Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Coospo BC200 GPS Cihazı

olcay1978

Aktif Üye
Tepki
424
İsim
Olcay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle merhabalar;

Ali Express’ten sipariş verdiğim ve bir kaç gün önce gelen CooSpo BC200 GPS bisiklet bilgisayarının incelemesini paylaşmak istiyorum.

Piyasa oldukça sayısa GPS bisiklet bilgisayarı mevcut. Cihaz fiyatları 50$ dan başlayarak 900$ kadar çıkan GPS cihazları mevcut.

GPS Bisiklet Bilgisayarlarının Ortak Özellikleri;

• Hız verisini ister uydudan ister sensörden alabilirsiniz.
  • Nabız sensörü ile anlık kalp atış hızınızı görebilme.
  • Kadans sensörü ile anlık pedal devrinizi öğrenebilme.
  • Powermetre ( Güç Sensörü) ile pedala uyguladığınız gücü (Watt) bazında görebilme.
  • Eğim, tırmanılan metre, yükseklik kazancı gibi bilgisine ulaşabilme.
  • En önemlisi de bu verileri ve bisiklet sürdüğünüz rotayı anrenman boyunca kayıt ederek; bilgisayar, telefon ve tablet gibi platformlara aktarabilme ayrıca Strava, Komoot vb. bisiklet kullanıcıları arasında yaygın olan uygulamalara senkronize ederek antrenman bilgileri üzerinde istatistik inceleme yapabilmenizi sağlamaları.
Bisiklet sporunda ciddileşmek isteyen her bireyin araştırdığı bilgilerdir bunlar. Zamanla antrenmanımızı telefondan kaydetmek yerine tüm verilerimizi bisiklet gidonuna taşıya bu cihazlara sahip olmak isteriz.

Bisiklet GPS Yol Bilgisayarlarının Piyasası Ne Peki?

Bu cihazları üreten en bilindik firmalardan bazıları şunlar; Garmin, Wahoo, Stages, Sigma. Türkiyede en bilineni şüphesiz Garmin‘dir.

İşte olay burada başlıyor. Şimdi bu markaların sensörleri hariç cihaz fiyatlarına bakalım.

Garmin Edge 530 Fiyatı : 4.714 TL.
1621855379147.png
Garmin Edge 1030 Fiyatı : 8.926 TL
1621855443692.png
Wahoo Elemnt Roam Fiyaı : 4.047 TL
1621855538487.png
Sigma Rox 12.0 Fiyatı : 3950 TL
1621855608551.png
Fiyatlar bu şekilde. Fiyatlara bakıldığında neredeyse bisiklet fiyatına yakın cihazlar bulunmakta.

Şimdi de bugün incelediğimiz CooSpo Bc200 ün fiyatına bakalım.
CooSpo Bc200 Fiyarı : 500 TL
1621855697770.png
Sizce de fiyatı diğerlerine göre uygun değil mi? Ve şunu belirtmek istiyorum. ”DİĞER GPS SAYAÇLARLAR İLE HEMEN HEMEN AYNI İŞİ GÖRÜYOR”.

Bu cihazında and ANT+ ve Bluetooth sensör desteği var. Garmin, Wahoo gibi cihazların yaptığı gibi bu da sizin antrenmanınızı eksiksiz olarak senkronize edebiliyor.

Tabiki GARMİN, WHOO, SİGMA gibi cihazlarla karşılaştırma pek uygun olmuyor ama bütçesi düşük arkadaşlar için gayet güzel iş görüyor.

Fiyat performans GPS cihazı CooSpo Bc200’ün detaylı incelemesine geçmeden önce özetle bizim için bu cihazın artı ve eksileri neden hemen onları sizler için sıralayalım.

