Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dolandırıldım

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.650
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar ,

Sabah saatlerinde aç gözlülüğüm yüzünden bir kamera buldum . Almak istedim . Mesaj attım wp'den yazdı hemen satıcı. Parayı gönderdim ama önce param güvende ile almak istedim. Gerek duymadı ki mantıklı buldum bende satış yaparken pg tercih etmemeye çalışıyorum hem alıcı hem satıcı açısından süreç geç işliyor.

Yamaç paraşütü ile uğraşıyormuş. Giresundan İsmet Duman adı. Ben bütün ekran görüntülerimi aldım . Dekontum elimde. Bununla ilgili yasal süreç nasıl işler, neler yapmalıyım ?

(link)

Scudo
Hangi siteden ve ne şekilde buldunuz? Aldınız. Biraz daha detay verebilir misiniz süreç hakkında.
Çok geçmiş olsun. Hiçbirşey olmasa bile yapmış olduğunuz para transferi karşı taraf için "haksız zenginleşme" olacağından (dekont açıklaması çok önemli!), adli süreçte haklı çıkacaksınızdır. Süreciniz hakkında biraz daha bilgi paylaşabilirseniz, bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya
Ürün ele geçmeden para gönderilmez.
Geçmiş olsun savcılİkla da o iş zor bu şerefsizler bu işi meslek edinmiş böyle 10 kişi çarpsa günlüğü 40 bin haramzadelerin....!!!

• Beğen
Muhtemelen parayı attığınız kişi sizi dolandıranı uzaktan tanımak dışında bir alakası yok olayla, sahibinden ilanındaki isim farklı (ve büyük ihtimal fake). Atılan iban olayı da aşağıdaki durumlar veya benzer şekilde oluyor genelde ;
- mahalleden az da olsa uzaktan bir tanıdık, "abi şu kadar nakit lazım elden verir misin, iban'a atayım" durumu
- yine sahibindende başka birinden bir ürün alırken, ibanına şu şu kişi(burada bu siz oluyorsunuz), "şunun karşılığı notuyla parayı" gönderecek diyerek başka birinden alışveriş yapma durumu gibi,
varyasyonlar dolandırıcının şerefsizlik katsayısına göre artırılabiliyor...
Geçmiş olsun.

• Beğen
Fiyattan da mi kuskulanmadiniz gercek fiyatinin cok altinda cunku.Neyse gecmis olsun aciklama yazdiysaniz para yollarken her turlu bulunur merak etmeyin.

Hangi siteden ve ne şekilde buldunuz? Aldınız. Biraz daha detay verebilir misiniz süreç hakkında.
Çok geçmiş olsun. Hiçbirşey olmasa bile yapmış olduğunuz para transferi karşı taraf için "haksız zenginleşme" olacağından (dekont açıklaması çok önemli!), adli süreçte haklı çıkacaksınızdır. Süreciniz hakkında biraz daha bilgi paylaşabilirseniz, bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Dekontumun açıklamasında gopro 9 diye belirtmiştim. Sahibinden üzerinden aldım. Oradan tanıştık.Kendisi yamaç paraşütçü olduğunu söyledi. Adli olarak süreci başlatacağım ama ne yapmalımıyım. ? Nasıl işler pek bilgim yok.

Geçmiş olsun savcılİkla da o iş zor bu şerefsizler bu işi meslek edinmiş böyle 10 kişi çarpsa günlüğü 40 bin haramzadelerin....!!!

Haklısınız ama bu zamana kadar böyle milyon kere alışveriş yaptım. İlk defa çarpıldım. Bir kere daha olmuştu mesaj attıktan sonra paramı gönderdi çalan şerefsiz.

Muhtemelen parayı attığınız kişi sizi dolandıranı uzaktan tanımak dışında bir alakası yok olayla, sahibinden ilanındaki isim farklı (ve büyük ihtimal fake). Atılan iban olayı da aşağıdaki durumlar veya benzer şekilde oluyor genelde ;
- mahalleden az da olsa uzaktan bir tanıdık, "abi şu kadar nakit lazım elden verir misin, iban'a atayım" durumu
- yine sahibindende başka birinden bir ürün alırken, ibanına şu şu kişi(burada bu siz oluyorsunuz), "şunun karşılığı notuyla parayı" gönderecek diyerek başka birinden alışveriş yapma durumu gibi,
varyasyonlar dolandırıcının şerefsizlik katsayısına göre artırılabiliyor...
Geçmiş olsun.

