Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Cenix Yeni Bisikletim

enes13mes

Üye
Tepki
4
Merhaba ben enes arkadaşlar.Bisiklete yeni başladım ve ilk bisikletimi aldım.Sizlere göstermek istedim.350 tl ye aldım bu arada :p

http://i49.tinypic.com/18n4wk.jpg

http://i50.tinypic.com/351wq5s.jpg

http://i50.tinypic.com/2iqb86a.jpg

http://i48.tinypic.com/jaguv7.jpg

http://i48.tinypic.com/2dqitki.jpg

Sizce iyi mi etmişim almakla? Bu arada ağırlığı 13-14 kg falan.

Scudo
Hayırlı olsun Enes :) Ağırlığı 13-14kg ise gayet güzel bence :) Ayrıca kaskını ihmal etme sakın.. Kazasız sürüşler. :)

hayırlı günlerde kullan..

hayırlı olsun...

Herkeze teşekkürler

arkadaşlar size çok önemli birşey sorcam Azönce bisiklet sürerken oldu bunlar.benim bu bisiklet daha 1 ay olmadı alalı arka jantın akordu bozuldu böyle V frenler janta sürtüyor sizce bu normalmi? fazlada kullandığım yok bisikleti.bide giderken viteslerle oynamama rağmen zincirden ses geliyor ve bazen zincir durduk yere kitleniyor acaba bunlar neden oluyor olabilir? birde yağmurda kullandıktan sonra jantlar yağlanıyor ve frenlerden ses ler geliyor ne yaptıysam temizleyemiom nasıl temizleyebilirim?

Öncelikle hayırlı olsun...Ön yargılı gibi olucak ama bende Cenix Dragon kullandım ve söyliyebileceğim tek şey şu : Markaya göre o sorunlar çok normal emin ol ben daha fazlasını yaşadım hemde 1,5 senede sonra dayanamayıp sattım ve eski bisikletimi yaptım yola onla devam ediyorum.Eğer imkanın varsa en kısa zamanda sat ve daha kaliteli bir bisiklet almanı öneririm.

NOT:Bunları tamamen yaşamış biri olarak söylüyorum.İnanmazsan yaşadığım sorunları tek tek yazabilirim.

Hayırlı olsun güle güle kullanın ,

Keyifli pedallamalar ...

enes kardeş öncelikle hayırlı olsun. bahsettiğin soruna gelince bunun markayla alakası yoktur. bunun olmasının sebebi malesef bu tür başlangıç bisikletlerinde ekonomik fiyat olmasına rağmen donanımın uyumuna önem verilmio ve gerekli testten bisiklet geçmio bir nevi marketlerde satılan bisikletler gibi... amaç bisiklet yapmak değilde bisiklete benzetmek olunca bu sorunlar oluo sana tavsiyem biraz masraf olacaktır ama şu şekilde masraf yapmaktansa 8li sisteme geçiş yapman forumda bi çok arkadaş satıo ve ekonomik birde jant alıp(ço cüzi tutarlara forumda bulabilirsin bulamazsan yardımcı olurum) kadronun donanımı iyileştirmen daha doğrusu donanımının bi adı olması.(acera alivio gibi)yoksa 8li sistemin altı 7li ve altılı sistemlerdeçok sorunlar yaşayabilirsin ama bir acera başlangış için seni uzun zaman idare edecektir ve kullanım keyfinde artacaktır. malesef bisiklet için ilk adım ekonomiden geçince doğru tercihler alınamıyor çünkü marketlerde satılan tipi bisikletler gerçekten insan sağlığı için tehdit aslında çünkü belirgin bir markanın ürünleri olmadığı için gerekli testlerden geçmio ve dikkat edersen bu tip bisikletler 3 ay 4 ay gibi kısa bir süre içinde sanki yıllardır kullanılan bisikletler gibi oluyo

doğru söylüyorsunuz ama bu bisikleti aldığım adam akrabam gibi bişey oluyor bisikletten anlıyor bunuda kendisi toplamış istediğimde tamire götürebiliyorum.zaten bu bisikleti ben bisiklet sürmeyi öğrenmek (yani kendimi geliştirmek) için aldım.eğer turlara çıkmaya başlarsam değiştiririm