CooSpo Bc200 ün artıları;

• Aynı işi gören GPS cihazlara göre 5 kat daha ucuz.
  • Sensörleri 1 saniyeden kısa sürede bulup veri aktarımına başlama.
  • Hatasız sensör verileri.
  • Bir çok sensörün bu cihazla uyumlu olması. Linkte uyumlu sensörleri görebilirsiniz. (link)
  • Pil süresinin üreticinin verdiği bilgiye göre yaklaşık 36 saat olması
  • Kolay arayüz ve kullanım, durduğunuzda aktiviteyi otomatik durdurma.
  • Şık görünüm
  • 2,4” ekran boyutu.
CooSpo Bc200 ün eksileri;

• Renkli ekran olmaması
  • Navigasyonun olmaması.
(Cihazın bu eksileri de olsa idi fiyatı daha yukarıda olurdu.)
Cihazın kısaca teknik özellikleri

• GPS: Yüksek duyarlı GPS + BeiDou + Glonass
  • Ekran: 2,4 inç Parlama Önleyici LCD Ekran, Otomatik Arka Işık.
  • Ağırlık: Yaklaşık 80g
  • Fiziksel Boyut: 80 x 60 x 20,1 mm
  • Su geçirmez: IPX67
  • Data Formatı: Bluetooth ve USB destekli
  • Data Görüntüleme: 4-9 arası farklı veri sütununu tek bir sayfada özelleştirilebilir ve 1-5 sayfa özelleştirilebilir ve seçim için 60'tan fazla farklı veri görüntülenebilir
  • Pil: 1300 mAh Şarj Edilebilir
  • Pil Ömrü: Yaklaşık 36 saat
  • Harici Cihazlar: ANT + / Bluetooth Kalp Hızı Monitörü, Hız Sensörü, Kadans Sensörü, Kadans ve Hız Kombine Sensör, Güç Sensörü
  • Update Yöntemi: USB veya Bluetooth (Coosporide uygulaması ile)
  • Kablosuz İletim: Bluetooth 5.0
  • Powermeter: Destek (SRM / QUARQ / PowerTap / GARMIN, vb. Dahil)
  • Akıllı alarm: Güç / Kalp Ritmi / Kadans
  • Dil: İspanyolca, Rusça, Almanca Portekizce, Fransızca, Türkçe ve İngilizce
Görüntülenebilen Veriler

Hız
: Anlık Hız, Max. Hız, Ortalama Hız, Turun Max. Hızı, Turun Ort. Hız, L. Lap. Max Hız, L. Lap. Ort. Hız.

Zaman : Anlık Zaman, Zaman Hareket, Zaman Duraklatma, Toplam Zaman, Tur Süresi, L. Lap. Zaman, Tur. Num

Mesafe : Mesafe, Tur Mesafesi, L. Lap. Mesafesi, ODO

Kalp Atış Hızı : Anlık Kalp Hızı, Ort. Kalp Hızı, Max Kalp Hızı, % Max Kalp Hızı, % LTHR, Tur Ort. Kalp Hızı, Tur Max Kalp Hızı, L. Lap. Ort. Kalp Hızı, L. Lap. Max. Kalp Hızı, Zone Kalp Hızı.

Kadans : Anlık Kadans, Ort. Kadans, Max. Kadans, Tur Ort. Kadans, Tur Max. Kadans, L. Lap. Ort. Kadans, L. Lap. Max. Kadans, Zone Kadans

Güç : Anlık Güç, Ort. Güç, Max Güç, % FTP, 3s Ort. Güç, 10s. Ort. Güç, 30s Ort. Güç, IF.Power, NP.Power, TSS.Power, VI.Power, Tur Ort. Güç, Tur Max Güç, L. Lap. Ort. Güç, L. Lap. Max. Güç, Zone Güç

Yükseklik : Max. Yükselti, Min.Yükselti, Yüksekliki Kazanımı, Yükseklik Kayıbı, Anlık Eğim, Ort. Üst Eğim, Max. Üst Eğim, Ort. Alt Eğim, Max. Alt Eğim, Tur tırmanış, Tur İniş, L. Lap. Tırmanış, L. Lap. İniş

Sıcaklık : Sıcaklık, Max. Sıcaklık, Min. Sıcaklık

Enerji : Kalori

Cihazın Paketi

Cihaz karton bir kutu üzerinde geliyor. Paketin içerisinden direk gidona bağlayabileceğiniz aparat, gidon braketi, 4 adet bağlantı ringi, şarj kablosu, gidon çaplarına göre gidon uzatm aparatının altına konulan lastik pedler, allen anahtar ve cihazın ekranını korumak için telefonlarda olduğu gibi ekran koruyucu film çıkıyor.
1621855812203.png 1621855872498.png
Gidon bağlantı şekilleri
1621855857381.png
Cihazın ekranı dokunmatik değil. Sağ ve sol tarafta 2 adet olmak üzere 4 adet tuş ile yönlendiriliyor.

