Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Corelli bisiklet servisinde yaşadığım rezillik

Tepki
54
İsim
Mehmet Ç.
Merhaba arkadaşlar,

Ben Mehmet. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık bir hafta önce internet üzerinden Corelli Pierre 6.0 bisiklet sipariş ettim. Haliyle sabırsızca beklemeye başladım. Bisikletim geldi. Kutusu pek sağlam değildi ama bisiklet sağlam geldi. Buraya kadar hiç sıkıntı yaşamadım.

Kurulum için Corelli'nin sitesindeki servislerden evime yakın olana(Bahçelievler Nihat Bisiklet) götürdüm. Bildiğiniz gibi kurulum kuponuyla bisikletinizi ücretsiz kurdurup ayarlarını yaptırabiliyorsunuz. Ancak servisteki dayı ücretsiz kurulum yapmadığını söyledi. "Parayla yaparım." dedi. Dükkandan içeri bile sokmadı beni.

Adama durumu izah etmeye çalıştım. Corelli'nin sitesinde adresinin ve telefonunun olduğunu, Corelli'nin yetkili servisi olduğunu ve kurulum yapmak zorunda olduğunu söyledim. Tabi adam bunları zaten biliyor. Çakallık parayla değil ki. Dükkanına gelen her müşteriyi yolunacak kaz gibi gören uyanık geçinen zavallılardan biriydi aslında. Sonuç alamayacağımı biliyordum. Ancak yine de zorladım biraz. Adam bana yardımcı olmadı.

Corelli'nin merkezini aradım. Telefonu bir kadın açtı. Ama ne açmak! İnsan telefonu açınca "Corelli Bisiklet" falan der. Bu hanımefendi telefonu "Alo" diyerek açtı :) Derdimi anlattım. Sonra bir adama yönlendirdi. "Adam bana bazı servisler böyle yapabiliyor(!?)" dedi. Ben de bisikletimi evime götürdüm ve kendi kurulumumu kendim yapmak zorunda kaldım. Böyle işler elimden gelir. Zaten hevesliyim. Ancak kurulumu serviste yaptırmayınca garanti kapsamı dışına çıkıyormuş. Garanti kağıdında öyle yazıyor.

Velhasılı kelam, başımdan böyle bir saçmalık geçti. Sırf servis ağımız geniş algısı yaratabilmek için yalan yanlış bilgilerle müşterilerini kandıran bir firmadan bisiklet almış oldum. Bisiklete lafım yok. Daha yeni başladım kullanmaya. Müşterilerine reva görülen muameleye ses çıkarmamaları zoruma gitti. Açın bakın sitelerinde servisler bölümünde aynı bisikletçinin adresi ve numarası halen duruyor.

Kişisel tavsiyem fiyatları nispeten biraz daha uygun diye Corelli almayın. Servisi iyi olan markaları tercih edin. Ek olarak Bahçelievler bölgesinde oturan varsa Nihat Bisiklet'e gitmesin zira adamların Allah'ı kitabı para olmuş. Halbuki oraya gittiğimde bisiklet için ekipman alacaktım. Bu şansı da kaçırmış oldu uyanık geçinen arkadaşlar.

Hepinize iyi günler diliyorum.

Scudo
Bu firmalar iyice zıbıttı şu sıralar, ben de senin gibi, hatta senden buyuk bir maduriyet yasadim.

Satisi yapana kadar 30 takla atarlar, para cebe girdikten sonra kendi oz babalarini bile tanimazlar. Dini imani para bunlarin.

evet doğrudur arkadaş bisikleti nihat bisiklete kendi montaj yapıp bisiklete binip gelmiş sizce koliyi yetkili servisin açması gerekmezmi bu şekilde açılmış bisikleti kabul etmedik kolinin yetkili servis güvencesinde açılması gerekir saygılarımızla nihat bisiklet..

kutu açılınca garanti dışı kalır olayını açıkcası bende bilmiyordum. internetten carrarodan bir katlanır bisiklet aldım koli geldi açtım kendim kurdum sonra maşa borusunun gidonla birleştiği alttaki vidayı sıkarken diş atlattım, fabrikayı aradım ''normalde açmamanız gerekirdi ama sizi mağdur etmicez'' dediler ve hem garantimi başlattılar hemde bana garanti kapsamı içinde komple katlanır gidon seti yolladılar. önce batıkentte ''karani bisiklete'' yolladılar böyle bir insan evladı yok adam hem suratsız hem ilgisiz birde ondan almadım diye demediğini bırakmadı ver bisikletimi senin gibi esnaf olmaz olsun deyip çıktım. sonra carraroyu arayıp durumu izah ettim ilgilenecez deyip başka bisikletçiye yolladı Emre Bisiklete. Sağolsun ilgi alaka muazzamdı.esnaf dediğin böyle olmalı.
Carraroya ve Emre Bsiiklete Teşekkür eDerim.

