Çocuk taşıma römork ve koltukları

erciyess

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çocuk taşıma amaçlı bisiklet römorku nereden bulabiliriz ?

Scudo
Tepki
27
İsim
Ziya Ömer Güray
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yol bisikletlerine de uygun olanları var mıdır?

kaju

Evlenmeyin olm. Ya bisiklet ya ben oluyo.
Tepki
291
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
@İstanb_lue
Kadroya takılan modeller kullanılıyor.

• Beğen
Tepkiler: İstanb_lue

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çatalca yolunda emniyet şeridinden giden bir abimize araç çarptı ve ne yazık ki vefat etti. Arkadan alınacak herhangi bir darbede şiddeti emecek kişinin römorkta (Allah Korusun) kim olacağı belli. Aynı şey koltuk içinde geçerli ne yazık ki. Sahilde bisiklet yolunda gitmek için kullandım sadece.

kaju

Evlenmeyin olm. Ya bisiklet ya ben oluyo.
Tepki
291
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
@trainspotting35
Bu konuda haklısınız, benim ufaklık 6 aylık yaz sonuna bitane alıp bakırköy, caddebostan sahil bölgelerinde takılıcaz artık.

Tepki
4
Fotoğraftaki bisikletten var. Genelde işe gidip gelme amaçlı kullanıyorum. 4 aylık bebeğimiz var,yaz döneminde hafta sonları onunla gezi amaçlı çocuk koltuğu düşünüyorum. Bisikletime takılabiliyor mu bu koltuklar?2. el uygun fiyatlı bulma şansım olur sanırım. Forumda satan var mıdır?

197060

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba çocuk koltuklarında alt sınır 9 ay. Çocuğunuz küçük olduğundan sarsıntılarda kafasını tutmakta zorlanacaktır. Siz de kafasına uygun kask bulmakta zorlanacaksınız büyük ihtimalle bence 1 sene daha sabredin.

Tepki
4
Anladım. Bu bilgi iyi oldu. 1 yaşa gelmeden kullanmamak lazım o zaman. Ama yine de alıp koysam kenara iyi olur diye düşünüyorum. Fiyatlarda 200 den başlıyor sanırım. Var mı uygun fiyatlı önerebileceğiniz bi ürün*

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Polisport kullandım. Güzel üründü.

Balbal

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aydıntuncer Bende yol bisikletinde çocuk koltuğu kullanmak istiyorum. Denedim ama biraz korktum. (link) koltuk kadroya monte edilebilir model. Hem kadroya hemde bagaja bağlıycam koltuğu. Lastik kalınlığı 25 onunda 28 veya 32 yapmayı düşünüyorum. Zor bir süreç hepsini sırayla çözeceğiz.

onurordek

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
(link)

Sözde İndirim ile eski fiyatından satın aldım az önce.

Büyük çocuk için hamax similayı kullandık/kullanıyoruz.

İkinci çocuk için de ön tarafa takılanlara baktım ancak kg kısıntısı okuduktan sonra römorka geçiş yapmak istedim. Bakalım nasıl olacak ?

ÆSir

Dora Otomotiv Yedek Parça
Tepki
1.547
İsim
Emre
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Screenshot_2021-03-21-15-18-53-752_com.whatsapp.jpg

(link)
Bundan kullanıyorum kızım 2.5 yaşında. Bugün 20 km geldik ve tam bahçede park etmeyi hedeflerken büyük bir kaza atlattık. 2 vida düşmüş, 1 vida gevşemiş ve demirden çıkan koltuk ile yere düştü. Bereket versin toprağa düştü ve kaskı vardı. Yoksa düşünemiyorum... Azami kapasitesi ne bunların. Bisikletçi den almıştım üstünde hiç bir ibare yok.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.462
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Çocuk taşıma derken, Paris'te çok gördüğüm yöntem.
Screenshot_20210321-134836_Google.jpg
Birde bunun benzerini görmüştüm. 😅
Screenshot_20210321-134913_Google.jpg

Son düzenleme:

PseudoMember

Üye gibi biri
Tepki
647
İsim
Nadir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
259227 dosyayı görüntüle

(link)
Bundan kullanıyorum kızım 2.5 yaşında. Bugün 20 km geldik ve tam bahçede park etmeyi hedeflerken büyük bir kaza atlattık. 2 vida düşmüş, 1 vida gevşemiş ve demirden çıkan koltuk ile yere düştü. Bereket versin toprağa düştü ve kaskı vardı. Yoksa düşünemiyorum... Azami kapasitesi ne bunların. Bisikletçi den almıştım üstünde hiç bir ibare yok.
Geçmiş olsun, Allah beterinden sakınsın. Ben de HTP Sanbas kullanıyorum. Alırken kaç kg taşır diye çok araştırmıştım ama her yerde farklı bi şey yazıyordu. Kullanım kılavuzunda okudum sonra. Bağlantı aparatının taşıma kapasitesi 25 kg’dır diyor. Koltuğun ağırlığının da 3 kg olduğu yazıyor. Dolayısıyla çocuk ve üstündeki giysi-kask-çanta vs hepsi 22 kg geçmemesi lazım. Sizin marka model için de yaklaşık değerler aynıymış internette gördüğüm kadarıyla.
Muhtemelen çocuğunuzun bu ağırlıkta olmadığını düşünerek (benimki de aynı yaşta) bağlantı vidaları bisikletçide monte edilirken satacak kadar görünsün mantığıyla iş yapılmıştır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve ÆSir

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
IMG_20210303_160510.jpg

Ben bunu kullanıyorum. Bobike one. Hem önde oluşu, hem kollarımın arasında duruyor olması avantaj. Geçen gün uydu bizimki. Arkada olsa fark edemeyebilirdim. İyi ki ön taşıyıcı kullanıyorum dedim. Ön amortisör olmayan modellerde sıkıntılı olabilir. Önündeki koruma camı da çok önemli rüzgarı engelliyor. Hatta yeni bir far tutucu sipariş ettim. Gidonun ortasına takacağım çocuğa doğru duracak. İki kenarına da elcik takacağım. Bizimki giderken oralardan tutsun da yönlendirmeyi gidonu öğrensin arada diye 😎IMG-20210303-WA0035.jpg

ÆSir

Dora Otomotiv Yedek Parça
Tepki
1.547
İsim
Emre
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bununla gidon kontrolü ve ve pedal çevirme zor olmuyor mu?

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bununla gidon kontrolü ve ve pedal çevirme zor olmuyor mu?
İlk başta biraz garipsemiştim. Seleyi normalden alçak kullananlar sıkıntı yaşar. Olması gerektiği yükseklikte ise daha rahat oluyor. Gidon turu biraz daralıyor ama zaten çocuk varken o kadar dar çapta dönülmez. Binerken ve inerken dikkat etmek lazım. Kaldırım gibi yerlerde giderken insanlar çekilip yol vermek yerine size bakınca aralarından geçmek de biraz zor olabiliyor 😂

Güvenlik açısından arkaya göre daha iyi olması yanında bir de sort çantası taktığınızda arkadaki çocuğun suratına görebiliyor çanta. O konuda da daha rahat diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç. ve ÆSir