Cihazı açma tuşuna bir kez bastığınızda cihaz 1 saniye sonra açılıyor ve karşınıza menülerin olduğu pencere çıkıyor.
1621855896853.png
Sol üst tuş ile menülerde geri, alt tuş ile menülerde ileri geziniyorsunuz ve sağ üst tuş ile girmek istediğiniz menüye giriyorsunuz. Sağ alt tuş ile girdiğiniz menüden çıkıyorsunuz.

Cycling

Turu başlatmak için, bu menü üzerinde, cihazdaki tüm ayarlamaları yaptıktan sonra cihaz üzerindeki sağ üst tuşa basınız. Cihaz 3’ten geriye doğru sayıp aşağıdaki ekran gelecek. Gps sinyalini alıp turu kaydetmeye başlayacaktır.

Turunuz bittiğinde cihazın sağ alt tarafındaki tuşa bastığınızda End kısmından turu sonlandırabilirsiniz.
1621855930350.png1621855938105.png
Table

Bu menüde ekranda görmek istediğiniz parametreleri ayarlayabiliyorsunuz.
1621855955794.png1621855965728.png
Display Config : Ayarladığınız parametre tablolarının elle yada 10, 15 yada 20 saniye sonra otomatik olarak değişmesini sağlıyor.

Data Page 1,

Data Page 2,

Data Page 3,

Data Page 4

Data Page 5
:

5 tabloya kadar ve her bir tablo içerisinde 4 ile 9 arası parametreyi görüntülemeyi sağlar. İstediğiniz tabloyu Off konumuna alarak görüntülenmesini kapatabilirsiniz.

Bike

Bu menüde bisiklet özelliklerini tanımlamak süretiyle 3 farklı bisiklette bu bilgisayarı kullanabilirsiniz.

Activate : On konumuna almalısınız.

Weight : Bisikletin ağırlığını giriyorsunuz.

Wheel : Bisiklet tekerleğinin çevresini mm cinsinden belirliyorsunuz.

Total Distance : Burada hengi bir değer girilmiyor. Bisikletinizle yaptığınız mesafeyi gösteriyor. İsterseniz bu mesafeyi sıfırlayabilirsiniz.

Spd Source : Burada hız kaynağınızı nereden alıyorsanız onu seçmelisiniz. Eğer bir hız sensörünüz var ise priority 1 kısmına Spd’yi seçiyorsunuz. Hız sensörünüz yoksa GPS’ten hızınızı tespit etmek isterseniz priority 1 kısmında GPS’si seçiyorsunuz.
1621855994115.png1621855998658.png1621856003337.png
User

Burada kullanıcıya ait bilgiler giriliyor. Cinsiyet, yaş, kilo ve boy. (Bu bilgiler neden gerekli anlamadım. Belki kalori harcaması hesabı için olabilir.)
1621856026172.png
Sensor

Yine 3 bisiklete kadar sensörlerinizi tanıtabilirsiniz. Hangi bisikleti kullanacaksanız o bisikleti ON konumuna alıyorsunuz. Cihaz Ant+ ve bluetooh sensörleri tanıyor.

Heart Rate : Kalp ritim sensörü

Speed : Hız sensörü

Cadence : Kadans sensörü

Spd&Cad : Hız ve kadansın kombine olduğu sensörler (aşağıda resmi mevcut)
1621861413143.png
Power : Güç sensörü

1621856057743.png1621856065401.png
History

Burada yapmış olduğunuz etkinliklerin listesini görebilirsiniz. İsterseniz details kısmından yapmış olduğunuz etkinliğin detaylarını görebilirsiniz.
1621856082136.png1621856086288.png1621856090720.png
Sync menüsü

Cihaz USB veya bluetooht üzerinden bir uygulama ile senkronize oluyor. USB’yi hiç denemedim. Bluetooht üzerinden XOSS ve Coosporide uygulaması ile haberleşiyor. (Coosporide uygulaması yeni olduğu için problemleri mevcut. XOSS daha verimli çalışıyor.)
1621856186748.png
GPS

Cihaz üç farklı uydu konumlama sisteminden veri alabiliyor.

