Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

dağ bisikleti önerisi lazım

@Kudret Kurtcebe

şunları beğendim hangisini önerirsin kalite yönünden.

kron ve salcano nun renkleri baya etkiledi beni :)

siyah-gri , siyah-yeşil , siyah-turuncu renkleri çok severim

sedona 729-721-711-701Disc
sedona borla

Kron - XC 750 HD
Kron - XC 500 HD
Kron - XC 250 MD

salcano astro 40
salcano NG 650 26 HD

Scudo
http://mcdn01.gittigidiyor.net/7826/SEDONA-729-Bisiklet-2013-TUM-AKSESUARLAR-HEDIYE__78264667_0.jpg

sedona 729 fena değil..bu kadro size olmaz tabi bacak uzunluğunuza göre kadro 19-21 inç demiştim..

boy aralığı 1.85 - 1.90
sele kilidinden ayna kolun orta noktasına olan uzaklık arası yani kadro boyu 48 - 53 cm
kadro boyu inç 19 - 21 "

97 cm idi sizin bacak ..boyunuz 1.85 idi..21 inç kadro..

@ahmet koz

ahmet bey ,kullanan arkadaşlar bu forumda illaki vardır sedona ama genelde baktığımda sedona hakkında iyi intibaları gördüm..

(link)

ahmet bey ,
durumunuzu gene kontrol ettim evet doğru çıkmakta sonuçlar ..97 cm ise bacak kadro boyu 21 .92 inç olacak..

Ahmet bey sedonayı alın tabii kendinize uygun boyda ve kadroda olsun;yedek parça sıkıntınız olmaz kadrosu çok iyidir.kron'da fena sayılmaz ama sedona başka.

kararsız kaldım şimdi :) kron un turuncu siyah rengi çok güzel çok hoşuma gitti ama sedona nında hemen yakınımızda bayisi var :)

@ahmet koz

ahmet bey,
burada hemen hemen bisiklet seçimi topiğine baktığımda sedona biraz daha fazla ilgi görmekte karar gene sizin tabi..

sadece sedona satmıyolarmış ghost scot carraro gibi markalarıda satıyorlarmış.

en iyisi kendim gidip orda seçeyim netten bakınca pek anlaşılmıyor :)

ön amasör tamamda arka amasör yok önerdiğiniz modellerde.gezicek olduğum yer asfalt değil çok çukurlu.
bi tanıdığımda arka amasörü olmayan bisiklet vardı gerçekten çukurlardan geçerken kötü oluyodu.sanki koltuğa değilde demire oturmuşum gibi hissediyodum :)

ön arka amasörlü alsam ne gibi sıkıntı yaratır ki.

ahmet bey..

ön ve arka amortisörlü bisikletler kesin çukurlu ve sert araziler içindir asfaltta hiç bi faydası yok adamı aynen yorar ,sert zeminlere korkmadan girmek için ön ve arka amortisörlü bisiklet tam anlamı ile bir numara onun adrenali bambaşka tabi..

Ben Kron - XC 500 HD kullanmaktayım.Benim oturduğum yerde yolların bir kısmı mıcır+toprak bazı kısımlar taş örme ve bazı yerler ise asfalt.Böyle bir yolda kullanıyorum bisikletimi ve gayet memnunum.Şu an bir eksikliğini görmedim.Seneye de kısmet olursa tura çıkacağım.Ben bisikletin maşasına orası şöyle olsaymış burası böyle olsaymış diye düşünmedim aldım ve kullanmaya başladım.Ama illa ki hidrolik olsun istedim.Harika bir fren sistemi bana göre.Çukur yollarda her bisiklet illa ki zıplar titrer.Seleye sağlam bir oturuş yaparsınız.Unutmayın ki 500+ TL ye de seleler bulunmakta.Ama nasıllar bilmiyorum denemedim çünkü.
Sedona nasıl bir bisiklet bilemem.Ama forumda okuduğum kadar epey tutulan bir bisiklet.Kron ve Sedona arasında kaldıysanız içinize hangisi siniyor ve gözünüze hangisi hoş geliyorsa onu alınız.Şimdiden hayırlı olmasını dilerim...

