Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Epicon ve Axon maşaların çalışma mesafesini (Travel) değiştirmek.

@mustafa mimaroğlu

Modele göre değişiyor ama oluyor. Siz modelini tam yazın kaç yapabileceğinizi söyleyeyim size..

• Beğen
Tepkiler: mustafa mimaroğlu
Scudo
SUNTOUR SF11-RAIDON-RLD GİDONDAN KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA üzerindeki etiket tazikli su ile yıkarken düşmüş şimdi farkettim:D şuanda 100 mm de

• Beğen
Tepkiler: Kürşat AKINCI
@Mücahit Kıvrak

Merak, araştırma, cesaret üçlüsü ile ;) internet sitelerinden.. deneyerek..

@tugkela

Merakla bekliyorum.. :) bol şanslar kolay gelsin..

teşekkürler faydalı oldu gerçekten ben de gaza geldim bazı küçük denemeler yapacağım sanırım önce eski bir maşayı söküp temizleyerek başlayacağım sonra Axon'da denerim yine de riski azaltmak lazım değil mi? :)

• Beğen
@Pasa Gultas

tek sıkıntı 27 likti sanırım lokma anahtarında olmuştu bende.. ben tüm parçalarını söktüm maşanın..( rld damperde dahil..:)) bakımı vssi çok kolay tek sıkıntı hava kartuşundaki rld kartuşundaki plastiklere zarar vermekten kaçınmak..axonun bakımı çok kolay sadece bacaklarını sökmek 20 snyi geçmez bile..:D

Anlatım ve fotoğraflama gerçekten çok güzel teşekkürler paylaşım için.Bir düzeltme ekleyim :) sedona pompa ile 120 psı hava basmanız cidden imkansız 90-100 psı civarında tamamen tıkanıyor bunu defalarca deneyen birisi olarak eklemek istedim :) isterseniz orjinal bir amortisör pompasıyla bir daha hava basmayı deneyin derim faydasını göreceksiniz.Kİlonuz çok değilse sedona pompanın bastığı size yetecektir ama kilolu arkadaşlar için kesinlikle yetersiz kalacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen
Güzel bir çalışma olmuş bende epicon kullanıyorum 120 m ye çıkarmayı düşünüyorum fakat standart pompayla hava basıldığında yağ kaçırma falan herhangi bir sıkıntı olmazmı? yada petrollerdeki hava pompasıyla vurabilirmiyiz deneyen oldumu hiç arkadaşlar?

• Beğen
@ahmet hamdi alsat

Hava vurulan kısımda yeşil kauçuklu gres kullanılıyor kaçacak bir yağ yok sonuçta havalı bir maşa. havayı neyle vurursanız vurun bir zararı olmaz fakat petrolde hava vururken maşanın keçesini patlatma riskiniz var. bu modellere sedona pompa ile hava basılabiliyor ben 80 kiloyum bastığım hava fazla bile geliyor kendim indirerek hassaslığını ayarlıyorum. ufak bir tiyo maşanın havasını ayarlamak için şöyle bir yöntem kullanabilirsiniz bisiklet üstünde iken maşa kendi ağırlığınızla çalışma mesafesinin % 20-25 i kadar içine girmesi gerekiyor. yani 100mm çalışıyorsa maşanız 20-25mm si bisiklet üstündeyken içine girmiş olması gerekli. umarım yardımcı olmuşumdur. Mersinde bu tarz bir yardıma ihtiyacı olan olursa seve seve ilgilenirim saygılar, bol pedallar..

• Beğen
Tepkiler: ahmet hamdi alsat
@Kürşat AKINCI

Benim kilom 95 ama 120 psi hava vurmam lazım en iyisi riske atmiyim de bisikletçiye gidiyim. Aslında petrolde yavaş yavaş basınç arttırılarak vurulabilir belki ama yinede riskli:D epicona yazık olabilir

• Beğen
tane tane veya kelime kelime anlatmak bu olsa gerek..ellerinize sağlık :)

• Beğen
xcm v2 maşa içinde olurmu bu.Ayrıca performansı etkilemez değilmi

Geri