GPS : Global Positioning System, ABD hükümetine ait ve ABD Uzay Kuvvetleri tarafından yönetilen uydu tabanlı radyonavigasyon sistemidir.

Beidou : Çinli uydu navigasyon sistemidir.

Glonass : Globalnaya navigatsionnaya sputnikovaya sistema veya Global Navigation Satellite System, tanımlamalarının kısaltmasıdır. Rusya tarafından geliştirilmiş ikinci kuşak bir küresel uydu konumlandırma sistemidir.

(Ben GPS + Glonass’ı seçtim.)
1621856204652.png
Setting
1621856220988.png1621856226119.png
Zone : Kalp Atış Hızı, Güç ve Kadans bölge aralıklar belirleyebilirsiniz.
1621856247547.png1621856251423.png1621856256938.png
Alarm :
Kişisel olarak kalp ritim hızı, power ve kadans max. ve min. aralıklarını belirleyebilirsiniz.
1621856282250.png1621856286555.png1621856291063.png
Smart Pause : Sürüş esnasında durduğunuz zaman bilgisayarı da otomatik olarak durdurma özelliğini açıp kapatabilirsiniz. ON konumunda olmasında fayda var.

1621856346592.png

Altitude : 5 adet rakımı bildiğiniz bölgenin yükselti lokasyonlarını belirleyebilirsiniz. Örnek; lokasyon 1’e evinizin olduğu yerin yükseltisini biliyorsanız altitude kısmına yazıyorsunuz. Calibrate ettiğiniz zaman o yükselti değeri referans alınmış oluyor. Deniz seviyesinde iseniz lokasyon 2’ye 0 değeri yazarsınız ve calibre ettiğiniz zaman 0 değeri referans alınmış olur.

Bulunduğunuz bölgenin yükseltisini bilmiyorsanız Google Play’de altitude uygulamaları mevcut. İndirip telefonda konumu açarsanız size yükselti değerini verecektir.

1621856357040.png1621856362259.png

Smart Lap : Akıllı tur, konuma veya mesafeye göre ayarlayabilirsiniz.

1621856369813.png

Tone : Tuşların sesini ve uyarı seslerini açıp kapatabilirsiniz. Warning Tone; Alarm Setting kısmında HR, Power ve Cadance için belirlediğiniz limitlerin dışına çıktığı zaman sizi uyaracaktır. (Ben pil ömrü için tuş seslerini kapadım.)

1621856379248.png

Backlight : Backlight Off; ekran aydınlatma ışığını Never seçip kapanmamasını, Auto seçip otomatik olarak kapanmasını yada 15 sn, 30 sn, 1 dk, ve 2 dk. Aralığında seçim yaparak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Brightness; ekran aydınlatma ışık şiddeti 1 – 6 arasında ayarlanabilir. (Ne kadar düşük yaparsanız pil tüketimi az olur.)

1621856385829.png

Night Mode : Gece sürüşlerinde ekran modunu açıp kapatabilir yada otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

1621856393268.png

Unit : kg / km / °C yada Lb / mi / °F seçimi yapılabilir.

1621856401366.png

Time : Time Format; 24 hr yada 12 hr zaman formatı, Time Zone; zaman dilimini ayarlayabilirsiniz. (Türkiye; GTM +03:00)
1621856407898.png

Language : İspanyolca, Rusça, Almanca Portekizce, Fransızca, Türkçe ve İngilizce dilleri arasında seçim yapabilirsiniz.

1621856450014.png

Storage : Data Overwrite; tur datalarının kaydedilmesini açıp kapatabiliriniz. Clear History; data geçmişini silebilirsiniz.

1621856620532.png

Factory Reset : Cihaz üzerinde yaptığınız tüm ayarlamaları fabrika ayarlarına döndürülmesini sağlar.
1621856629613.png

About : Cihaz seri numarasını, aygıt ve donanım yazılımlarının versiyonlarını görebilirsiniz.
1621856641565.png

Cihazın yazılımını upgrade etmek için firmanın kendi uygulaması olan COOSPORIDE uygulaması kullanılıyor.
Bluetooth üzerinden cihaz COOSPORIDE uygulaması ile bağlantı kurulur.
Uygulama üzerinden More kısmına gelinir.
Bike Computer kısmına gelinir.
Chech Update kısmına basılır, yeni yazılım var ise yazılım cihaza aktarılır. Cihaz kendisi açılıp kapandığında yeni yazılım yüklenmiş olur.

