiinde, Toptaşın açıklarında tuttuğum bu balık tuzlusuda aldığım en iyi balıktı. Tatlı suda büyüklerini de yakaladık fakat deniz bir başka tabi. Link aşağıda iyi seyirler.....

Ayrıca tarttık 10kg idi :)

Scudo
çok güzel olmuş, başarılar dileriz.

batuhan güzel av olmuş.
devamı rastgelsin. amatör balıkçılık benimde önde gelen hobimdir.
müsaden olur ise ben de bir avımdan örnek vereyim

@ÇaNakkaLeRuHu
burası ege alaçatı tarafı :)

@Ercan Cebeci

Teşekkür ederim. Sizlere daha iyisi nasip olur İnşaallah.

@ÇaNakkaLeRuHu

Videomu beğenen herkeze çok teşekkür ederim de hani sizden hiç video gelmiyor. Tek balıkçı benim heralde bi abimiz gönderdi başka gelmedi :)

@atıl

Atıl abicim tam mekanı söylermisin ben biraz deliyimdir bu konuda oraya da gelebilirim yani. Avlak güzele benziyor :)

@ÇaNakkaLeRuHu
batuhan sende iyi bilirsin ki noktası noktasına avlak deşifre etmek pek alışılmış değildir.
bu şu yüzden yapılmaz bu tip avlaklarda balık popülasyonu yerli ve yuvalıdır.
bu tip resiflerde bireyler yerleşik kaldıkça geçit yapan balıklara da bu resiflerde (taşta) kalıp popülasyonu arttırır.
eğer bu avlaklarda sürekli av yapılırsa buradaki balık ya kaçar ya tükenir. dolayısı ile de göç balıklarının da kalma şansını azaltır.

bizlerde av yaptığımız meraları uzun sürelerde dinlendirmeyi tercih ederiz. 6 ay aynı yere gitmediğimiz olur.
kaldıki ticari balıkçılar bu tip yerleri maalesef sonuna kadar bitirme yoluna gidebiliyor.
tüplü gece dalanlar hele onlar hiç balık bırakmamak için elinden geleni yaparlar.

alaçatı açılarında mevsiminde av bulma şansın yüksek. (şu anda sinaritin tam da mevsimidir.)
umarım yanlış anlaşmaya mahal vermemişimdir.
sevgilerimle.

@atıl
Yaklaşımın doğru atıl abi lakin bizde bu işi bilmeyen biri değiliz tabiki oraya gelipte balıklarınızı bitirmeyiz :) İşin şakası tabi. Ama dedikleriniz gerçekten de doğru geleceği düşünmeden hunharca bir yokediş var maalesef. Bunu tabiki ticari amaç güdenler yapıyor. Olta balıkçısı hiçbir zaman bu şekilde düşünmez...

Alışsan denize aslında hiçde gözünde büyüttüğün kadar zor değil. Ama böyle balık kısmet tabi her zaman denk gelmiyor. Sokar avlıyorum çoğu zaman :)

@ozansefer

bende şöyle bir sıkıntı var kardeşim. Denizde normal şartlarda yüzüyorum lakin iş dik bir şekilde ayaklarını ve kollarını oynatarak öyle durmaya yani dinlenme pozisyonuna geçtiğim anda denizin derinlikleri beni çağırıyor batıyorum :) Bunda sanırım psikolojik bir travmanın etkileri var derinliklerden tırstığım halde 3 sefer boğulma tehlikesi geçirdim ve inadına yine girdim :(

Geri