Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Deneyimlilerden Yardım

Tepki
0
Sıfırdan toplamak suretiyle kendime bir yol bisikleti yapmayı düşünüyorum. Kadro, maşa, jant, lastik, attırıcı, dişli aynakol gibi parçalarda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kadro için 100-200 tl civarı bir bütçem var şimdilik. 2000 gram altı kadro fiyatları nedir bilmiyorum ama aklımda 2000 gram altı karbon veya alüminyum kadro almak var. Her konuda öneri ve tavsiyelerinize açığım şimdiden teşekkürler.

Scudo
İsim Tyrell Farrer'dan galiba,
Çok zevkli olduğunu, böyle bir bisikleti sürmenin muazzam tecrübe kazandırdığını bildiğim halde, yahu toplama bisiklet yapma desem...

Madem yapacaksın, hazır bir 105 set gibi bir set alabilirsin, Tiagra filanda oluyor, ancak tekrar alıp, tekrar alacak isen masraf çok artıyor, Sora set bile hatırı sayılır bir ücrete mal oluyor... 105 iyi pazarlıkla iyi olur gibi me geliyor...
Jantları, 100 euro civarından fazla olmayan R500 olabilir, kıstas olsun diye söyleyim, Aksiumun yarı fiyatına olması lazım, (Yani iyi pazarlık yap...)

Malzemeyi bir arada al, yanına iyi pazarlık yapan bir arkadaş bul,

Lastikleri, Long endurance al, jant'ın içine bol katmanlar halinde get sar... Getler sert ve esnemez olsun...

Bütçe kısıtlı ise, hiç bir karbon eleman alma,
Ankara'da Delta Bisiklet, Erdoğanlar Bisiklet filan var.... Delta'nın kendi yapımı ucuz ürünleri var, hiç çekinmeden al, "Russian parts, American Parts they are all made by sub contractors"...
İki firma da çok efendi insanlardır... Gene de iyi pazarlık yapmanı tavsiye ederim...

"Kadro için 100-200 tl civarı bir bütçem var şimdilik. 2000 gram altı kadro fiyatları nedir bilmiyorum ama aklımda 2000 gram altı karbon veya alüminyum kadro almak var."

Bu bahsettiğin çok tezat bişey. 100 - 200 tl mi yoksa 1000 - 2000 tl mi? Sen bisikletin en önemli parçası için 100 - 200 tl ayırıp aynı zamanda aliminyum ya da karbon mu düşünüyosun?

• Beğen
Tepkiler: Cycleone
Hayallerinizi yıkmak istemem ama 100-200 tl ye kadro zor malesef , ya sıfır koymayı unuttunuz yada bilgi düzeyi gerçekten çok az :D

İnterneti biraz araştırın derim ,

Orta bir ALU yol bisikleti toplamak 1500-2500 Tl duruma göre değişir tabi.

karbon bir kadro ile ise 2500-15000 tl ye kadar bir aralığa atar sizi....

kolay gelsin.....:D

En güzel alu kadro Caad9 ama bulması zor. Fiyatını bilmiyorum ama pahalıdır diğer alu kadrolara göre. Piyasada görece hafif 400-500 TL alu kadro bulanabilir. 300-400 TL başlangıç düzeyi jant seti, 1100-1400 TL Shimano 105 yada Campagnolo Centaur grup set. Sele, sele borusu, gidon, furş, pedal gibi diğer malzemelerle birlikte en iyi ihtimalle 2500-3000 TL arası orta seviye bir bisiklet toplayabilirsin.

Geri