Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Ghost Kato 1 vs Sedona 840 beyler bu iki bisikletten hangisini onerirsiniz bir de onerebilceginiz baska midel marka var midir butce 2500 tl mtb bisiklet olucak

Scudo
@NightMonster17 bana aynı paraya aynı özellikte bir bisiklet firması söylermisin???
Kaliteli bisikletlerin olduğunu bende biliyorum ama sizin rakamlar tutmuyor. Sonra ben sabit bir markada kalmış oluyorum.
Gönül ister Cube , scott, ktm , giant gibi markaları almanızı ama paralar yetmiyor. Ben bisiklet alırken donanıma ve f/p oranına bakarım.
Diger markaların full setlileri çok pahalı
Örnek mosso Full xt dağ bisikleti 4700TL iken, aynı donanımlı ktm 7500TL, cube 6200TL, scott 7500TL.
Paran varsa yukarıdaki markaları alırsınız yok benim param bu kadar derseniz 2 seçenek var: 1-markaya para vermek 2-donanıma para vermek
Seçip seçmemek size kalmış
Ama kalkıp bir markada takılıp kalmışsınız derseniz orda işler değişir. :tskler:

Arkadaşlar merhaba bende bisiklet alıp aranıza katılmak istiyorum salcanonun iki modeli arasında kararsız kaldım tavsiyeniz nedir

Ng650 26 md mi
Özellikleri
TİPİMTB
KADRO26" Hydroform Aluminyum Kadro
MAŞAZoom 26" CH386 alüminyum taçlı amortisörlü maşa
ARKA VİTESShimano STEF41 / RD-TY300 Tourney 21 vites
KADRO ÖLÇÜLERİ16" - 18" - 20"
ORTA GÖBEKChin Haur CH51
AYNAKOLShimano TY301 42t/34t/24t krank takımı
FREN TAKIMITektro MD-M280 mekanik disk fren sistemi
VİTES KOLLARIShimano ST-EF41
RUBLEShimano MF-TZ500 Tourney 28t/14t ruble
ÖN DEĞİŞTİRİCİShimano FD-TZ30
BOĞAZZoom TDS-C301-8Fov alüminyum boğaz
SELE BORUSUZoom C208 Alüminyum Sele Borusu
SELESalcano Logolu Jel Takviyeli Sele
FURŞ TAKIMIChin Haur CH-9280TBW
JANT SETİSalcano XPRO HT02 8x4H Özel Örüm Jant Seti
TEKER SETİSalcano RACING XCM 2.20 Lastik

Yada salcona ng750 26 hd mi
Özellikleri

TİPİMTB
KADRO26" Aluminyum Kadro
MAŞAZoom 26" CH325DB amortisörlü maşa
ARKA VİTESShimano SL-M310 / RD-TY300 Tourney 21 vites
ORTA GÖBEKChin Haur CH46
FREN TAKIMITektro M290 Hidrolik Disk
VİTES KOLLARIShimano SL-M310
RUBLEShimano MF-TZ21 Tourney 28t/14t ruble
ÖN DEĞİŞTİRİCİShimano FD-TZ30
SELE BORUSUZoom C208 Alüminyum Sele Borusu
SELESalcano Logolu Jel Takviyeli Sele
FURŞ TAKIMIChin Haur CH-281TBW
JANT SETİSalcano XPRO HT02 32H Jant Seti
TEKER SETİSalcano RACING XCM Comfort 2.20 Lastik

@Anıl Erdoğan hocam kimse kimseye 6000-7000 liralık bisikleti 4700 liraya vermez diye düşünüyorum. Fiyat farkı varsa demek ki mosso da başka biyerden kısıyor demek ki.

@NightMonster17 Hocam marka algısı diye bir şey vardır. Üniversite 2.sınıf işletme dersinde büyük bir bölüm bile ayrılmıştır bu konuya.
Markalarda tabiki farklılıklar olacak ancak bu farklılıklar hayati önem arz etmiyor. (Xt fren seti ile m355 hd set birmi??
Dimes meyvesuyu 1.5TL , A101 meyve suyu 60kuruş. A101ün meyvesuyuna da dimes üretiyor. Hatta izmir fabrikasında çalışan arkadaşım var. "" abi birebir aynı ambalaj değişip dimes yazınca fiyat yükseliyor"" diyor.
Yukarıda dediğim gibi markaya para vermek istiyorsan ver, kimse seni tutmuyor ama ben donanımcıyım!!!
Donanımı iyi olup markasız bisikleti ; donanımı kötü olan markalıya tercih ederim. Bu benim tercihim ve tavsiyem.
İster uyarsın ister uymazsın. Adı üstünden tav si ye.
Paran var ise cube veya ktm tavsiye ederim. Neden Full xt cube ile Full xtli scott arasındaki 1500TL fark var. Neden aynı özellikteki bisiklete daha fazla vereyimki.

Marka algısı kişiseldir. Renkleri geometresi servisi bunlar hep markların ayırt eden fiyatlarını etkileyen özelliklerdir.
Üretici Benim bisikletim marka yüzden pahalı der ve istediği fiyatı biçer.

