Durano dd şivalve 700x25 dış lastik

• Konuyu başlatan BF Okuru
  • Başlangıç Tarihi
B

BF Okuru

Misafir
Bisiklet forumda,Durano dd şivalve, 700 x25 kullanan varmı ?
Aslı bisiklette 241 tl,herhalde ikisi,yoksa teki ise, işim olmaz,

(link)

Koruma bandına ek olarak , yanlardanda koruma var,

Scudo

ekranci

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Aksi belirtilmedikçe, fotoda vb. iki adet görünmüyorsa tek fiyat oluyor maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe Kudret abi verdiğin link tek fiyatı. Ama şurdan bakabilirsin, 2 tanesi 280'e falan gelir kargosu - gümrüğü ile;
(link)
1 Hafta - 10 günde elinde olur max.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve ekranci

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Maratona kıyasla daha hafif sanırım, acaba koruma olarak kıyaslansa hangisi daha korumalıdır?

B

BF Okuru

Misafir
@Kudret Kurtcebe Üstad ben şıvalve van kullanıyorum aşırı memnunum ama acaba bu lastik bana ecnebilerin deyimiyle 'overqualified' mı, duranoya mı geçsem bir sonraki lastikte bilemedim. Jant setim fulcrum 7 bu arada ben de oldukça acemiyim. Ne dersiniz? :kötü:

B

BF Okuru

Misafir
@Adrenalin26

Valla forumda kullanan var ise anlarız,maraton şivalve 25 hacim 18 ayda 1 kez indi,oda eve geldiğimde,arka indi,.küçük bir iğne deliği vardı ,iç lastikte,tabi bu teker ağır

@Cem cm

Şivalve van iyi ise ona devam edebilirsin,tabi kaç kez patladı ?valla 18 ayda şivalve maraton ,1 kez indi,ama ben 65 kiloyum koruma var,maratonda

(link)

Şimdi neden durano ?
Lastiğin üst kısmı,asfaltta bence iyi gider,neden ,maraton şivalve'in üst kısmı su oluklu,bu yüzden asfaltta hız olmuyor,lugano silik kullandım,o hızlı idi, ama koruma olmadığından patlıyordu

B

BF Okuru

Misafir
@Kudret Kurtcebe 5000kmde 5-6 patlak oldu. Marka 5/7 vermiş patlak korumaya. Ama ilk kmlerde fazla basıyordum havayı yani maximuma yakın sanırım o yüzden çok patlak oldu. Daha sonraları çok bariz patlaklar seyreldi havayı makul derece azaltınca. Beni düşündüren gereksiz yere fazla mı abartıyorum lastiği fikri oldu:kötü: bi alt seviyede durano da acaba bana aynı performansı mı verir ki ?

B

BF Okuru

Misafir
@Cem cm

Valla açıkça Durano alacağım neticeleri yazarım,birde ben 65 kilo olduğum için 100 hava ön ve arkaya basıyorum,arka bitik,çünki rublenin verdiği ağırlık var 450 gram ,deore mtv ruble,onlu sistem 11 -34 ,
17'inci ayda arka indi,km olarak tahminimce 18 ayda 8000 km olmuştur,bu teker 8000 yemiştir rahat ,ama ağır,ve yokuş aşağı hızlanmıyor

148487 dosyayı görüntüle

148488 dosyayı görüntüle

Birinci resimde küçük bir kesik var,Ikinci resimde diğer kesik görülüyor,arka teker,önce temizledik,sonra karbonat döktüm,üstüne japon yapıştırıcı sürdüm ,

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
benimde kullanmak istediğim bir lastik,kullanan arkadaşlar bilgi verirse iyi olur fiyatına değen bir lastikmi kargo ile tek adeti 126 tl ye geliyor.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben lugano kullanıyorum ama 2 arkadaşım patlaklardan bıktıkları için dd aldılar, 1 yıldır kullanıyorlar, görece ağır olması dışında çok memnunlar...

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
517
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe Yaklaşık 4 5 ay olması lazım alalı ne bir patlak ne sorun yaşamadım. Ben alırken tanesi 175 idi ikisini 300 TL'ye aldım. Sadece biraz kalın olmasından ötürü fazla sertlik yok yani eski kanalsız lastiğime göre. Ama tabi patlak sorunu yaşatmadığı için kafama takmıyorum.

B

BF Okuru

Misafir
@srdrmrs
Aynı lastiğin ''Service Course'' olanına decathlon'da çok kötü yorumlar yapılmış..Bakınız;
(link)
Endurance ve service course arasında bu kadar fark olabilir mi?Bu olumsuz yorumların nedeni ne olabilir?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@ahlaksız
Bende bu lastiği kullanıyorum harbiden yumuşak güzel bir lastikte sivri taş ve cam parçaları lastiği kesebiliyor.