Teşekkürler. Yasal süreç için hiç erinmeyeceğim

Fiyattan da mi kuskulanmadiniz gercek fiyatinin cok altinda cunku.Neyse gecmis olsun aciklama yazdiysaniz para yollarken her turlu bulunur merak etmeyin.

Fiyat aslında normal geldi. Buradan bir arkadaş ile de görüşüyordum aynı faturalı garantili 4500 e inmişti o da.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Bu karaktersizi dövseniz, siz suçlusunuz kanun gözünde. Mahalledeki ağabeyimin evine iki hırsız giriyor, hırsızları dövüyorlar ve güvenlik güçleri hırsıza dönüp şikayetçi misin diye soruyor! Çok geçmiş olsun.

Dekontumun açıklamasında gopro 9 diye belirtmiştim. Sahibinden üzerinden aldım. Oradan tanıştık.Kendisi yamaç paraşütçü olduğunu söyledi. Adli olarak süreci başlatacağım ama ne yapmalımıyım. ? Nasıl işler pek bilgim yok.

Haklısınız ama bu zamana kadar böyle milyon kere alışveriş yaptım. İlk defa çarpıldım. Bir kere daha olmuştu mesaj attıktan sonra paramı gönderdi çalan şerefsiz.

Teşekkürler. Yasal süreç için hiç erinmeyeceğim

Fiyat aslında normal geldi. Buradan bir arkadaş ile de görüşüyordum aynı faturalı garantili 4500 e inmişti o da.

İlk olarak, bankanızdan bu transferin geri çekilip çekilemeyeceğini (şubeden ve/veya banka call-center'dan) öğrenin. Bazen sehven yanlış transferler geri çekilebiliyor diye biliyorum.

Satıcıyla olan tüm yazışmalar, sahibinden site görüntüsü, sahibinden kullanıcı ID, ilan numarası, dekont gibi tüm evrakların çıktılarını alın ve dilekçenizi de hazırlayarak en yakın savcılığa şikayette bulunun.

Ama önce bi' bankanızla irtibat kurun, ve akabinde derhal savcılığa başvurun...

NOT: Sehven yanlış gönderilen EFT'lerin geri iadesi zorunludur. Aksi takdirde sebepsiz zenginleşmeye gireceğinden adli süreç başlayacaktır. Buna dayanarak bankalar da müdahil olabiliyor...

Çok üzüldüm adınıza. İnşallah en kısa zamanda çözebilirsiniz.

İlk olarak, bankanızdan bu transferin geri çekilip çekilemeyeceğini (şubeden ve/veya banka call-center'dan) öğrenin. Bazen sehven yanlış transferler geri çekilebiliyor diye biliyorum.

Satıcıyla olan tüm yazışmalar, sahibinden site görüntüsü, sahibinden kullanıcı ID, ilan numarası, dekont gibi tüm evrakların çıktılarını alın ve dilekçenizi de hazırlayarak en yakın savcılığa şikayette bulunun.

Ama önce bi' bankanızla irtibat kurun, ve akabinde derhal savcılığa başvurun...

NOT: Sehven yanlış gönderilen EFT'lerin geri iadesi zorunludur. Aksi takdirde sebepsiz zenginleşmeye gireceğinden adli süreç başlayacaktır. Buna dayanarak bankalar da müdahil olabiliyor...

Çok üzüldüm adınıza. İnşallah en kısa zamanda çözebilirsiniz.

Hepsini yaptım.Bankayı aradım eft yaptığım banka ile ilgilitalep gönderdiler. Çekilmediyse yapabiliriz diye ama talep oluşturdu işte.