firmayla da bazı sıkıntılar yaşadım onlarıda yazıyım...
Bisikleti aldım siparişe mavi geçtik.Ertesi gün geldi eve baktım bisiklet kırmızı teslim almadım bende kabul etmedim mavi olmadığı için depoda kalmadı diyip duruyolar ama ben bayide gördüm maviyi ! aradım ailemi (İkiside çalışıyorlardı)anlattım durumu al napalım artık dediler neyse istemeye istemeye aldım zaten sabah 11 gibi geldiydi kömürlüğe koymayada kıyamadım direk eve aldım. Akşam çıktım siftah atmak için daha ilk 250-300 m olmadan arka mekanizma fırladı neyse dayım yaptı onu sağolsun biz de sesizimi çıkarmadık taa ki 2. turda aynı sorunu tekrar yapana kadar! Hal böyle olunca ertesi gün direk götürdük bayiye anlattık durumu hemde mavi istemiştik ve maviyi istiyoruz diye ısrar ettik.Neyse adamlar ayarladı maviyi aldık geldik 1 hafta olmadı lastik patladı sibop janta sürtünüp yırtıldı.Vitesler ayar tutmadı.Babam da sinirlendi götürdü bisikleti yok efendim kullanıcı hatasıymış falan servise götürün biz bakmayız dediler.Biz de bisikleti kapıya bırakıp senetleri ödemiyeceğimize dair laflar yaptık ve 1 hafta sonra bisiklet hazır alabilirsiniz diye aradılar.Aldık geldik 1 sene olmadan arka attırıcının telleri fırladı koldan gidon ve sele bosurundaki paslanmaları ve jantın yamulmasını söylemiyorum bile...Neyse o yaz (1 sene olduydu alalı) işe başladım ve kendi maaşımla her şeyini yaptırdım masrafdan kaçınmayıp en kaliteli parçaları taktırdım bildiğin 0 bisiklet oldu paslar ladı sadece ve 2 ay sonra tekrar jant yamuldu ve vites ayarları bozulup ayar tutmamaya başladı yine ve amortisörler patladı ! Bende gözlük kullanmaya başladım ve bisiklete binemem düşüncesiyle bunu satıp eski bisikletimi yaptırdım binceğim zaman ona binerim diye

İşte 2008 Temmuz'dan 2010 Nisan'a kadar bunları çektim bu bisiklet.Allah'a şükür sattım kurtuldum ve sattığımda bile jantı azda olsa yamuk vitesi azda olsa ayarsızdı.Şimdiki bisikletim 14 senelik ve Allah'a şükür hiç bir sorunu yok taş gibi maşallah

biraz uzun oldu kusura bakmazsınız İnşallah...

• Beğen
Tepkiler: BrkyyKA
yok ya uzun olsun daha iyi :D ama benim bu bisikletin sadece gövde cenix aleminyum eğer senin söylediğin gibi amörtisör patlarsa kadroda sıkıntı olursa bisikletiçiye götürürüm ya parasını alırım yada yenisini.ama eğer bunları almadan önce duysaydım almazdım fakat şuan bisikletle 75 km falan yaptım bi sıkıntısı yok sapasağlam gidiom.sadece akord ayarları bozuldu oda yeni bisikletlerde normal diye biliyorum onuda adama beleşe yaptırdm

@enes13mes

İnşallah yaşamazsınızda ben o sorunları yaşadıktan sonra Cenix'in yanına yanaşmıyorum artık.Ben öyle sıkıntı çekince çevremdekilerde yanaşmıyor :D Firmmanın duyarsızlığı yüzündende o firmayla olan bütün alış-veriş'imizi kestik.

NOT: Firma derken bisiklet bayisi falan değil bildiğin ESME alışveriş merkezi reklam olmasın diye söylemicektim ama dayanamadım :)

o para ile minimum Kron XC250 alsanız çok daha iyiydi bence ama bu bisiklete de severek biniyorsanız sorun yok, kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...

zaten bunları duyduktan sonra bidaki bisikletim cenix olmaz :D adam bi nebze beni kandırdı tanıdık kazığı yedim ama iyi tarafı garantim var yani bisiklete bişey olsun götürürüm al bisikletini başına çal paramı ver derim :p neyse herşeyin kazığını yersen iyisini bulursun derler ya :D

bundan sonraki tercihin markayı sen bilirsin de aliminyum olsun cenix gibi çelik bisiklet alma aliminyum kadrolu bir bisiklet tercih et

Geri