COOSPORIDE uygulaması yeni ve geliştirme aşamasında olduğu için bir takım problemleri bulunmakta. Yapılan turları bir türlü COOSPORIDE uygulaması ile STRAVA'ya aktaramadım. Uygulama ile ilgili sorunları Coospo firmasına bildiriyorum.

Turları XOSS uygulaması ile problemsiz bir şekilde Strava'ya aktarabiliyorum. Aşağıda nasıl aktarıldığını anlattım.

XOSS Yazılımı ile Senkronizasyon

• Xoss yazılımı açılır ve Coospo Bc200 seçilir.
1621856763002.png
Bisiklet bilgisayarı üzerinde SYNC kısmından BLE Connect seçilir.
Uygulama üzerinde CONNECT’e basılır.
1621856783072.png
Cihaz ile Xoss yazılımı bağlanır ve yaptığınız turlar listelenir.
1621856797480.png
Uygulama üzerinde SYNC’ye basarsanız tur bilgileriniz STRAVA ve TRAININGPEAKS uygulamalarına aktarılmış olur.
1621856807035.png

SONUÇ
Cihaz fiyat performans olarak çok iyi.
Cihaz fonksiyon olarak çok seçenek sunuyor.
Menü kullanımı çok basit.
Xoss yazılımı ile 1 saniyede bağlantıya geçiyor.
Tur verileri yine 1 saniye gibi bir sürede Strava’ya aktarılıyor.
GPS verileri denemelerde çok doğru sonuçlar verdi.
Mutlaka değerlendirilmesi gereken bir cihaz.

Dosyalar

• 1621855299754.png
    1621855299754.png
    73,3 KB · Okunma: 27
  • 1621855833258.png
    1621855833258.png
    42,7 KB · Okunma: 22
  • 1621856042686.png
    1621856042686.png
    14,2 KB · Okunma: 44
  • 1621856674072.png
    1621856674072.png
    156,6 KB · Okunma: 17
  • 1621856681561.png
    1621856681561.png
    156,6 KB · Okunma: 13
Son düzenleme:
Scudo
Elinize sağlık oldukça doyurucu bir test olmuş..

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Rica ederim. Cihaz ile ilgili soruları olan arkadaşlar varsa memnuniyetle cevaplarım.

Gayet detaylı ve güzel bir inceleme olmuş. Uzun kullanım tecrubelerinizi de paylaşır mısınız.

• Beğen
Rica ederim. Cihaz ile ilgili soruları olan arkadaşlar varsa memnuniyetle cevaplarım.

Merhaba ali express den aldığınızda vergi çıktı mı ? Banggood da direkt olarak ödüyoruz vergiyi ama son 2 yıldır ali express den bir şey almadım bilgi verebilir misiniz?

Merhaba ali express den aldığınızda vergi çıktı mı ? Banggood da direkt olarak ödüyoruz vergiyi ama son 2 yıldır ali express den bir şey almadım bilgi verebilir misiniz?
Yaklaşık 40 tl gümrük vergisi, 8 TL gümrük harcı ödedim. Cihazın fiyatı kalp ritim cihazı ile birlikte 620 TL idi.

• Beğen
Çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Dikkatimi çeken ve seçenekler arasına aldığım bir üründü. Yalnız bir şey merak ediyorum, gerçi bu cihazla ne kadar alakalı bir soru olacak bilemiyorum ama, yapılan antremanı suunto app 'e aktarma imkanı var mı?

Cihazın işletim sistemi igsport618e aynı gibi. Menu yapısı, yazı tipleri, ikonları aynı. Muhtemel bu cihaz igsport firması tarafından ucuz olması için üretilmiş.

