Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Canınız bisiklet sürmek istemediğinde bisiklet sürmek için kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?

Ben bisikleti genelde carsi pazar sekli kullaniyorum . Çinli dede şekli yani :D illa isim oluyor hem sagda solda , bu sicaklarda pek bisiklet surulmez aslinda. Ya sabah erken yada aksam serininde cikmak lazim

2018-03-14_21-40-29_HDR.jpg

Scudo
Iltercim, bir dolu bir boş gün yapıyorum.Bazen şehir dışına çıktığımda isteksizlik, yerini özleme bırakıyor.Eğer başka öncelikler çıkarsa da yaşamın akışı, isteksizliğe yer bırakmadan iki tekere yönlendiriyor.Günebakan gibi.;)

güneşin battığı ve doğduğu saatlerde yada gecenin soğuğunda arkadaşlarla bisiklet sürmek her zaman sarıyor yani bu durumlarda süresim olur her zaman

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
keyfi sürmek dışında ulaşım aracı olarak da kullanıyorum. benim için yürümekten daha kolay ve çantayı sırtımda taşıyacağıma bagaja takıyorum veya heybelere yükleniyorum. yani bana sağladığı pratiklik ve kolaylık zaten beni motive ediyor.

bir tek karlı, donlu, buzlu günlerde sürmek istemiyorum. onda da düşme halimde daha da sakatlayacağım bel fıtığım yürümem konusunda motive oluyor.

Bir diğer şey ise eğer aşırı dikkatli sürüyosanız yapmayın risk alın biraz o heyecan sarıyor cidden

kışın arkadaşım ile " yaz gelse de Bisiklet ile tatile gitsek" diye hayalini kurduk, tasarladik. yaz geldi ve o bir işe girip çalışmaya başladı. benim de hayallerim suya düştü. Fakat tatil için yeni ekipmanlar aldım ve tatile çıkmak tutku olmuştu. Şevkim azalsa da tum bu hazırlıklara ayıp olmasın diye yalnız gittim.

kışın arkadaşım ile " yaz gelse de Bisiklet ile tatile gitsek" diye hayalini kurduk, tasarladik. yaz geldi ve o bir işe girip çalışmaya başladı. benim de hayallerim suya düştü. Fakat tatil için yeni ekipmanlar aldım ve tatile çıkmak tutku olmuştu. Şevkim azalsa da tum bu hazırlıklara ayıp olmasın diye yalnız gittim.

@Ilter Elmas genelde edemiyorum isteksiz çıkınca bir şekilde asfaltı öpmek zorun da kalıyorum.Sanırım isteksiz şey muhabbeti gibi....

Trafik yuzunden bazen benimde suresim gelmiyor. "Ya simdi kim 3. Kattan asagi tasiyacak kim embesil cahil soforlerle ugrasacak" diyorum. Sonra verdigim kilolar azalttigim sigara ve lanet olasi onlarca dakika bekledigim dolmus geliyor aklima. Yine de guc bela tasiyorum bisikleti ve ilk pedaldan sonra hersey unutulup gidiyor...

İki saniye bakışmak yetiyor bana, sonra yolda buluyorum kendimi :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@muratokan
ya zaten dolmuşla gidince daha çok terleyip yoruluyorum. Hem tıkış tıkış, hem adamların gazının freninin ayarı yok sağa sola tutunmaktan yorulup pis pis terliyorsunuz....

Evde oturmak mı? Bisiklet sürmek mi? tabiki bisiklet sürmek cevap her zaman ağır basıyor. canım sıkıldıgımda aklıma o an sadece bisiklet sürmek geliyor =)

şimdiye dek hiç öyle bir duygu yaşamadım. zaten bisikleti ancak ulaşım için kullanabiliyorum, diğer aktiviteler için zamanım olsa da yapsam. o yüzden tura çıkanları pis pis kıskanıyorum. :D
bir iki sefer yorgunluktan arkadaşın aracı ile eve gitmişliğim var. her seferinde bin pişman oldum. ya trafikte tıkanıp kaldık, ya firmanın önünde başkasının paydos etmesini arabanın içinde bekledik. bisikletin özgürlüğü gibisi var mı? toplu taşımadan örnekler vermeye gerek bile duymuyorum. :)

@Ilter Elmas Trafikde beni sıkıştıranlar ve seviyesizce camdan bağıranlar tuhaf,tuhaf davrananları aklıma getirip :rolleyes: kendimi motive ediyorum hadi diyorum biraz daha bu zavallıları sinir edeyim deyip bisikletime atlıyor ve yeni muaceralara dalıyorum:komik: ve bunlara bol,bol gülüp el sallıyorum sizi çok seviyorum diyorum,iyiki varsınız diyorum bön,bön sinirden deli olup uzaklaşıncada arkalarından mesut ve mutlu yoluma devam ediyorum.

Geri