Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

"Duyuru" Marmaris Masterlar Yol Yarışı

turgay germenın federasyonun adamı olduğunu düşünüyorum yol yarışındakı tutumunu kınıyorum bundan sonra masterlarda yarışta olmaz yakında bu işide kapatırlar turgayda kımınle yarışacak bakalım

• Beğen
Tepkiler: Selami Daban
Scudo
yokmu yarışla ilgili görsel şölen yapıcak kimse arkadşalr merak ediyoruz resiisimleri serkan abi sitenize baktım yok marmaris yarışı ile ilgili reism elinde resim olup atarsanız buraya yada yeni başlık altında toplansa güzel olur

@soner çicekoğlu

Soner abi yok öyle bişey takma kafana.Turgay'ın zaten çok iyi bir yarış geçmişi var bu şekilde yarışları kazanması zaten çok normal.Konuların hiç biri zaten onunla alakalı değil bunun ötesine Turgay çok saygılı ve mütevazi bir insan.

Resimleri bu gün izinli olduğum için siteye yükleyemedim yarın en geç sa11 gibi yüklenmiş olur hepsi güzel kareler çıkmış.Ankara ve Yalova ekibi de baya fotoğraf çekti gördüm ama yayınlarlar mı bilemiyorum.

ben onun yol yarışının dönüşüne kadar yapılan tavrı desleklemesini beklerdim zaman barajına takılan 22 sporcunun sucu neydi biliyorsunkı birlikte cevirdiğimiz rampaların verilen emeklerin bi karşılığı olması lazımdı en azından bizleride düşünmesilazımdı

@cannonfire

teşekür ederim abi kendi adıma serkan abi bekliyorum sabırla umarım diğer arkadaşalarda ekler

Masterlarda her iki yarışı da Turgay Germen aldı. "Yarışmak" isteyen arkadaşlar haftanın her günü akşam 20:00 da işten çıkıp saat 23:00 e kadar antrenman yaparak bu yarışı "peynir ekmek gücü" ve "bileğinin hakkıyla almayı" "öğrenebilirler"

Yazdığım buydu. Balon yapmayı bilmediğim için kopyaladım. ben turgayın 20 yıllık arkadaşıyım. buraya yazan bir kişinin de belirttiği gibi forum köşesine kendini savunmayacak kadar mütevazıdır. "yarışmak" ve "kazanmak" arasındaki farkı farkedemeyecekler için kelime tırnak içindeydi. işe yaramadı. "peynir ekmek gücü"; tugy nin sonucu bu şekilde almadığını söyleyenler içindi. o da işe yaramadı. "bileğinin hakkıyla" yarışta en azından dönüşe kadar bizi bekledi, sonra gitti. sanırım en azından tırnaklar işe yaramadı.
ben bir bankacı ve eski bir bisikletçiyim. bisiklet için bir şeyler yaptığım dönemde henüz Türkiye de internet yoktu. bu nedenle yaptıklarım unutulmuştur da. hatırlansın diye de değillerdi zaten.
işim ve yaşım bana insanların yeterinden az olduğu için şikayet etmedikleri bir kaç şey olduğunu öğretti. bunlardan biri de bisiklet bilgisi. 50 km yol yapan bisikleti kurtarırdı bu forumda eskiden. tek tesellim bunun bir kaç bin km ye çıkmış olması.

Serkan Telyakar arkadaşım; sanırım yukarıda yazdıklarım sorularına cevap oldu. diğer arkadaşlar da benimle olan sorunlarını hamlık etmeden sorarlarsa daha faydalı olabilirim.

%10 luk zaman barajı uygulanacak deyipte geri U dönüşü yapan ve % 5 lik bir zaman dilimini,anlaşılamayan bir korku v rahatsızlık neticesinde masterlere bağışlayan,,Büyük ve şanlı Bisiklet Federasyonumuza vermiş oldukları bu destektenlerden ve kararlardan dolayı teşekkür ediyoruz...dilerim mutlu olmuşlardır...% 5 lik ısrarın nedenini biliyorum ama burada paylaşmanın bir şey ifade edeceğini sanmıyorum...Bundan sonraki yarışlarda'da %5 lik baraj uygulanırsa hiç şaşırmamak lazım,,utanç verici bir durum aslında,,,

@soner çicekoğlu

Takım olarak diğer takımların almış olduğu dönüşe kadar birlikte gitme anlaşmasına sonuna kadar uyduk. Herhangi bir atak ve zorlamada da bulunmadık. Dönüşe geçtikten sonra yapılan ataklardan ve tempodan ötürü kimseninin suçlanmasına anlam veremiyorum. Ne yapmamızı bekliyordu soner arkadaşım anlamadım. 45 km grupla gidip son 5 km mi yarış yapacaktık? Harcirah haricinde çok fazla olmasa da katıldığım en zevkli ve çekişmeli yarışlardan biri oldu. Masterlarda takım sayısının artması çekişmeye ayrı da bir tad getirdi diye düşünüyorum. Herkese teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: soner çicekoğlu
@oguncavus