@serkan.t Arkadaş koliyi açmış bisikleti sürerek gelmiş olabilir ama siz kurulumunu kontrol edip eksik bir şeyi varsa uyarabilirdiniz dükkandan içeri sokmamak ne demek kaldı ki bu işlem için muhtemelen üreticiden ücret alıyorsunuz her şeyi kendinize yontmayın

esnaf müşteriden yana değilde üreticiden yanaysa bir daha oraya uğramayın. olabilir açmışsındır bilmiyorsundur insanlık hali yardımcı olmak size bir müşteri kazandırır ama bu şekilde yapmak belkide bir çok müşteriyide kaybettirir.

Herkes Nihat bisiklete yüklenmiş ama bence konuyu açan arkadaşın bu duruma bir cevap vermesi lazım.Bisiklete binip gittiğini ilk mesajında belirtmemis.Gercekten durum böyle mi? Eğer boyleyse bisikletçi açısından da düşünmek lazım.Kutu açılıp bisiklet sürüldükten sonra servise götürüp, sonra çıkan bir sorunda da servis suçlanabilir.Servis böyle bir sorumluluğu neden alsın.Sonuçta bugün beyaz eşya vb. aldığınızda da kutusuna elleyemezsiniz servis gelip açar, bisiklette neden farklı olsun ki?

Bu konuda taraflardan birisi yalan söylüyor.

Müşteri, "bisikleti ücretsiz kurulum için servise götürdüm" diye yazmış. Servis yetkilisi de "bisiklet bize kurulu halde geldi, o yüzden kabul etmedik" diye yanıtlamış.

Bizler tabii ki öncelikle müşteri konumundaki arkadaşımızın sözünü ciddiye alacağız; servis veren firmanın aksi yönde kanıtı varsa, kamera kaydı vs. olabilir, iddiaları çürütmek adına burada paylaşabilirse iyi olur.

sanki herşeyi düzgün kuralına uygun yapıyorsunuz da gelip burda yok kuruluydu vs laf ediyorsunuz...

böyle esnafa su veren itfaiyenin hortumunu ....

@serkan.t sayın yetkili, farzedelim ki sizin dediğiniz gibi oldu siz haklısınız...
"Ancak servisteki dayı ücretsiz kurulum yapmadığını söyledi. "Parayla yaparım." dedi. Dükkandan içeri bile sokmadı beni."
Gelen bisikleti niye geri çeviriyorsunuz, Sonuçta kontrol edersiniz burayı yanlış veya doğru takmışsınız dersiniz.
İnsanlık sonuçta bisiklet alınıyor ve heyacanlanıyor Gelince açıp bakmıştır arkadaş...
Arkadaşın yaptığı montaj ne kadar hatalı ve büyük bir olay olabilir ki garantiye girmeyecek bir sebebiyet sorun çıkarsın. Çıkarsa bile izahını yaparsınız
Esnaflık bu kadar mı öldü ya. Kutuyu açmışsınız kabul edemeyiz by by...
Hiç hoş değil.

başka markalarda da ve başka servislerde de-kendisi bisiklet satıyorsa bu durum mevcut ve üretici bulmuş bir bayi ve satışları da yüksek ise şikayet anında "tamam ödediğiniz parayı biz size gönderelim" şeklinde yaklaşıyorlar, bayiye bir yaptırım yok.bu ülkede garanti-servis vb şeylere güvenip mal almadım-yok öyle birşey.

Arkadaşlar geldim. Daha detaylı anlatayım kafanızda soru işareti kalmasın.

1- Evet bisikletimi kutusundan çıkardım ve taşınabilirliği kolay olsun diye gidonu, tekeri ve seleyi taktım. Evim Bağcılar'da ve en yakın servis Bahçelievler'de. Ancak şunu belirteyim: Bunun bu kadar büyük bir sorun olduğunu bilmiyordum.