ya tam karar veremiyorum.bulunduğum yer mıcır toprak çukur çok karışık yolları olan bi yer.
her bisiklet zıplarda arka amasörü olmadığı için çok oturunca ağrı olurmu diye düşünüyorum.benim bianchi ares fs nin arka amortisörü setlerde çukurlarda çok iş görüyor hissetmiyorum çukurdan geçtiğimi ama arka amortisörü olmayan bisiklet ile ordan geçince çok ağrı yapıyor

Uzun turlar düşünmüyorsanız size en uygunu ön ve arka amortisörlü bisiklettir.Ben uzun tur düşündüğüm için Kron XC 500 HD aldım.Tura çıkacağım zaman tur lastiği alıp takacağım ve asfalt sorunumu çözeceğim.Ama ön ve arka amortisörü olan bir bisikletle uzun bir tur nasıl olur bilemiyorum.Mesela ben çukur yada tümseklerden geçerken hafif yukarı doğru kalkıyorum ve sert oturmaktan kendimi kurtarıyorum.

On tamam ama arka amortisor almayin beyefendi, bende bir salcano kullanicisi olarak size ng 650 oneriyorum..

hmm
Kron - XC 250 MD almayı düşünüyorum.tabi kesin değil bayide bir sürü bisiklet var ghost unkilerde güzel duruyor.neyse arka amortisörü olmayan bir model bakayım o zaman.

@Emre.yıldırım

sizin dediğiniz de çok güzelmiş.sarı-siyah olanı güzelmiş.

Ben begeniyorum bu bisikleti, simdiye kadar bir sikinti ile karsilasmadim. Kron xc250 de cok guzel. Zaten bu iki model karsilastiriliyor Ahmet Bey.

merhaba
cannondale
trek
geotech
scoot
ghost
merida
mosso
aklıma gelmeyenler var. bu markalar üst düzey modeller üretirler. profesyonel bisiklet üreten firmalardır.
sedona
kron
carraro
bunlarda sanırsam türk markaları. bunlar ise hesaplı bisikletler üretirler. orta-üst seviye arası modellerdir. bide salcano var. bu markada sedona, kron, carraro nun biraz daha kalite olarak altındadır.
çift amortisör alacaksanız yaylı almayın havalı alın tam olarak ne kadarlar bilmiyorum tabi ancak bianchi nin yaylı modelleri düşük teknolojiyle üretildiğinden hem çok ağırlar hemde aerodinamikleri pek iyi değil. Genelde bu yaylı modelleri biraz uzay gemisi gibi üretip çocuklara satıyorlar. 1100 tl lik bütçe gayet iyi bir bütçe. Bu parayla sedona bakabilirsiniz. Birde carraroyu inceleyin bu firmada çok güzel bisikletler üretiyor üstelik fiyatları en fazla 1200 tl civarı. Ayrıca sedona sanırsam uzak doğu ülkelerinde kodro ürettiriyor ve üst sınıf aerodinamik kadroları mevcut.
mekanik disk almayın illaki disk istiyorsanız hidrolik alın yoksa v-fren bakın derim. Amortisöre tekrar gelirsek eğer ben dağa tırmanır kayadan kayaya uçarım sırf dağda kullanır hatta arabayla dağa çıkar öyle kullanırım derseniz 2 amortisörlü bişey alın yok ben patika yol biraz çukurlu yol dağ yolu asfalt karışık giderim derseniz çift amortisöre hiç gerek yok biraz kalçalar rahat etcek diye çok fazla efor harcarsınız.
birde salcano bakarsanız astro 40 ı inceleyin. Maşası gidondan kitlenebiliyor. Hidrolik disk mevcut. Continental lastik seti var. Gayet güzel ve hesaplı bir ürün. Fiyatı ise salcano bayilerinde 700 tl ye kadar düşüyorlar.

dediğim bayide bu markalar varmış.

sedona merida salcano ghost bianchi laperre fuji carraro

Geri