Ama şöylede bir handikap var forumda daha geçen aylarda yaşandı, @Gökhan Akkaya arkadaşımızın Lapierre marka karbon bisikletinin arka fren kaliperlerini tutan yer kırıldı.
Accell Bisiklet Lapierre karbon kadromun kaliper bacağı çatladı
Hem de dağda bayırda değilken. Düz yolda.
Firma naptı kullanıcı hatası dedi. Akıl var mantık var düz yolda mtbnin fren kaliperini nasıl kırabilirsin.
O kadoronun sıfırı en az 3000TL... Lapierre markasını ise anlatmaya gerek varmı bilmiyorum. Dünyanın sayılı markalarından. Tr ayağına Axcell bisiklet bakıyor.
Al sana handikap hem marka hem pahalı hemde ürünün arkasında durmadı. Ne olacak şimdi. Gökhan öğrenci dişinden tırnağından ayırmış marka diye güvenmiş lapierre almış. Bu çocuğun zararını kim karşılayacak. Daha ucuza başka markaların karbon kadrolarıda vardı. Almadı marka diye bunu seçti.
İyi de marka yarı yolda bıraktı, hani marka algısı hani fazla verdiği para...

Başka örneklerde var ankarada arkadaşımızın Cube bisikleti karbon kadrosu anormal bir yerden çatlıyor. Firma ile görüşülüyor firma yeni kadro gönderiyor...

Yani diyeceğim hangi marka olursa olsun ne çok güvenmek lazım nede az.
Marka olsun ben yarı yolda bırakmaz da dememek lazım
Marka olmasın aman ne olacak da dememiz lazım.

İhtiyacımıza uygun olan MUTLU olacağımız bisikleti seçmemiz lazım.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35
@Anıl Erdoğan tamam hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim bundan sonra ona göre inceleme ve tercih yapacağım. Burda durduk yere gerginliğe gerek yok hocam ben sadece size birşey sormuştum cahilliğime verin. Kendinize iyi bakın hayıelı günler.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
Merhaba

Kardeşime bisiklet almayı düşünüyoruz. Bütçemiz 350 lira. O fiyata btwin rockrider300 var ikinci el ancak birçoğu hirpalanmis. Öte yandan bir arkadaştan kutusundan 1995ten beri çıkarılmamış ihlas bisan mountain Cat buldum. 350 istiyor ancak bisikleti Bisan firması istemiş eğer onlara sağlam bir fiyata satamazsa bana vereceğine söz verdi. Şimdi sorum şu bu sıfır bisiklet bizi üzer mi? Gidonu esniyormus sanırım kronik bir sorun öte yandan internette "Bisan mountain Cat" modeli "ihlas bisan mountain Cat" modelinden daha sağlam olduğu belirtilmiş yani benim alacağım model gazete kuponu ile dağıtılan daha az sağlam olan model. Ozellikle @mariokaldato abi sen ne dersin?

@Oğuzhan Çaylak
Bisan iiyidir. Hem tarihsel bir karizmasi olan makina

• Beğen
Tepkiler: Ozicu
Selamün aleyküm arkadaşıma bisiklet bakıyorum MTB başlangıç seviyesi,fiyat aralığı 1000-1500₺, hidrolik fren, kilitli amortisör, vites 3*8 ya da 3*9 olabilir,kendi boyu 1.80 kadro boyunuda ona göre seçeceğiz tavsiyelerinizi alabilir miyim şimdiden teşekkür ederim.

@ouzhnmrvyldrm
salcano NG444 29 HD 1550TL
mosso raceline 29 full altus 1500TL (benim tercihim)
CARRARO DAYTONA 2924 tourney 1600Tl
boy bisiklet marka modeline göre değişir bacak boyunu ölç forumda kadro boyu ile ilgili yazıları oku. %90 m kadro yani 17-18 boy çıkacıktır.

Merhaba arkadaşlar 1750 2500 tl arası dağ bisikleti almak istiyorum. bisikletlerden çok fazla anlamıyorum; yardımlarınızı bekliyorum bol iniş ve bol yokuşlu bir güzergahımız var şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
@saadvakkas
bu fiyatlara
CARRARO BIG 929 acera-altus-deore sistemli 2400TL
INSOMNIA 29- altus vites sistemli 2400TL
mosso 2971 acera- full acera 2300TL
Mosso (link) - Full deoreli - 2600TL-2900TL arası

En mantıklısı 980xc2 çünkü full deore set var ve çok güzel bir bisiklettir. Vites sıralamasını imzamdaki linkten ulaşabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Öncelikle merhaba
1000 tl yi geçmeyecek mtb almak istiyorum
Rockrider 340 a baktim sevmedigim yönleri vites kolu çevirmeli ve v fren
Birde arka ve ön arttiricilara baktimda 30 40 tl lik arttiricilar kullanilmis bu beni almaktan soğuttu.Alıp degistirirsem neleri degistirmek zorunda kalırım ve mantikli olur mu
Eğer onerdiginiz bisikletler varsa mutlu olurum

@Volkansln1Mosso wildfire'lere bakabilirsiniz .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Volkansln1
Corelli Leone 4.1 2500 tl sizce alınır mı?

1500 -2000 lira arasında dağ bisikleti tavsiye eder misiniz boy 167

Geri