Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Düz pedal seçimi

Merhaba, MTB bisikletimin mevcut pedalları küçük ve dar olduğu için geniş ve uzun platform pedal almak istiyorum. Bu pedalların üst ve altı aynı uzunluk ve genişlikte mi oluyor? Tersi düzü var mı? Genel olarak pedallarin alt ve üst kısmı neresi oluyor? Mesela kullandığım pedal bu, hangi tarafına basmak daha doğru? Yani geniş olan kısmı önde mi arkada mi olmalı? Biraz karışık oldu umarım anlatabilmisimdir.307493 dosyayı görüntüle

Bu pedalın aynısından 1995 model kastle 5.0 bisikletimde vardı. Kalpiye ile kullanırdım. Çok güzel pedaldır ama artık geniş ve çivili platform pedallar moda oldu. Ben de bakıyorum hatta e bike a takmak için. Normalde spd kullanıyorum ama e bike da yukarı çekmeye ihtiyacım olmadığı için bunlara bakıyorum. Platform pedallarn her iki tarafı da eşit oluyor bu arada. Ama çok dandik modellere gitmeyin. Rulmanlı olanlar daha iyi.

Scudo
Merhaba, MTB bisikletimin mevcut pedalları küçük ve dar olduğu için geniş ve uzun platform pedal almak istiyorum. Bu pedalların üst ve altı aynı uzunluk ve genişlikte mi oluyor? Tersi düzü var mı? Genel olarak pedallarin alt ve üst kısmı neresi oluyor? Mesela kullandığım pedal bu, hangi tarafına basmak daha doğru? Yani geniş olan kısmı önde mi arkada mi olmalı? Biraz karışık oldu umarım anlatabilmisimdir.
307493 dosyayı görüntüle
(link) pedal önerisi olarak bunu diyecektim ki aldığımdan bu yana 2 kat artmış tabi aldığım dönemdeki dövizden kaynaklanan bir durum olsa gerek. Kompozit yapısına ek ayakta kaymayı engelleyen minik vidalar var keza aynı vidalar kazara bacağa geldiğince çokta güzel can yakıyor.
Üst taraf olarak Can abinin dediği gibi olması yeterli. Bütçeniz dahilinde yerli bisiklet sitelerinden veya amazondan ürün bakabilirsiniz. Benim amazon tercihimin sebebi aliexpress ürünlerinin de olması olmuştu.
46 numara ayakkabı giyen birisi olarak görsel ve linkteki pedal fazlası ile işimi görüyor. Boyut olarak 11,5 x 11cm şeklinde.

Dosyalar

• IMG_20221028_152553.jpg
    IMG_20221028_152553.jpg
    48,5 KB · Okunma: 16
Teşekkürler şundan sipariş verdim, 10'a 10 cm. Umarım pişman etmez.Screenshot_2023-07-26-23-19-14-338_com.dmall.mfandroid.jpg

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve MAERKEK
(link) pedal önerisi olarak bunu diyecektim ki aldığımdan bu yana 2 kat artmış tabi aldığım dönemdeki dövizden kaynaklanan bir durum olsa gerek. Kompozit yapısına ek ayakta kaymayı engelleyen minik vidalar var keza aynı vidalar kazara bacağa geldiğince çokta güzel can yakıyor.
Üst taraf olarak Can abinin dediği gibi olması yeterli. Bütçeniz dahilinde yerli bisiklet sitelerinden veya amazondan ürün bakabilirsiniz. Benim amazon tercihimin sebebi aliexpress ürünlerinin de olması olmuştu.
46 numara ayakkabı giyen birisi olarak görsel ve linkteki pedal fazlası ile işimi görüyor. Boyut olarak 11,5 x 11cm şeklinde.
Bunun kırmızı planını hemen sipariş ettim. Çok güzel pedal (görünüş olarak).

• Beğen
Tepkiler: MakRo
IMG_20230822_104152.jpg

Malesef. Spd ye geri dönmek zorunda kaldım. Her ne kadar e bike da olsa, dün ilk defa sürdüm. Dümdüz bir parkurda olmama rağmen pedalda ayak pozisyonu konusunda zorlandım. Ayrıca birkaç defa pasif ayağı yukarıya çekme ihtiyacı doğdu. 25 yıldan fazla spd kullanınca. Sanırım bir daha düz pedal kullanmam imkansız.

Bu pedalları da satacağım ilgilenen olursa bana ulaşsın.

Geri