• Beğen
kardeşim gerçekten çok emek vermişsin eline sağlık. ürünün linki'nide koyabilirmisin

kardeşim gerçekten çok emek vermişsin eline sağlık. ürünün linki'nide koyabilirmisin
(link)
Çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Dikkatimi çeken ve seçenekler arasına aldığım bir üründü. Yalnız bir şey merak ediyorum, gerçi bu cihazla ne kadar alakalı bir soru olacak bilemiyorum ama, yapılan antremanı suunto app 'e aktarma imkanı var mı?
Cihaz XOSS üzerinden strava ve trainingpeaks uygulamalarına bluetooth üzerinden aktarabiliyor. Suunto App uygulamasına belki usb üzerinden aktarabilir denemek gerekir.

@olcay1978 bugüne kadar böyle bir inceleme yazısı okumamıştım. Pes diyorum. Ellerin kolların dert görmesin. Fiyat performans ürünü gibi duruyor. İlerleyen zamanlarda performans değerlendirmesini de yaparsınız. :harika:

Arkadaşlar bu arada, firmadan gelen bilgiye göre BC200 Pro cihazı üzerinde çalışılıyormuş. BC200 Pro'nun BC200'den farkı cihazda navisyon özelliğinin olacağı bildirildi. Cihazın piyasaya çıkış tarihi belli olmadığı, cihazın geliştirme aşamasında olduğu bildirildi. Uygun fiyatlı cihaz olarak da BC107 cihazı üzerinde çalışılıyormuş. BC107 cihazıda geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi belli değilmiş. Firmanın interset sitesi (link)

Aklıma gelmişken söylemiş olayım, ben Coospo marka göğüs nabız ölçer kullanıyorum. Valla taş gibi çıktı. Herhalde en az 2.5 sene neredeyse her gün kullandım yaz kış. O kadar tere, sıcağa neme bana mısın demedi. Hatta geçenlerde bir siparişin yanına 2. Sini söyledim evde yedek dursun diye. Suunto'nun göğüs bandı bile problem çıkardı ama Coospo tık demedi. Kemeri de öyle sensörü de..

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Vidinli
Aklıma gelmişken söylemiş olayım, ben Coospo marka göğüs nabız ölçer kullanıyorum. Valla taş gibi çıktı. Herhalde en az 2.5 sene neredeyse her gün kullandım yaz kış. O kadar tere, sıcağa neme bana mısın demedi. Hatta geçenlerde bir siparişin yanına 2. Sini söyledim evde yedek dursun diye. Suunto'nun göğüs bandı bile problem çıkardı ama Coospo tık demedi. Kemeri de öyle sensörü de..
Bende de H808 modeli var. DEdiğin gibi harika gögüs kemeri. Cihaz ile çok uyumlu hemen sinyal veriyor. Ben BC200 cihazda magene S3+ kadans ve hız sensörleri kullanıyorum. Sensörleri daha önceden almıştım. Magene S3+ sensörler de uyumlu cihazla, hiçbir problem yaşamadım.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo
Arkadaşlar bu arada, firmadan gelen bilgiye göre BC200 Pro cihazı üzerinde çalışılıyormuş. BC200 Pro'nun BC200'den farkı cihazda navisyon özelliğinin olacağı bildirildi. Cihazın piyasaya çıkış tarihi belli olmadığı, cihazın geliştirme aşamasında olduğu bildirildi. Uygun fiyatlı cihaz olarak da BC107 cihazı üzerinde çalışılıyormuş. BC107 cihazıda geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi belli değilmiş. Firmanın interset sitesi (link)
sen bu lobiyi bozacaksın arkadaş:koptum:

Ürünün en basic versiyonunun fiyatı 70 USD'ye mi yükseldi yoksa ben mi yanlış ürüne bakıyorum?

Ürünün en basic versiyonunun fiyatı 70 USD'ye mi yükseldi yoksa ben mi yanlış ürüne bakıyorum?
Sadece cihazı almak istersen;
1622532048810.png
Kalp sensörü ile beraber almak istersen;
1622532101781.png

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Bende fiyatlar böyle gözükmüyor. İlginç.

Dosyalar

• Screenshot_20210601_102726_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20210601_102726_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    37,9 KB · Okunma: 17
  • Screenshot_20210601_102730_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20210601_102730_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    37,6 KB · Okunma: 16
Geri