Bu bizim Mustafa Güler ,İzmir'in gururu Konya Şekerspor'da yarışıyor

@bulent_atlas

Yarışlar önde gidenler için zevkli ve heyecanlı, Arkada kalanlar için üzüntü ve ızdıraptır..ve bu ızdırap neticesinde ister istemez bazı arkadaşlar,bu neticeleri farklı boyutlarda düşünüp eleştirebilirler...büyütmemek lazım..aslında normaldir..Marmaris yarışları neticesinde Ankaragücünü tebrik etmek gerekir..Bülentcim keşke şu yukarıya "Anlaşma" ibaresini koymasaydın daha iyi olurdu..taktik,falan deseydin sonuçta baraja takılanlar için bu taktik yine bir şey ifade etmedi,,ama en azından yarışın başlangıcında böyle bir şey yapılmasaydı,, dönüşte zaten gurubun yarısından fazlası ekarte olurdu..hesaplar ve tahminlere görede belkide yarışı bitiren sporcu sayısı 4-5 hadi bilemedin 6 olurdu..taktik konusunda kimsenin bir şey demeye hakkı yok çünkü dönüş dendi ve uygulandı...ama bizler % 10 luk baraja göre bir A taktiği yapmıştık ve,,, % 5 lik baraj için 2 . bir B taktiği yapmamıştık..:D haliyle dönüşten sonra yapılan atak veya yüksek tempo yapılan taktiğe göre normaldi tabii,,sonuçta herkes kendini az çok tanır,,yokuşmu,,tempomu,sprintmi diye,,haa konuşsaydık ve bir B taktiğinide düşünseydik ne olabilirdi mesela son 5 değilde son 10 olurdu..ve 12 kişi yerine bir çok arkadaş daha yırtardı paçayı,,1 gün önce yaptığım tahminlerde(hem % 5 hemde ismen) yanılmadığımı ve tahmin ettiğim kişilerin yarısından fazlasının bu yarışta benim için sürpriz olmadığını ben gördüm..Yarışlarn ve yarışlardan alınan zevkin devamı için sporcu potansiyelinin yüksek olması çok güzel olur..ancak düşük potansiyeldeki yarışların zevk vereceğini şahsen ben sanmıyorum...Bu sene Allahtan yarışlara yeni kulübümüz ve yeni takımız sayesinde rahatlıkla iştirak edebiliyoruz..ya olmayanlar??onlarıda düşünmek gerekir aslında,,maddi sıkıntılar yüzünden yarışa gelemeyen arkadaşlarımız adına ben çok üzülüyorum..Onlarında bu eleştirileri zaten harcırahlardan dolayıdır..ve onlarada hak vermek gerekir...yarışa gelince,kendi zaman ve 1.nin zamanına göre benim bile takılmamın mümkün olmadığı bu % 5 lik baraja ve yarış sonrası hemen orada sorduğum sorulara almış olduğum mantıksız ve anlamsız cevaplar karşısında aklıma tek bir şey geldi ve onuda,sormam gereken kişiye sorduğumda,,aldığım cevap konuyu fazla dallandırıp,budaklandırmamam gerektiğini gösterdi...Turgay Germen için söyelenecek tek söz,,Bu camiada tanıdığım az konuşup,çok iş yapan,ender sporculardan birisidir.. başarısının ötesinde,,saygılılı ve mütevazi bir kişiliği ile hep taktir etmişimdir...Masterler bir bütün ise Masterin,masteri kırmasına engel olalım..nasıl ve ne şekilde olursa olsun,,birlikteliğimizin devamı buna bağlıdır..Benden demesi..

Benim anlamadığım husus şu ,Masterlardan bireysel olarak beklentileri anlıyorumda ,Ankaragücü gibi büyük bir klubün daha yıldız,genç,büyük takımı bile yokken masterlar seviyesindeki bir başarıdan ne umuyor onu anlamıyorum.Hemen adam transfer etmeler vs.Önemli olan yıldızlar,gençler.Büyüklerde 23 yaşaltı ve üstü kategorilererine ayrılmalı.

Birde Federasyon başkanı ne yapıp edip Fenerbahçe,GS,BJK gibi kluplerin rekabetini bisiklet sporunun içine çekmeli.Bunların senede harcayacakları 300-400 bin dolarlar onlar için devede kulak.Önce bunlar halledilirse Almanya ,İsviçre gibi ülkelere para harcamaya gerek kalmaz.Para babalarına bisikleti sevdirmek lazım.O nedenle kısa mesafeli halk yarışları düzenlemek kulup başkanlarınında bu yarışlara katılmasını sağlamak lazım.Bu spor adamın kanına girdi mi bir kere çıkmaz zaten

Saygılar

İnsanları anlamak gerçekten mümkün değil.Bir arkadaş bana özelden mesaj atıp kulüpleri hakkında yazı yazmamam konusunda uyarıyor.Önce masterlarda başarı sağlayıp sonra yıldız vs.gibi takımları kuracaklarını söyleyip hem kendini,hem türk sporunu ,hem de kulübünü sevenleri kandırıyor.Bu kulubün 1.futbol ligine bile torpille çıktığı ortada ve geçen bu 30 yılda türk futboluna ne vermiş ki ,bisiklete katkı sağlayacaklar.

