Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Disk frenin tutmaması

salcano

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
assess markalı disk frenim var tutmuyor yardım?

Scudo
aklıma ılk gelen sey balatalara yag damlaması bunu bır kontrol edin

balatalarda yag olabılır bırde o marka frenlerde fazla tutus beklemeyın cunku kullandıkları balata onun yerıne shımanonun mekanıklerınden alın tususunu kendınız gorun

@mertdalkılıç

mesela öneriniz nedir SHIMANO mekanik frenlerinin fazla pahalı olmasın

kardeş benimde assess disk fren vardı balatalar eskidi ve bitti şimdi piyasada aynı balatayı bulamıyorum başka balatada uymuyor assessin rotoruna başka bir markanın örneğin shımanonun kaliperini taksam uyarmı olmazsa arka takımı yeniliycem ama onuda bulamıyorum alacağım arka mekanik disk 60 tlyi geçmiycek nerden bulabilirim

@safa zahid eren

valla kardeş o disk fren ordan sök direk çöpe ne kdr adi fren olduğunu öğrendim.direk çöpe uğraşma

evet kardeş ben v frene geçcem h uğraşamam o dandik frenle shımano deorenin v ren lerinden alcam

Rorotları ortalayın-balataları ve kalipiyerleri yeşil deterjanla temizleyin ve iyice kurulayın..sonra frene basın...İş bitti inşaat paydos...Kazasız sürüşler..

Merhabalar, Yıllar önce Ümit bisikletin (Ümit Accrue 2D Bisiklet ) Modelini aldım. Uzun zaman oldu. Arka fren tutmuyor shimano marka eskiden bi bakmıştı kablosunu gerdirdim ama sürüşe çıktığımda arka freni sıktığımda tak diye bir ses geldi ve fren boşaldı. Tekrar fren telini sıktım yine aynısı oldu. Bu ses çıkınca fren teli sanki boşta oluyor ve diski sıkıştırmıyor. Yardım edebilir misiniz? rica etsem ben sorunu çözemedim.

Merhabalar, Yıllar önce Ümit bisikletin (Ümit Accrue 2D Bisiklet ) Modelini aldım. Uzun zaman oldu. Arka fren tutmuyor shimano marka eskiden bi bakmıştı kablosunu gerdirdim ama sürüşe çıktığımda arka freni sıktığımda tak diye bir ses geldi ve fren boşaldı. Tekrar fren telini sıktım yine aynısı oldu. Bu ses çıkınca fren teli sanki boşta oluyor ve diski sıkıştırmıyor. Yardım edebilir misiniz? rica etsem ben sorunu çözemedim.
Tel bir şekilde kayıp gidiyor değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: pusugokhan
Tel bir şekilde kayıp gidiyor değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Sadece teli değiştirmem yeterli mi? Balataya yada başka bir şeye zar vermiş olabilir mi? Bi de bisikletim Ümit Accrue 2D Bisiklet modeli MTB olarak geçiyor fren teli MTB mi olmalı siz ne önerirsizin?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Sadece teli değiştirmem yeterli mi? Balataya yada başka bir şeye zar vermiş olabilir mi? Bi de bisikletim Ümit Accrue 2D Bisiklet modeli MTB olarak geçiyor fren teli MTB mi olmalı siz ne önerirsizin?
Ters çevir, diskin balatasına vs kontrol et.

Fren teli kalınlığı sabit . Uzunluğu değişir.

bisiklet diskini temizledim, balatayı değiştirdim. Lastiği elimle çevirdiğimde lastik duruyor sürdüğüm zaman durmuyor. Üstünde bir ağırlık olunca frenler tutmuyor ama elinle çevirdiğinde tutuyor bu sorunun çözümü nedir?

bisiklet diskini temizledim, balatayı değiştirdim. Lastiği elimle çevirdiğimde lastik duruyor sürdüğüm zaman durmuyor. Üstünde bir ağırlık olunca frenler tutmuyor ama elinle çevirdiğinde tutuyor bu sorunun çözümü nedir?
fren hidroliğinde sorun olabilir mi? ağırlık binince kuvvet yetmiyordur

• Beğen
Siz temizlik yapmış olsanız bile mikro düzeyde yağlanma devam etmiş ve hatta balatalara da bulaşmış görünüyor. Balata ve disklerin bir süre birbirlerine alışması ve frenleme yaptıkça giderek düzelmesi lazım.

• Beğen
Siz temizlik yapmış olsanız bile mikro düzeyde yağlanma devam etmiş ve hatta balatalara da bulaşmış görünüyor. Balata ve disklerin bir süre birbirlerine alışması ve frenleme yaptıkça giderek düzelmesi lazım.

Yani doğrumu anladım yanlış anlamışsam lütfen düzeltin. Fren telini değiştirmeme gerek yok, Balata yeni ve diskte mikro düzeyde yağlanma devam ediyor. Ben frenleri kullandıkça tutmaya başlıyacak yani öylemi?

Yani doğrumu anladım yanlış anlamışsam lütfen düzeltin. Fren telini değiştirmeme gerek yok, Balata yeni ve diskte mikro düzeyde yağlanma devam ediyor. Ben frenleri kullandıkça tutmaya başlıyacak yani öylemi?
Maalesef artık balataları değiştirip, diskinizi özel yağ sökücü bir temizleme spreyi ile temizlemeniz gerekmekte.

• Beğen
Maalesef artık balataları değiştirip, diskinizi özel yağ sökücü bir temizleme spreyi ile temizlemeniz gerekmekte.

Balataları takmadan önce diskleri yağ sökücü ve pril ile temizledim(İkisini bilerek kullandım ki diskin üzerinde bir yağ tabakası kalması). Temizledikten sonra yeni aldığım balataları taktım. Balataya yağ bulaşması veya diskte yağ kalması zor gibi geliyor.

Geri