Campagnolo Scirocco C17 mi FSA Vision TriMax 35

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@crashday Hocam ben full carbon Cosmic setten sonra kullanmaya başladım bu seti inanın bana akıcılığı mükemmel pro setler ile boy ölçüşebilecek kalitede.
Yedek parça sıkıntı olacağını sanmıyorum dünya artık o kadar küçüldü ki Türkiyede bulamadığınız bir ürünü yurtdışından bulup almak artık sanıldığından da kolay.
Bu jant setinin tek bir dezavantajı var oda fren yüzeylerinin rengi kullanıldıkça açılacaktır bunu dert etmeyecekseniz düşünmeden alın derim.

Scudo

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
Trimax 35 ile ilgili forum da bir kaç mesajımı görebilirsiniz Standart shimano rs10 dan sonra trimax e geçmiştim.rs10 jantı 10bin kullandım bir kere dahi beni yarı yolda bırakmadı .Akord dahi yaptırmadım.
Trimax 35 ten hem görsellik hem akıcılık olarak oldukça memnunum ki 2.seti alıp yedek te durmasını bile düşünüyordum.
940 km kullandım ve bir gün Tırmanış esnasın da (Ankara -dikmen) arka jant telim kırıldı İş çıkışı sabah Eve yakın olduğum için sorun haline getirmedim ve sırtladım bisikleti eve gittim
Ertesi gün Erdoğanlar bisiklete götürdüm 20 tl karşılığında tel değiştirildi.
bir kaç gün sonra Sabah kendimi iş öncesi Ankara Polatlı Antremanına hazırladım Toplam 160 K Tel değişiminden sonra ilk turum olacaktı...
Sabah evden çıktım 35. Km de Yokuş aşağı giderken arka jant telim yine kırıldı . Çok şükür bana birşey olmadı Antreman zehir oldu gün bitti otobüs otostop vs eve döndüm.Saat (06:40)
İlk fırsatta yine jantı aldım ve Erdoğanlar bisiklete gittim Sağolsun Sahibi lütfü abi ve diğer arkadaşlar bir kaç gün içerisinde değişimini sağlayacaklarını söylediler araya 1 mayıs vs girdi ve 4 gün sonra sıfır arka jantı almaya gittim
Şu an evde dolabın üstün de duruyor Takmadım dahi hevesim kalmadı şu an rs10 ile işe gidip geliyorum
Eğer aynı şekilde olur sa direk para iadesi yada başka ürün isteyeceğim..

Dikkatli kullanıcıyım çukura girmem atlamam zıplamam hor kullanmam .Sonuç olarak elektronik ürün de alsak belirli bir seri de hata olabilir bunun da bana denk geldiğini düşünüyoruz.Erdoğanlar bisiklet tutumundan dolayı Tekrar teşekkür ederim
Gelecek yorumlara göre kilo ve boy belirteyim kilolu değilim
196 cm
85 kg

Alacak arkadaşları yada kullanan arkadaşları bilgilendirmek amaçlı yazdım . Jant açıklamasında da belirtildiği gibi belirli bir kullanım dan sonra fren yüzeyleri siliniyor.

Hepinize kazasız sürüşler dilerim

20180309_151545 (1).jpg 20180309_151551.jpg 20180318_115555-01.jpeg

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
@sargonnas aynen hocam herkes zonyayı öve öve bitiremiyor ama ben de trimax 35 kullanıyorum ve zonda dan daha iyi sırf şekli var diye zondayı tercih edebilirler tabi göz zevkine diyecek bişey yok zonya 1590 trimax 35 ise 1630 gramdır aralarında ağırlık farkı da hissedilmicek kadar az hatta şöyle bi yorum yapabilirim trimax 35 çoğu karbon janttan daha hafif ve kalitelidir sırf türkiye fiyatı 1400 lira diye jant setine bok atıyolar parasına göre kalite biçiyo insanlar içeriğinde ne var ne yok bakmıyorlar ha fiyata göre de kalite biçeceklerse yurt dışındaki fiyatlarını karşılaştırsınlar :D

Hatırlatma yapayım trimax 35 hakkında türkiyeye çok düşük bi fiyata gelmişti bu jantlar, izmir de doruk bisiklet ankara da erdoğanlar bisiklet satış yapıyodu ikisinde de stok kalmadı bu jant setinin avrupada en ucuz fiyatı 350 euro dur kargo ve gümrük bedeli hariç geçmiş olsun. stoklara bidaha gelceğini düşünmüyorum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.581
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz konu dışı soru soracağım ama Cole Rollen Elite bu iki jantın neresindedir acaba.