• Beğen
Tepkiler: RoninRider
Giresunda olan birisi acil yazsın bana adamla görüştüm, telefonla aradı. Kuzenim giresunda, sizin numaranızı atayım ona sizi arasın dedim hem de ürünü görsün dedim. Sağ olsun 3.900 bıraktı 😂 birisi numarasını versin konum atsın dolandırılan arkadaşa verelim.

Söylüyorum size bu adamlar da yakalanma korkusu yok. 2 sene önce 4800 ruble kartımdan çekilip moskovada ev kiraladılar adıma gece uyanık olmasam görnesem iptal ettirip kartı şubeye gidip itiraz yazısı yazmasam kaç bin tl dolandırılıacaktım.Rusya da ki postan iptal ettirdi iş bankası yabancı bankayla yazışmalar ile... tamam bu aynı şey değil bu konuyla ancak burası çokomelli savcı ne dedi biliyormusunuz bankanızla çözmeye çalışın bunlar yurtdışı kaynaklı elimizden bir şey gelmez.!!

• Beğen
İşin garibi şu an eşim mesaj attı ilanına tekrar ürünü satıyor. 3900'e düştü bu sefer. Yakın olsam Giresun'a giderdim.

İşin garibi şu an eşim mesaj attı ilanına tekrar ürünü satıyor. 3900'e düştü bu sefer. Yakın olsam Giresun'a giderdim.

Hocam Samsundasın sanırım? Giresun 200 km gösteriyor. Büyük konuşmuyorum ama değil 200, 1000 km olsa yine giderim. Siz zarflayın ve yerini öğrenin. Polis ile gidin sonra ve ürünü alın. Muhtemelen ürün yoktur, paranızı talep edin polis eşliğinde.

Bu mümkün mü? Diyelim ki malum sarı sitede bisikletinizi satışa çıkardınız. Ben de almak istediğimi söyledim ve fiyatta anlaştık. Ben size diyorum ki; "Önce bisikleti gönder, bana ulaştığında sana parasını gönderirim." Gönderirmiydiniz bisikletinizi?

• Beğen
Bu mümkün mü? Diyelim ki malum sarı sitede bisikletinizi satışa çıkardınız. Ben de almak istediğimi söyledim ve fiyatta anlaştık. Ben size diyorum ki; "Önce bisikleti gönder, bana ulaştığında sana parasını gönderirim." Gönderirmiydiniz bisikletinizi?
Mümkün malı satan alan kriterlerine bakarsak alıcı değil çoğunlukla satıcılar dolandırıcı oluyor. Tam bir güven ortamı için yüzünü kamera da canlı görmediğim birine para göndermem görüntü ve yazışmaları kayıt altına alırım ancak bu işi yapan adamlar zaten canlı sohbete yanaşmayacaktır oradan uyanır insan farklı şehre satmam almam yada atlar giderim. çok istiyorsa öyle satacak bunlar işin fantezi kısmı olsada iki tarafta anlaşamassa sitelerin sunduğu kapıda ödeme,get,para güven vs. gibi kombinasyonlara bakılmalı sahibindene dava açsak banane der adamlar bu tip olaylarda.

Valla gormeden daha once ben de aldim boyle ama cok sukur bi sikinti yasamadim. Parayi gonderdiginiz hesaptaki isim soyisim sizin gorustugunuz kisi midir ? Hesap sahibi belli olduktan sonra emniyetin kolay bulmasi lazim. Bankanin durdurmasi lazim

Hatta bankaya ulasamiyorsaniz bile o hesaba 1 TL senbolik bi para atin aciklamaya bankaya hitaben bu hesabin sahibi dolandiricidir diye yazin. Hesap aciklamalarina bakan olursa en azindan dikkatlerini ceker

@samet akkaya geçmiş olsun. "insanın basireti bağlanıyor" durumu olsa gerek. Şu ana kadar bende bir çok ürünü önce para gelecek şekilde hem aldım hem sattım. Tek ürünümde hasarlı ürün geldi o kadar, o da o dönem satıcı kurnazlığından kaynaklıydı. Üst yorumdaki arkadaşın dediği gibi polis ile iş birliği yaparak Giresun 'a gidip ürünü yada paranızı teslim alabilirsiniz. Tekrardan geçmiş olsun, umarım süreç hayrınıza sonuçlanır.