O arkadaşa Brisaspor'un nasıl kurulduğuna ve nasıl sporcu yetiştirdiğine bakmasını ve ders almasını öneririm.Devletin ve belediyenin bütün imkanlarını arkalarına almalarına rağmen ne gibi başarılar (başarızsızlıklar) içinde olduklarını farketmelerini temenni ederim.

O arkadaş bana genelde mesaj yollamak yerine ,özelden böyle mesaj yollaması bile haksızlığını ispatlamaktadır.Ben federasyon yarışlarına katılmamama rağmen buradan mağdurların hakkını savunuyorum ,kafasına göre %5 -%10 harcırah arasında oynayan zihniyet,bırakın tüm şartlarını zorlayarak o yarışlara katılan master arkadaşları rencide ettiği gibi ,türk sporunu da kökten baltalamaktadır.

Zaman milli eğitim bakanının dediği gibi "Okullar olmasaydı hiçbir sorunumuz olmazdı" diyen zihniyet,bugün masterlara,yarında diğer kategorilere el atarak işi tamamen baltalayacaktır.

Buradan o "Her kasklıyı bisikletçi sanma" diyen arkadaşı kınıyorum.

"Her kasklı bisikletçidir ve her kasklı herşeyden önce insandır."

Saygılar

Değerli arkadaşım külüp hakkında forumlarda resmi cevap vermeye yetkim olmadığı için sana özelden bilgi veriyorum. Sen konuyu futbol takımının durumuna getiriyorsun. Özelden paylaşılan birşeye forumdan cevap verme kabalığına ise diyecek hiçbirşey bulamıyorum. Ve rica ediyorum sana yazdığım mesaj içerisinde kulüp hakkında birşey yazma türünden birşey demişmiyim dememişmiyim bir bakarmısın? Ayıp oluyor.

Burada gizli saklımız yok.Bu konu da özelde konuşulacak bir şey değil.Siz ne yazdığınızı daha iyi bilirsiniz.

"Her kasklı bisikletçidir ve her kasklı herşeyden önce insandır."

@Cem Yunden

Bu yazdığınız aslında biraz ayıp olmuş.. klüp hakkında şu an ne biliyorsunuz ki; sadece masterlar olduğuna kanaat getirdiniz? Klüpte milli sporcularda var U-23 ve Elit kategoride iddialı sporcularda.. Ama "dağ bisikleti" branşında.. Master sporcular yol yarışı için takım oluşturdular diye dağ bisikleti yarışında sporcu olmayacak anlamına mı geliyor? Henüz dağ bisikleti sezonu başlamadı farkındaysanız.. Bazı yorumlarınız gerçekten yersiz.
Sonuçta Ankara'yı bilmiyorsunuz gibi görünüyor ki Ankara'da bisiklet sporcu inanın hiç yaygın değil. Gençleri özendirecek yarışlar düzenlemeye çalışıyoruz. Ancak Ankara'da bu işi bu kadar ciddi seviyede yapabilecek gençler olmasına karşın sanırım kültürel sebeplerden yarışlara gelen hiç yıldız sporcu yok Ankara'da.. Sonuçta aileler çocuklarının spor yapmalarını isteselerde, yarışlara göndermeye çekiniyorlar.. Bunu nasıl sağlarız diye düşündüğümüzde ise, Masterlardan oluşan kültürlü,bilgili ve başarılı sporcular ile ilk önce bu sporun Ankara'da tanıtılıp ailelerin çocuklarını gönül rahatlığı ile teslim edebileceği takım fertlerinin olduğunun gösterilmesi gerekiyor.. Bu hiçte sandığınız kadar basit bir durum değil.. Ayrıca bu sene takımın ilk senesi ve bir şekilde adını duyurduğu takdirde devamlı olacaktır, siz bilmesenizde bu takımın oluşturulmasında çok ciddi bir emek var. Bu emeği boşa çıkartmayı kimse istemez.. Master'da olsa elitte olsa her kategori federasyonun kategorisi. Sporcu yetiştirmek için ilk önce takımın belirli bir süre tabiri caizse oturması lazım.. Bir iki sezon sonunda ancak sporcu yetiştirebilecek düzeye gelebilir bir takım.. Bazı şeyler malesef dışarıdan göründüğü kadar basit değilmiş bende yeni yeni öğreniyorum.. İnşallah sizlerde bulunduğunuz ilde ön ayak olup böyle takımların kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca her takımın her klübün misyonu aynı olacak diye bir kaide yok diye düşünüyorum. Bazı takımlar alt yapıya önem verirken diğerleri transferler ile başarıya ulaşıp daha sonra alt yapısına önem vermekteler.. Sonuçta şu an destek bekleyen onlarca sporcu var camiada.. Bunlara destek olabilmek sporun devamlılığı için sizce önemsiz mi? Herşey altyapıdan sporcu yetiştirmek mi? Neyse ben daha fazla konuşmadan kenara çekileyim.. Umarım yazdıklarım biraz anlamlı olabilmiştir..

Saygılar..

Geri