Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Elcik ile nabız ölçme?

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Claud Butler
Nabız ölçer saatim var ama pek işlevsel olmuyor, iki eli de kullanmak gerekiyor ayrıca rahat bir kol için saat kullanmak istemiyorum. Vücuda takılan bantlar da var ama onlar da uzun kullanımda rahatsız edebilir.
Benim istediğim koşu bantlarındaki gibi pratik avuç içi ile elciği tutunca ufak bir aletten nabzımı öğrenmek.
Piyasada böyle bir elcik ve alet var mı?(kablolu olabilir)

Scudo
Yine de koşu bantlarındaki pratikliği ve rahatlığı sağlamaz gibi geliyor.
İstediğin zaman elini koyarsın nabzına bakarsın.. Eğer üretilmediyse vardır bildikleri.

@M. Mert Babayiğit

Hem Bluetooth'u olan hem de koşu bantları ile iletişim kurabilen (standardın ismini bilmiyorum) göğüs bandım var Polar marka (sanırım H7 idi). Bir süre sonra fark etmiyor insan ve çok kararlı çalışıyor, bilekten nabız ölçümü özellikle bileğin çok hareket ettiği sporlarda hele de sıkı takılmadıysa hiç anlamlı olmuyor.

Ha, elcikten ölçümüne gelirsek... Bence bu fikir ilk aklına gelen kişi siz olabilirsiniz

Sadece anlık olarak nabız kontrolü yapayım derseniz mantıklı elcikde olması ama onun dışında ortalama, maksimum, hangi aralıkta ne kadar kalmışım gibi özellikler için elinizi hiç bırakmamaniz lazım o yüzden yapılmamış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
Geri