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
cole rollen kullanan birileri varsa daha iyi yardımcı olabilir ama tahmini olarak vision a çok yakın bi seviyede olduğunu düşünüyorum scirocco dan daha kaliteli olduğu kesin :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
beyler bayanlar ben trimax 35 jant setini değiştirdim ''ihtiyaçtan dolayı malesef'' mavic kysrium + nakit satışı yaptım pişmanım şuanda %15 performans kaybı yaşadım resmen rezillik ya pedal çevirmeyi bıraktığım anda çok büyük ölçüde yavaşlama oluyor ve nekadar pedal çevirirsem çevireyim trimax'in yanından geçmiyor performansı trimax kullanan kişiler varsa sakın değiştirmesin eğer değiştircekse daha üst modelini alsın

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Haydar1912 Senin adına çok üzüldüm hocam, umarım daha iyisini satın alır açığı kapatırsın :)

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
@Vedat_Çakar 1 seneyi bulur artık değiştirmem :D bisikleti de değiştircem marka olarak vision çok kaliteli o markadan başka alcağımı düşünmüyorum metron 40 veya 55 düşünüyorum ilerki dönemler için ama daha çok vakit var tabi yarın ne olcağı belli olmz belki hepten bisikleti bırakırım belli mi olur :D

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Haydar1912 Umarım o son söylediğin olmaz. malzemedir bunlar araç gereçtir neler satılır neler alınır önemli olan sağlıktır, tutkudur sen tutkundan vazgeçme gerisi gelir.

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
243
Bisiklet
Fuji
Trimax 35 kullanıcı olarak söyleyebilirim jant seti on numara akışkan ve sağlam ... Türkiye ye neden ucuz girdi bilemiyorum ama almak isteyen olursa Kuşadası sarıdedeoğlu bisiklette vardı yalnız 1500tl galiba fiyatı ... arkadaşlarında yazdığı gibi fren bölgeleri aşındı başka da bir kusuru yok bana göre o da kusur değil ..

• Beğen
Tepkiler: Vedat_Çakar

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış Özegemen Kesinlikle katılıyorum üretici firma zaten renginin atacağını söylüyor 1500km üzeri oldu kullanalı akıcılığını hiç bir gerileme söz konusu değil freehub sesi ise dahada güzelleşti sanırım içerisindeki yağı artık atmış olduğundan kaynaklı

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
517
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@Haydar1912 Vision Trimax zaten 1500 TL fiyatı erdoğanlar bisiklette o fiyattaydı. Şuan tr de elinde sıfır olan yok alıp kar bile edebilirsiniz yani. Aynı jantın karbon modeli arasında 20 gram fark var yurt dışında ki fiyatı şuan 3500 üzeri. Almak ile çok iyi bir karar vermişim gerçekten zaten performansından yana bir sıkıntı hiç sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: Vedat_Çakar

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1500 km oldu yarın incelemesini yapacağım.

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
1. sayfadaki yorumları okursanız görürsünüz haziranın 3ünde ihtiyaçtan dolayı satmıştım keşke satmasaydım ürün sıfır ise şuan kullandığım kysriumları satışa koydum onlar satılınca alıcam o yüzden sordum @EnesKlf07

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
2000 km sonrası inceleme videosu ilgilenenler için.

İyi seyirler...

Fren yüzeylerinin renklerinin açmasının, kullanılan fren papuçları ve papuçların temizliği ile de ilgisi var ayrıca.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış Özegemen Merhaba,
Eğer Türkiye stoklarında henüz tükenmemiş ise iyi bir jant seti edinmek isteyenlere kesinlikle önerebileceğim bir set fırsatı kaçırmasınlar derim.