Mümkün malı satan alan kriterlerine bakarsak alıcı değil çoğunlukla satıcılar dolandırıcı oluyor. Tam bir güven ortamı için yüzünü kamera da canlı görmediğim birine para göndermem görüntü ve yazışmaları kayıt altına alırım ancak bu işi yapan adamlar zaten canlı sohbete yanaşmayacaktır oradan uyanır insan farklı şehre satmam almam yada atlar giderim. çok istiyorsa öyle satacak bunlar işin fantezi kısmı olsada iki tarafta anlaşamassa sitelerin sunduğu kapıda ödeme,get,para güven vs. gibi kombinasyonlara bakılmalı sahibindene dava açsak banane der adamlar bu tip olaylarda.
Param güvende işine de o kadar güvenmeyim. Bizim millet her işin üç kağıtlık tarafını bulduğu üzere onda da bulmuş. Facebooktaki bir kaç bilgisayar donanım ve yardımlaşma gruplarında örnekleri gördüm bir benzeri de arkadaşımın başına geldi. Bunun için bende param güvende ile satmıyorum. Gördüğüm örnekle yöntemi anlatayım. Siz bilgisayar rami satıyorsunuz param güvende ile gönderimi yaptınız. Alıcı ürünü aldı, sonrasında ürünü bir bahane ile iade etmek istedi ve ürünü kargoya verdi. Siz de ürününüzü geri aldınız buraya kadar sıkıntı yok. Paketi bir açtınız sizin gönderdiğiniz ram yerine belki başka bir ram, yada aynı ram ama bozuğu çıktı. Bu süreçte karşı tarafın parası cebinde kaldığı gibi aynı şekilde de birde ürünü oldu, sizde mağdur oldunuz. Bu yöntemle mağdur olan çok okudum. Özellikle mining yapılmış ekran kartında elindeki ürünü sizin ürünmüş gibi size gönderen kişiler çok oluyor. Belki kart çalışıyor ömrünün sonuna gelmiş oluyor. En temiz alım satım yöntemi yüz yüze veya aracılı alım satım. Diğer türlü alım yapacaksanız karşınızdaki insana güvenmek dışında çareniz kalmıyor.

Hepsini yaptım.Bankayı aradım eft yaptığım banka ile ilgilitalep gönderdiler. Çekilmediyse yapabiliriz diye ama talep oluşturdu işte.

Gönderdiğiniz (Alıcı) banka ile de görüşmenizi hatta yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederim. Türkiye'de işler biraz ittire kaktıra yürüyor bu konularda. Umarım çekilmemiştir ve iade edilebilir...

Hocam Samsundasın sanırım? Giresun 200 km gösteriyor. Büyük konuşmuyorum ama değil 200, 1000 km olsa yine giderim. Siz zarflayın ve yerini öğrenin. Polis ile gidin sonra ve ürünü alın. Muhtemelen ürün yoktur, paranızı talep edin polis eşliğinde.

Aynı fikirdeyim. Giresun polisine (o şahsın buluşmak istediği lokasyona yakın bir karakola) şikayeti yapıp, devriyelerle bu plan uygulanabilir belki. Ne adi insanlar var ya... Yazıklar olsun!

Gönderdiğiniz (Alıcı) banka ile de görüşmenizi hatta yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederim. Türkiye'de işler biraz ittire kaktıra yürüyor bu konularda. Umarım çekilmemiştir ve iade edilebilir...

Umarım olabilir de işten güçten vakit alıp bankaya gidemiyorum ki .

Aynı fikirdeyim. Giresun polisine (o şahsın buluşmak istediği lokasyona yakın bir karakola) şikayeti yapıp, devriyelerle bu plan uygulanabilir belki. Ne adi insanlar var ya... Yazıklar olsun!

Giresun polisi bununla uğraşır mı bilmiyorum. Evraklarımı hazırladım .Çıkışta emniyetten şikayetçi olacağım. Bırakmayacağım peşini .

• Beğen
Tepkiler: RoninRider
Geri