2- Servis bana "Sen bisikletin kutusunu açmışsın, bu şekilde işlem yapamam." demedi. "Biz parayla yapıyoruz." dedi. Ben kimseye yalan söylemedim. @serkan.t Sen müşterini adam yerine koyup durumu izah etmezsen ben nereden bileceğim bunun böyle olduğunu. Ben "kutuyu açtığım" için geri çevirildiğimi şu an öğreniyorum. Kaldı ki bisikleti en azından gözünle kontrol etseydin ve hatası varsa: "Bu bisiklet hatalı kardeşim, ben bu sorumluluğu alamam. Kutuyu açmadan getirmen gerekirdi" deseydin. Hatta hiç kontrol etmeseydin bana durumu bir cümle de olsa anlatsaydın. Ben anlayışla karşılardım. Üniversite mezunuyum. Türkçe anlayabiliyorum.

3- Ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Oraya götürme sebebim şuydu: İlk işlem için götürülmesi gerekir diye düşündüm. Fren vites vb. ayarlarına bakılıyordur diye düşündüm. Bir de taşınabilirliği kolay olsun diye taktığım parçaları düzgünce taksınlar diye götürdüm.

Durum bundan ibaret dostlar. Sizi yanıltmış gibi bir algı yaratmak istemem. Sonuç olarak ben bu bisiklete para verdim. Bedavaya almadım. Bu işlerin bu kadar basit olmadığını da biliyorum. Ama kalkıp bana burada cevap veren yetkili keşke ayağına geldiğimde cevap verseymiş de konu bu kadar uzamasaymış. Vaktinizi aldım kusura bakmayın.

@Mehmet Altuğ dostum emin ol bana yazdıklarım dışında bir kelime söylemediler. Ben neden geri çevirildiğimi sizinle birlikte öğreniyorum. Hatta sen benden önce öğrendin. Var gerisini sen düşün.

Ek olarak @serkan.t siz bana yetkili servis olmadığını söylediniz. Neden yalan söyleme ihtiyacı hissettiniz ki? Sizi kandırmak isteseydim o bisikleti söker kutusuna geri koyar önünüze öyle getirirdim. Siz yine yetkili servis değilim derdiniz. Çünkü yalan söylemek konusunda elinize su dökemem. Kaldı ki sizin ve benim olduğum bir ortamda kandırmak görevi size düşer, bana değil. Ayinesi iştir kişinin.

Ben senin yerinde olsam anında iade başlatırdım. Mesafeli satış sonuçta, iade eder geçerdim. Boşuna kendin kurmakla falan uğraşmışsın.

• Beğen
Tepkiler: mehmetofficial
@furkantrojka
Doğrusun dostum. Ama ben bisikletimi sürmek istiyordum. Bisikleti kullanmak istemesem, başka hesaplar peşinde olsam bu kadar uğraşmazdım ki.

Mesafeli satış, servis yok, her şeyden öte 2 hafta içerisinde hiçbir bahane ya da sebebe ihtiyacın yok. Ürün zaten ayıplı ama, buna bile ihtiyaç olmadan, ben iade etmek istiyorum diyerek, iade edebilirdin. Hemen başka bir bisiklet alıp, keyfine bakarsın. Anlaşılan Corelli de Salcano'nun yolundan gidiyor. Kurdukları tek bir cümleyle neleri yıktığının farkında değil şu Türk firmaları.

Firma haklı değil, yalancı. Konuyu insan gibi izah etmek yerine daha zor ve gereksiz bir yol olan yalan söyleme yoluna gittiler. Farklı bir arayış içinde olsaydım bu konulara girmezdim. Bisikletimi iade eder geçerdim. Ancak derdimi insanlara anlatmak istiyorum. Bu ve benzeri bir çok olay başımıza gelebiliyor. Kapısına gelen her müşteriyi aptal zanneden uyanıklara karşı dikkatli olunmasını söylemek istedim sadece. İyi insanların müşterileri zaten şikayet etmiyorlar. Ben Nihat Bisikletin karşısına bisiklet dükkanı açmadım ki. Neden bu kadar uğraşayım. Yaşadıklarımı yazdım sadece.

Boyle (bakkaldan kırma bisikletçi) işletmeleri ifşa edip forumdaslarla bu sinir bozucu tecrubenizi paylastiginiz icin tesekkurler :naslyany:

Kaldı ki bu pek zeki esnaf, sizden aldigi bakim kuponunu firmaya (corelli) teslim ettigi zaman bakim parasini zaten aliyor :snzdglsn:

Artik herkese yaptigi is agir, kazandigi para az gelmeye baslamis arkadaslar. Allah hepimize sabir versin. Bu paragözlere de tez zamanda kolay yoldan köşeyi döndürsün de, muhatap olmak zorunda kalmayalim :snzdglsn:

Geri